Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avf szarpanie podczas przyspieszania, wysokie spalanie


DawiD00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 b6 1.9tdi pd z oznaczeniem silnika Avf. Problem zaczal sie od tego ze nie moglem uruchomic silnika gdy byl zimny lub po dluzszym postoju np doba. Wymieniłem wiec oringi pompowtryskiwaczy oraz sruby na nowe. Pomierzyłem odleglosci od głowicy tak zeby wszystko bylo jak nalezy skrecilem na tyle nm ile trzeba bylo. Po zlozeniu wszystkiego samochod odpala idealnie na cieplym czy zimnym lecz nie ma praktycznie mocy. Jakby ciagnal za sobą ze dwie przyczepy. Dodatkowo podczas mocnego przyspiesznia jest bardzo mocne szarpanie az trzesie wszystkim w srodku. Sprawdzilem rozrzad i jest ustawioy dobrze. Podpialem wiec vaga na grupie 013 korekty sa prawidłowe mieszcze sie w normie - 2.8+2.8. Grupa 018 po wciśnięciu gazu mocno wyskakuje 4 po puszczeniu wraca do 0. Grupa 023 oscyluje mniej wiecej  wwartosci 0. Auto nie dymi ani przy zapalaniu ani przy jezdzie. Prosiłbym o jakas pomoc albo o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DawiD00 napisał:

- 2.8+2.8.

Podaj dokładnie ile masz bo to jest gigantyczny rozrzut można powiedzieć. Gdzie jedna skrajna wartość jest git a druga wręcz przeciwnie.

Ps na pewno wsio zrobiłeś jak należy? Bo coś mi się tu nie wydaje.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem jak należy. Robilem to z kolega ktory ma swoj warsztat i duzo wiedzy. Chociaz mam pare pytan. Czy jesli psiknalem plaka przez wlot powietrza tu z przodu w sensie gdzie jest grill to czy w jakis sposob mogl zakleic zanieczyscic sie przepływomierz? Patrzylem grupe 003 i troche mi sie to nie podoba. Wypialen wiec przeplywke ale wtedy calkiem samochod to muł. Zaraz wyślę ogi z grupy 013 i zabieram sie za czyszczenie przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od razu kolega powinien zaproponować zrobienie logów dynamicznych, no po tym co tu wrzuciłeś to powiedzmy że jest Oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak bd logować wartości pompek to od 1700 obrotów będą stały Ci w miejscu. Po przekroczeniu 2 500 tys szarpania ustają? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...