Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Virtual Cockpit w A4 B9


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Skript VCP jak dla mnie na razie za ryzykowny, chyba że ktoś może potwierdzić. 

ODISa nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 11:24, Muskel1 napisał(a):

Skript VCP jak dla mnie na razie za ryzykowny, chyba że ktoś może potwierdzić. 

ODISa nie mam. 

możesz smiało ładować skrypt jest sprwadzony na twojej wersji licznika natomiast nie wiem jak inne i  jak każda elektronika należy wziąść wszystko pod uwage

Edytowane przez Deniro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Deniro napisał(a):

możesz smiało ładować skrypt jest bezpieczny i sprwadzony natomiast jak każda elektronika należy wziąść wszystko pod uwage

No to w takim razie będzie trzeba wypróbować:thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodać ten skrypt do vcp?

wprowadzenie zmiany to po prostu uruchomienie tego skryptu w VCP??

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś wrzucić po kolei co i jak ponieważ mam vcp od nie dawna i nie bardzo wiem jak to ugryźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak lepiej wytłumaczyć? Najpierw musisz sprawdzić jaką masz wersję softu VC, gdyż sport layout funkcjonuje dopiero od wersji 03xx

Jeżeli masz niższą wersję to musisz ją podnieść do wyższej. Na pierwszej stronie w pierwszym poście masz opisane krok po kroku jak podnieść wersję do wersji 0379 (przy czym muszę dodać, że w wersji 0379 znika kompas z VC gdy mamy podpięty telefon i nawigujemy przez Car Play lub Android Auto używając w telefonie Google Maps).

 

Następnym krokiem jest ściągnięcie skryptu dla VCP (link jest wyżej).

Skrypt rozpakowujesz do dowolnego folderu i zapamiętujesz miejsce.

 

Następnie wykonanie i zapisanie pełnego autoscanu aby, po pierwsze sprawdzić czy są zapisane jakieś błędy, po drugie mieć zapisane kodowania przed zmianami.

 

Następnym krokiem jest uruchomienie w kodowaniu VC (sterownik 17) lap timera. Czyli w kodowaniu w bajcie 01 aktywować bit 3.

 

Następnie w celu obejścia firewall otwierasz maskę, uruchamiasz zapłon (silnik zgaszony), podpinasz VCP i aktywujesz wcześniej ściągnięty skrypt tak jak na filmiku z linka na YT (Download and run script by VagCanPro), przy czym nie ściągasz skryptu z Filemagera jak na filmiku, gdyż  masz już ten skrypt ściągnięty, tylko aktywujesz go od razu wybierając z foldera, w którym go zapisałeś. Na filmiku widoczne od 0:34 min.

 

Po załadowaniu musisz się rozłączyć zgasić zapłon, zamknąć auto pilotem na 15 min. aby sterowniki się uśpiły i przy ponownym otwarciu zrestartowały. 

Otwierasz auto uruchamiasz zapłon i zmieniasz przyciskami na kierownicy widok na sport layout.  Jeżeli obrotomierz będzie pokazywał do 8 tyś. to musisz zmienić w kodowaniu VC widok na S4 Avant.

W tym celu wchodzisz w kodowania w sterowniku 17, w bajt 02 i w okienku masz widoczne kodowanie binarne, czyli osiem cyferek. Ja np. mam  widoczne 0110101. Aby zmienić na S4 Avant zmieniasz pierwsze 5 cyferek od lewej  na 01110xxx pozostawiając te 3 po prawej (xxx) niezmienione. Zapisujesz i tyle. 

Pozostaje wykonać pełny autoscan, sprawdzić i wykasować błędy.

 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nie których modelach możliwe że nie będzie pokazywac wskaźnika mapy na ekranie nawigacji tak jak na tym zdjeciu 

 

image.png.261b0a48fa859fc5e79ba37d5ec30a76.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deniro napisał(a):

W nie których modelach możliwe że nie będzie pokazywac wskaźnika mapy na ekranie nawigacji tak jak na tym zdjeciu 

 

image.png.261b0a48fa859fc5e79ba37d5ec30a76.png

:thumbup1:Wskaźnika Boost, mocy i momentu Nm także nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

:thumbup1:Wskaźnika Boost, mocy i momentu Nm także nie.

w benzynie boost zawsze działa , natomiast g meter czy moc moment no cóż nie przesadzajmy ,trzeba kupić rsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie będziesz musiał w A3 zmieniać wersji softu. Wskazówka dotycząca wersji softu od SW 0300 dotyczy A4, A5 i Q5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RaV22K napisał(a):

U mnie już wpadło. Nie ma narzędzi wiec pomógł w Poznaniu chłopak co ogarnia. Jak ktoś będzie potrzebował mogę dać namiary.

IMG_5823.MOV

Robiłes VCP czy odis? Skrypt z linku z tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem nic nie robiłem bo nie znam się na tych urządzeniach. Chłopak podłączył kompa coś pokombinowałem i chwile później było wszystko zrobione czyli nie opłacało się nawet samemu próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RaV22K napisał(a):

Tak jak napisałem nic nie robiłem bo nie znam się na tych urządzeniach. Chłopak podłączył kompa coś pokombinowałem i chwile później było wszystko zrobione za 200 zł czyli nie opłacało się nawet samemu próbować.

działa ci wskaźnik mapy na podzielonym ekranie po lewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrypt VCP wszedł bez problemu i wskaźnik mapy jest także widoczny. Nie musiałem także przekodowywać widoku na S4 bo automatycznie pojawił się obrotomierz S4 do 6000 obr/min.

Przed załadowaniem skryptu miałem w kodowaniu wartość HEX 69 i taka pozostała (derivative 14 = A4 Avant).

Po załadowaniu skryptu w kilkunastu sterownikach pojawiają się błędy co jest normalne. Na koniec wystarczy wykonać pełny autoscan i wszystkie wykasować.

Narzędzia diagnostyczne:

VCDS do odczytania i kasowania błędów- bo jest szybciej i wygodniej, VCP do załadowania skryptu.

Dzięki @Deniro

20230125_101744.jpg

20230126_112048.jpg

20230125_102559.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kris_91 napisał(a):

@Muskel1 ty masz H15 0379 a jak ktoś ma H12 0379?

Tak,  mam H15 0379. Ten skrypt działa od wersji 03xx więc powinno u Ciebie też pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

U mnie skrypt VCP wszedł bez problemu i wskaźnik mapy jest także widoczny. Nie musiałem także przekodowywać widoku na S4 bo automatycznie pojawił się obrotomierz S4 do 6000 obr/min.

Przed załadowaniem skryptu miałem w kodowaniu wartość HEX 69 i taka pozostała (derivative 14 = A4 Avant).

Po załadowaniu skryptu w kilkunastu sterownikach pojawiają się błędy co jest normalne. Na koniec wystarczy wykonać pełny autoscan i wszystkie wykasować.

Narzędzia diagnostyczne:

VCDS do odczytania i kasowania błędów- bo jest szybciej i wygodniej, VCP do załadowania skryptu.

Dzięki @Deniro

20230125_101744.jpg

20230125_101800.jpg

20230125_102559.jpg

spoko widocznie w A3 byl taki bug gdzie nie pokazywal wskaźnika mapy 

 

jakby ktoś nie mial sprzętu , odwagi albo ochoty to zapraszam śląsk małopolska zrobimy za nie duża opłata

Edytowane przez Deniro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...