Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 kwietnia na stacjach shell oferowane jest nowe przezroczyste paliwo Diesel GTL pochodzące ze skraplania gazu ziemnego.

Paliwo te firmowane jest też logo AUDI sport, ponieważ jak mówi ulotka Audi R10 TDI jeździło na tym paliwku.

Proponuje zamieszczać w tym wątku spostrzeżenia użytkowników lejących tenże ON.

Ja muszę wypalić stary ON i zalać pełen bak, żeby uwagi miały sens.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak jechalem w trase to przejechalem na tym paliwku 390km i nie spostrzeglem niczego nowego w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam kolejny chwyt marketningowy :> :> :> :>

posiadam na stanie wirówkę z rufowca (kuter rybacki)

urzadzenie słuzy do odwirowywania brudu i wody z paliwa http://www.favore.pl/70897_sprzedam-wirowki-do-paliw-gdansk-pomorskie.html#photos

na kazde 500litrów odwirowanego paliwa (Shell, Orlen) jest 5-7 litrów gnoju

ale paliwo jest jak kryształ, silniki są mocniejsze, cichsze i dużo mniej smrodza

ale za kilka dni sprawdze co to "NEW" jest warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam kolejny chwyt marketningowy :> :> :> :>

posiadam na stanie wirówkę z rufowca (kuter rybacki)

urzadzenie słuzy do odwirowywania brudu i wody z paliwa http://www.favore.pl/70897_sprzedam-wirowki-do-paliw-gdansk-pomorskie.html#photos

na kazde 500litrów odwirowanego paliwa (Shell, Orlen) jest 5-7 litrów gnoju

ale paliwo jest jak kryształ, silniki są mocniejsze, cichsze i dużo mniej smrodza

ale za kilka dni sprawdze co to "NEW" jest warte

lol, pierwsze slysze o takim wynalazku ale wyglada na to ze to calkiem nieglupie. ile to kosztuje mniejwiecej bo nie ma tam ceny podanej na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi sie powoli OT,

w watku mialybyc tylko spostrzezenia zgodnie z tytulem watku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.0.html;msg832885#msg832885

nie wiem jakie tu miało znaczenie paliwo a jakie stalowe nerwy w nie przekraczaniu prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już ok. 1000km na tym nowym paliwku SHELLa i do tej pory nie zauważyłem różnicy. Myślę, że to zbyt małe różnice aby odczuć to podczas normalnej jazdy. Jeśli nawet będzie niższe spalanie, to i tak nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić w warunkach drogowych, chyba tylko w laboratoryjnych, gdzie zawsze będą takie same warunki. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie takie syfiaste i wtryski nie padną tak szybko.

Z wielką ciekawością czekam na test devastationa na wirówce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywałem jescze tego paliwka i ogolnie Paliwka SHELL ale STATOIL ON BEZSIARKOWY w porownaniu do innych Verva, Ultimate wypadl rewelacyjnie... Korekcjie PD spadły o połowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywałem jescze tego paliwka i ogolnie Paliwka SHELL ale STATOIL ON BEZSIARKOWY w porownaniu do innych Verva, Ultimate wypadl rewelacyjnie... Korekcjie PD spadły o połowe....

widziałem jak po "destylacji" spadały o 70% :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazde 500litrów odwirowanego paliwa (Shell, Orlen) jest 5-7 litrów gnoju

ale paliwo jest jak kryształ, silniki są mocniejsze, cichsze i dużo mniej smrodza

tylko pytanie co odwirowujesz?

może to są dodatki smarujące :cool1:,być może pogarszają efektywność paliwa,stąd twoje spostrzeżenie "silniki są mocniejsze, cichsze i dużo mniej smrodza",ale pomagają w prawidłowym działaniu pompy paliwa i wtryskiwaczy :mysli:,nie od dziś wiadomo,że do ON (w szczególności przy silnikach V6TDI) dobrze dolać Mixolu,właśnie żeby ochronić pompę i wtryski.

jeżeli to jest OT,to sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dodatki które sa dodawane do ropy zastaja w niej

w urzadzeniu są dwie sekcje, jedna odwirowywuje zanieczyszczenia stałe a druga wodę

i wierz mi ze oddałbys wiele aby miec cos takiego u siebie

silnik nieporównywalnie lepiej pracuje

aha, wracajac do tematu paliwa to sprawdziłem je

niczym nie rózni sie od paliwa z orlenu czy shella

ale musze przyznac ze paliwo na Statoil ma mniej zanieczyszczen

ostatnio odwirowywałem koledze 200 litrów ON i było niecały litr gnoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co z nowym Shell V-Power Diesel z GTL czy udało Ci się odwirować ten rodzaj paliwa ??

:> :naughty:

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie napisałem w poprzednim poscie

nic specjalnego tam nie widze oprócz wody i brudu :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem też trochę na tym paliwie i nie czuję żadnej różnicy. Z ciekawości podpiąłem sobie VAG-a i na paliwie ze sprawdzonej stacji mam korekcje w okolicy -0.3 do -0.5, a na tym paliwie skaczą nawet do -1.0. Więc albo to na stacji, na której to lałem, dają jakiś syf, albo to paliwo nie jest jakimś cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię 3000 na tym paliwie, po pierwszym tankowaniu byłem pod wrażeniem, teraz się przyzwyczaiłem do wyższego spalania o dobry litr na każde 100 km, pewnie dlatego, że bardziej deptam niunię, subiektywne odczucie jest takie, że auto jest bardziej żwawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...