Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki rodzaj napędu quattro jest w moim Audi A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, również chętnie dowiem się jaki napęd posiadam i jak jest z wymianą oleju w tym napędzie?

 

WAUZZZF49JA189087

 

Pozdrawiam 

 

Opublikowano
23 godziny temu, jolo92 napisał(a):

Cześć, również chętnie dowiem się jaki napęd posiadam i jak jest z wymianą oleju w tym napędzie?

 

WAUZZZF49JA189087

 

Pozdrawiam 

 

 

TorSen

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mógł bym prosić też o potwierdzenie że to jest ultra? WAUFNAF48HA174512

 

Opublikowano

nie jest

Opublikowano

Witam, wiecie może jaki mam napęd quattro (dołączany czy stały) oraz jaka skrzynia biegów. Podrzucam wam parametry auta, dodam że auto jest z USA. I czy wymieniać sam olej czy też filtry w skrzyni/quattro. 100 tysięcy przebiegu.

IMG_3838.jpeg

Opublikowano

Skrzynia 7-biegowy s-tronic DL382 (0CL) ze stałym napędem quattro (torsen).

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Skrzynia 7-biegowy s-tronic DL382 (0CL) ze stałym napędem quattro (torsen).

A wiesz może co jak dbać o te rzeczy? Co ile wymiana, jaki olej itd?

Opublikowano

Wszystko znajdziesz na forum. Było x-razy dyskutowane i opisywane:wink:

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystko znajdziesz na forum. Było x-razy dyskutowane i opisywane:wink:

Ale się zdziwiłem że stały napęd bo wszędzie pisze że ultra 

Opublikowano
25 minut temu, szymon2o napisał(a):

bo wszędzie pisze że ultra

Wszędzie? tzn. gdzie?

Opublikowano
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wszędzie? tzn. gdzie?

Rzeczoznawca mówił że będzie miał dołączany. A w Internecie coś takiego znowu i już zgłupiałem

IMG_3932.jpeg

Opublikowano

Zerknij sobie pod auto, to zobaczysz co masz:wink:

Opublikowano
4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Zerknij sobie pod auto, to zobaczysz co masz:wink:

A jak już zerknie, to czego ma tam szukać?

P.S. Naped qauttro ultra nie jest napędem dołączanym. Jest co najwyżej napedem odłączanym. To taki jakby odwrotny haldex.

Opublikowano
6 minut temu, zertaul napisał(a):

Naped qauttro ultra nie jest napędem dołączanym. Jest co najwyżej napedem odłączanym.

Jest dołączanym gdyż w sytuacjach drogowych nie wymagających napędu quattro jest on odłączony.

Dopiero gdy sytuacja tego wymaga zostaje dołączony. Czyli przy normalnej jeździe na wprost, jak i w większości sytuacji drogowych, jedzie tylko na przedniej ośce.   

 

Tutaj masz link jak wygladają napędy ultra i torsen:

WWW.DRIVE2.RU

 

 

 

Opublikowano
30 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jest dołączanym gdyż w sytuacjach drogowych nie wymagających napędu quattro jest on odłączony.

 

Sam sobie przeczysz. Piszesz, że jest odłączany, ale twierdzisz mimo to, że dołączany. LOL!

Żeby jednak rozwiać wątpliwości, proponuję filmik od Audi



Wyraźnie jest tam napisane:
Controlled multi-plate clutch and rear axle differential with integrated decoupler.

Napędem dołączanym jest haldex, który załącza się tylko z trakcie uślizgu. Napęd quattro ultra odłącza się tylko w trakcie jazdy na wprost i to też nie zawsze, bo np. podczas ruszania, lub w złych warunkach pogodowych nie jest on odłączany.

Opublikowano

Jeździsz tym napędem w większości sytuacji na ośce, więc jak to sobie nazwiesz nie gra tu roli. Mogłem w sumie napisać zamiast odłączany, nie jest zapięty.

Opublikowano

Udowodniłem Ci, że jest to napęd odłączany, nawet sam to napisałeś, ale Ty dalej swoje. Nie przyjmujesz argumentów. Przeczytaj, co na ten temat ma do powiedzenia Audi AG:

WWW.AUDI-TECHNOLOGY-PORTAL.DE


Choć, jak mniemam wiesz lepiej, niż inżynierowie Audi, jaki oni stworzyli napęd.

 

 

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jeździsz tym napędem w większości sytuacji na ośce, więc jak to sobie nazwiesz nie gra tu roli. Mogłem w sumie napisać zamiast odłączany, nie jest zapięty.

Po pierwsze: nie ma to żadnego znaczenia, jak jeżdżę większość czasu. Jeśli będzie 10% na wprost / 90% zakręty, to jaki wtedy będzie napęd? Chodzi o koncepcję, a nie o procentowy udział napędu.

Po drugie: nie wiesz, jak ktoś jeździ. Jedni mieszkają na terenach nizinnych, gdzie dużo się jeździ na wprost, inni w terenach górzystych, gdzie na wprost jeździ się raczej rzadko.

 

I jeszcze raz (wg Audi): Controlled multi-plate clutch and rear axle differential with integrated decoupler.

Opublikowano
6 minut temu, zertaul napisał(a):

Po pierwsze: nie ma to żadnego znaczenia, jak jeżdżę większość czasu.

Ma i to kolosalne, na działanie tego napędu. Nie pień się już, bo widzę, że jesteś krótko przed zawałem. 

 

No w Cottbus masz rzeczywiście same serpentyny górskie:whistling:

Opublikowano

Pytanie pomocnicze: Przyznałeś się kiedyś do błędu, czy Twoje ego na to nie pozwala?
Ja się poddaję. Zarówno ja, jak i inżynierowie Audi się mylą. Tylko Ty masz rację. ZAWSZE!

Opublikowano
2 minuty temu, zertaul napisał(a):

Tylko Ty masz rację. ZAWSZE!

Nie zawsze ale zdarza mi się:wink:

Nie poddawaj się, bądź silny i dzielny:paker:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.