Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doposażenie A4 B9 w Auto Hold


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam to

erWin audi

 

tam za kilka $ (dosłownie kilka, chyba 7 usd) wykupujesz dostęp i możesz pobrać sobie wszystkie schematy elektryczne danego modelu. co prawda jest to w formie pdf ale i tak da się wszystko odnaleźć. w programach które ma ASO te schematy są 'interaktywne' ale takiego programu nie znalazłem do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolozylem tez Auto hold w Q5 80a. Ta instrukcja moze takze posluzyc wlasnie dla Q5 80a

 

Przy rozbieraniu i montazu jest prawie identycznie. Zmiany tylko:

 

1. Konsola srodkowa nie jest na śrubkę - należy odchylic tapicerke po bokach (po zdjeciu dekora bedzie to widac.

2. Dzwignia od otwierania maski ma od tylu taka jakby zapadke - nalezy delikatnie podwazyc i wtedy probowac wysunac.

 

Pasuje takze zestaw kabelkow z aliexpress do A4 - jedynie koncowka do autohold w moim przypadku w gniezdzie przycisku nie ma jednego rowka nalezy zatem jeden "garb" wtyczki sciąć.

Przyciski w serwisie koszt kolo 140 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie , czy w pojazdach RHD moduł bcm jest z lewej strony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze schematami jest tak samo jak w LHD po lewej stronie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak z ciekowosci zapytam.

 

1. Czy po doposazeniu w AH uzywacie go w zasadzie juz caly czas jako aktywny, czy jednak aktywujecie tylko w okreslonych sytuacjach?

2. Czy uzywanie go caly czas wplywa jakos negatywnie na cos w aucie? w sensie szybciej sie cos zuzywac moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cały czas.

2. Nie ma na nic negatywnego wpływu.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam włączony. Nie ma to wpływu na nic w pojeździe - tak jak pisałem to nie używa mechanicznego ręcznego tylko po prostu wstrzymuje ciśnienie po naciśnięciu hamulca. Ręczny zaciąga się po dłuższym postoju.

 

Jedyne czego mi brakuje to regulacji siły wciśnięcia pedału hamulca do zadziałania AutoHold. Już pisałem gdzieś o tym ale może ktoś ma na to rozwiązanie? Chciał bym żeby trochę 'później łapał'. Nie zawsze chcę żeby mi się ten hamulec zaciągnął, w Audi trzeba bardzo delikatnie hamulec nacisnąć żeby auto się zatrzymało a nie zadziałał autohold, w innym aucie którym jechałem działało to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

w Audi trzeba bardzo delikatnie hamulec nacisnąć żeby auto się zatrzymało a nie zadziałał autohold, w innym aucie którym jechałem działało to inaczej.

hmm moim zdaniem da sie to wyczuc, w sensie nie nacisniesz za mocno to Ci nie zalaczy (chyba), przynajmniej pamietam "start/stop" tak mozna bylo "oszukac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 14:43, Koalakm napisał(a):

hmm moim zdaniem da sie to wyczuc, w sensie nie nacisniesz za mocno to Ci nie zalaczy (chyba), przynajmniej pamietam "start/stop" tak mozna bylo "oszukac".

Może w s-tronic jest inaczej ale u mnie przy tiptronic jestem w stanie tak operować pedałem hamulca, aby Auto Hold nie docisnął klocków do tarcz. Mogę bez problemu zatrzymać auto bez aktywowania AH.

Należy delikatnie operować pedałem hamulca, powyżej pewnej wartości docisku Auto Hold się aktywuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można ustawić w adaptacjach, to prędkość luzowania klocków w momencie ruszenia. Oryginalnie ustawione jest na normalą, do wyboru jest jeszcze wcześnie i późno. Oznacza to, że gdy przy ruszaniu czuć mocne szarpnięcie (bo klocki w czasie ruszania dolegają jeszcze do tarcz), to można ustawić na wcześnie.

 

20230711_164553.jpg

20230711_164606.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Może w s-tronic jest inaczej

Tak kolega jednak miał rację. Sprawdzałem na stronic i faktycznie ciężko to zrobić. Odrazu zapala AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić ale trzeba bardzo delikatnie tym hamulcem operować, a też się zdarza że załapie.

 

Muskel dzięki za to info, u mnie zawsze jak ruszam spod świateł szybciej to jest to szarpnięcie, przestawię sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

Muskel dzięki za to info, u mnie zawsze jak ruszam spod świateł szybciej to jest to szarpnięcie, przestawię sobie

daj znac czy to faktycznie cos zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Super sprawa w mieście naciskasz hamulec i auto stoi , nie dusisz pedału cały czas oślepiając stopami z tyłu przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Mam i ja. Super sprawa w mieście naciskasz hamulec i auto stoi , nie dusisz pedału cały czas oślepiając stopami z tyłu przy okazji.

Auto Hold aktywuje także światła stop. Świecą się do momentu ruszenia, tak jakbyś trzymał nogę na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Auto Hold aktywuje także światła stop. Świecą się do momentu ruszenia, tak jakbyś trzymał nogę na hamulcu.

To przynajmniej nie duszę  pedału hamulca.  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...