Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie filtry polecacie?


Gez

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, niebawem zabieram się do zmiany wszystkich filtrów! :D

Nigdy nie zwracałem uwagi na firmę, etc. I chciałbym się od was dowiedzieć jakie wy polecacie, to się zasugeruje i włożę.

 

+ Jaki olej pod gaz polecacie? Ogółem cały czas jeżdzę na motulu x-cessie 5w40. Wystarczy? ;)

Edytowane przez Gez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gez napisał:

Siemka, niebawem zabieram się do zmiany wszystkich filtrów! :D

Nigdy nie zwracałem uwagi na firmę, etc. I chciałbym się od was dowiedzieć jakie wy polecacie, to się zasugeruje i włożę.

 

+ Jaki olej pod gaz polecacie? Ogółem cały czas jeżdzę na motulu x-cessie 5w40. Wystarczy? ;)

Załóż sobie filtry np. MANN a olej zostaw jak jest.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zalozyc i filtrona abys to zmienial co 10 tysiecy km. 1.8t ma problem tzw oil sludge i tam 10k km to max

Edytowane przez --Rafcio--
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, --Rafcio-- napisał:

Możesz sobie zalozyc i filtrona abys to zmienial co 10 tysiecy km. 1.8t ma problem tzw oil sludge i tam 10k km to max

Wow. Pierwszy raz o tym słyszę. Ogólnie chce skrócić interwał do 8kkm. Więc oprócz zmiany oleju gdzieś jeszcze zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to świeży nabytek to micha do ściągnięcia i smok do czyszczenia, przed tym pomiar ciśnienia oleju na dobrze rozgrzanym silniku - na jałowych obrotach, przy 2 i 3tys.

Osobiście do filtorna przekonany nie jestem w kwestii filtrów oleju oraz paliwa i tylko mann albo bosch (chociaż niektórzy mówią, że filtron i mann to jeden pies ale każdy ma swoje upodobania).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przem8 napisał:

Jak to świeży nabytek to micha do ściągnięcia i smok do czyszczenia, przed tym pomiar ciśnienia oleju na dobrze rozgrzanym silniku - na jałowych obrotach, przy 2 i 3tys.

Osobiście do filtorna przekonany nie jestem w kwestii filtrów oleju oraz paliwa i tylko mann albo bosch (chociaż niektórzy mówią, że filtron i mann to jeden pies ale każdy ma swoje upodobania).

 

Ja do wymiany oleju mam 4kkm. 

Więc zrobie sobie calutki serwis z filtrami i zrzuce wtedy tą miche na czyszczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gez napisał:

Wow. 1. Pierwszy raz o tym słyszę. 2. Ogólnie chce skrócić interwał do 8kkm. 3. Więc oprócz zmiany oleju gdzieś jeszcze zajrzeć?

1. Ta sprawa z nagarem jest szeroko opisana.

2. I bardzo dobrze co oleju jeśli masz na pokładzie gaz dodatkowo dbać o dobry filtr powietrza, gaz potrzebuje go więcej.

3. Sporo tego może być zależy czy chodzi o sam silnik czy pojazd.

Co do filtrów oleju, do środka nie zajrzysz jeśli to puszka a nie wkład,  raczej polegaj na renomowanych firmach poza tymi wymienionymi moja ulubiona firma to Purflux.

Stosowałem wszelkie produkty chyba prawie wszystkich producentów i rzadko kiedy były większe problemy.

Czasem coś było nie tak filtr powietrza był słabo dopasowany i uszczelniony do obudowy lub za mała dawka paliwa była podawana przez filtr paliwa ale to zdarzało się nawet Knechtowi.

Nie polecam tanich filtrów kabinowych dziwnie pachnących np. Winfil ale nawet tanie zwykłe  Vasco, Kraft, Hart, SCT wytrzymają sezon a węglowe cały rok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KINIAM na pewno tą michę zrzucę i wyczyszcze smoka. A jeżeli chodzi o to gdzie zajrzeć to również skazalbym sie na was na tyle gdzie jeszcze samemu coś zrobię. 

A co do oleju dzięki! Wole mieć głowe spokojną. Normalnie bym przejechał jeszcze 6 tyś ale wolę skrócić o te 2 tyś i na spokojnie zmienić olej, i wszystkie filtry. A do gazu? Ogółem mam czaje. Mogę zostać? Dzieki już z góry!

 

 

A może macie jakieś sprawdzone linki do zestawów filtrów to chętnie sobie zamówię. :)

Edytowane przez Gez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przem8 napisał:

Osobiście do filtorna przekonany nie jestem w kwestii filtrów oleju oraz paliwa i tylko mann albo bosch (chociaż niektórzy mówią, że filtron i mann to jeden pies ale każdy ma swoje upodobania).

Od 2016 roku Mann-Hummel przyłączył Affinię właściciela WIX-Filtron.

Do puszki metalowej filtra paliwa czy oleju nie zajrzymy ale wkłady olejowe, filtry powietrza czy kabinowe Filtrona możemy ocenić, według mnie filtry powietrza są na 4+ a kabinowe trochę niżej.

Bosch też ma się dobrze tłucze produkty w różnych miejscach i fabrykach ale taki mój ulubiony Denso już nie Japan a Bułgaria.

Czy ma to wpływ na jakość produktu chyba nie jeśli nie idą na maksymalna obniżkę ceny produktu i mają dobrą kontrolę nad technologia produktu.

Ale teraz wszystko taniej i szybciej co niestety odbija się na jakości a obserwuję to w motoryzacji od przeszło 20 lat.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gez napisał:

A do gazu? Ogółem mam czaje

A dokładniej? Najtańszy bibułowy? Może być czaja fl03 (ale lubi przepuszczać olej mimo dwóch wkładów), a jak Ci bardziej zależy na ochronie wtryskiwaczy to kme włókno szklane ewentualnie zamontować odstojnik alex 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...