Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja Virtual Cockpit w A4 B9


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Deniro napisał(a):

widocznie w A3 byl taki bug

Najwidoczniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A3 to u mnie mapę pokazuje prawidłowo w obu trybach. Soft 0069.Jedynie co zauważyłem to przekłamuje obrotomierz. Wrzucę zdjęcie. Mam diesla i być może to jest powód. Przy przekodowaniu licznika na rs3 wskazówka pokazuje prawidłowo z tą różnicą że rpm są do 8k.

20230123_194839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze za stary soft co masz dokladnie na mysli ze przeklamuje obrotomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Deniro napisał(a):

mozliwe ze za stary soft co masz dokladnie na mysli ze przeklamuje obrotomierz?

Na fotce która wrzuciłem auto jest odpalone i wskazówka obrotów powinna być w okolicy cyfry 1 ok 800-900rpm, a jest w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie (Q5) soft H20 0417, tego nie trzeba dźwigać?? wystarczy skrypt?

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok? Ten skrypt jest do VC generacj Gen.1. W B9 softy z 04xx to polift i Gen.2 i ten skrypt się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze gen.1 więc myślę, że powinno zadziałać ale nie dam gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcin_o23 napisał(a):

Kojarzysz gdzie w vcp bedzie mozna wybrac tryb s?

 

W B9 jest to w Bajcie 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będąc pragmatycznym ciekaw jestem kiedy pojawi się pierwszy post z serii " czarny licznik po skrypcie" to że skrypt działa to jedno ale ilość wytestowanych liczników /wersji /hw/sw jest bardzo mała , nie próbowałbym tych skryptów na pałe na każdym liczniku pod ręka  , osobiście nigdy takiego skryptu nie używałem(poza testem na stole)  i nie wiem jakie są jego zachowania na różnych licznikach 

Edytowane przez Deniro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 13:14, Deniro napisał(a):

możesz smiało ładować skrypt jest bezpieczny i sprwadzony natomiast jak każda elektronika należy wziąść wszystko pod uwage

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin_o23 napisał(a):

:wink:

tak dla konkretnego licznika użytkownika dla którego znane jest HW i SW , nie łądowałbym na pałe do wszystkich virtualnych liczników ponieważ ryzyko uszkodzenia może byc spore i tak jak napisałęmjak  każda elektronika należy wziąść wszystko pod uwage

 

żeby później nie było płaczu że Deniro coś udostępnił i uszkodziło komuś licznik , wszystko na własną odpowiedzialność

Edytowane przez Deniro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też załadowałem skrypt przez VCP wszystko chula jak należy i jeszcze raz podziękowania dla kolegi Muskel1 za dokładną instrukcję 

20230129_174315.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Daniel0605 napisał(a):

Dzisiaj też załadowałem skrypt przez VCP wszystko chula jak należy i jeszcze raz podziękowania dla kolegi Muskel1 za dokładną instrukcję 

20230129_174315.jpg

W sumie to nic wielkiego nie napisałem, opisałem tylko to, co na filmiku było widoczne:decayed:

Musiałeś w kodowaniach zmieniać widok czy pojawił Ci się automatycznie obrotomierz do 6000 obr/min?

Jaką masz wersję softu VC , 0379?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje VC miałem też zrobioną wcześniej do 0379 nic nie zmieniałem w kodowaniach wszystko widok pojawił się automatycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daniel0605 napisał(a):

Aktualizacje VC miałem też zrobioną wcześniej do 0379 nic nie zmieniałem w kodowaniach wszystko widok pojawił się automatycznie 

:thumbup1: tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 10:37, Muskel1 napisał(a):

U mnie skrypt VCP wszedł bez problemu i wskaźnik mapy jest także widoczny. Nie musiałem także przekodowywać widoku na S4 bo automatycznie pojawił się obrotomierz S4 do 6000 obr/min.

Przed załadowaniem skryptu miałem w kodowaniu wartość HEX 69 i taka pozostała (derivative 14 = A4 Avant).

Po załadowaniu skryptu w kilkunastu sterownikach pojawiają się błędy co jest normalne. Na koniec wystarczy wykonać pełny autoscan i wszystkie wykasować.

Narzędzia diagnostyczne:

VCDS do odczytania i kasowania błędów- bo jest szybciej i wygodniej, VCP do załadowania skryptu.

Dzięki @Deniro

20230125_101744.jpg

20230126_112048.jpg

20230125_102559.jpg

Witaj ja mam auto z USA wersja H18 0371 to zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, praktycznie nie ładowałem jeszcze tego skryptu do takiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...