Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BCM 09 A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

A może ktoś się orientuje czy posiada ta audi system awaryjnego zamykania szyberdachu imbusem ,znajdującym się pod panelem oświetlenia na podsufitce?

Opublikowano
  • Autor

Ten sam problem jest opisany na niemieckim forum. U mnie też szyberdach nie posiada kodowania . Problem występujący na  forum został rozwiązany. U mnie niestety nie, ponieważ nie wiem jakie kodowanie mam podać w VCDS.     

 

Opublikowano

No dobra ale kodowanie samo z siebie się nie przestawia, jak nic nie grzebałeś w kodowaniu sterownika dachu to samo się nie przestawiło. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

No dobra ale kodowanie samo z siebie się nie przestawia, jak nic nie grzebałeś w kodowaniu sterownika dachu to samo się nie przestawiło. 

Ten sam problem jak na niemieckim forum. Robiłem mapę sterownika 46.

Opublikowano

Robieniem mapy sterownika kodowanie się nie przestawi i już całkiem nie w innym sterowniku. Na tamtym forum jest mowa o błędnym kodowaniu sterownika dachu (CA) a nie sterownika komforku (46)

Opublikowano
  • Autor
57 minut temu, Muskel1 napisał:

Robieniem mapy sterownika kodowanie się nie przestawi i już całkiem nie w innym sterowniku. Na tamtym forum jest mowa o błędnym kodowaniu sterownika dachu (CA) a nie sterownika komforku (46)

Dałem linka do niemieckiego forum. Jest tam identyczny przypadek. Facet robił mapę sterownika 46.Wyskoczył błąd. Po całej akcji szyberdach działał tak jak u mnie(tylko do połowy). To nie zbieg okoliiczność.. Mam te same błędy sterownika.

Opublikowano

Nie wiem czy nie doczytałeś czy może nie zrozumiałeś. Tam gość chciał przeprowadzić kompletną kopię czyli wszystkich sterowników (także CA) zabawką o nazwie obd11, która kij wie co zrobiła ale na pewno nie mapy sterowników. Ty robiłeś mapę 46 i to vcdsem i nie ma szans, aby tym sposobem przestawiły się kodowania w CA.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

No doczytałem to .To są jakieś chińkie zabawki które potrafią więcej syfu narobić. Widziałem na youtube ,że to niby ma gotowe kodowania..Wiecej z nimi problemów niż pożytku.

Opublikowano
6 minut temu, pawelpawel111 napisał:

To są jakieś chińkie zabawki ...

OBDeleven to produkt litewski.

 

6 minut temu, pawelpawel111 napisał:

Wiecej z nimi problemów niż pożytku.

Jak się klika bezrozumnie, to fakt - potem są problemy.

 

 

Edytowane przez steve69

Opublikowano
  • Autor
21 godzin temu, Muskel1 napisał:

W tych zamien na aus:

IDE08224-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08224-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS06696-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Schiebedach,ein ,3

IDE08225-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

Dodatkowo w kodowaniach tez w sterowniku 46

w byte 12 odznacz bit 4 oraz bit 7

w byte 13 odznacz bit 0

 Z ciekawość czemu zmienić tylko Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-4?  a czemu nie Personalisierungseinstellungen Fahrzeug- 3 i Personalisierungseinstellungen Fahrzeug- 2?

Opublikowano

Bo masz teoretycznie 3 klucze. Ustawienia w sterowniku komfortu są zapisywane dla każdego klucza osobno. Masz 2 fizyczne klucze dołączone do pojazdu oraz trzeci np. telefon jeżeli korzystasz z usługi Auto Connect Remote & Control 

Opublikowano
  • Autor

Dobra nowina jest taka ,że jak robiłem fullscan auta to mam w nim podane kodowanie szyberdachu.

Address CA: Sunroof (J245)       Labels:| 4M0-907-594.clb
   Part No SW: 4M0 907 594 J    HW: 4M0 907 594 
   Component: SAD_STG_1     013 0005  
   Coding: 208000049401
   Shop #: WSC 06335 790 00001
   ASAM Dataset: EV_SunRoofCONTIAU736 006008
   ROD: EV_SunRoofCONTIAU736_006.rod
   VCID: 3D26C7711DFEC1138C7-8068

 

 

Jak je wprowadzić zamiast starego  208000000000?

Opublikowano

Jakie masz aktualne?

Opublikowano
  • Autor

208000000000

Opublikowano

To w takim razie klon rozwalił Ci kodowania. 

Skopiuj powyższe kodowanie (czyli 208000049401), wejdż w sterownik dachu CA, w długie kodowanie i wklej to skopiowane. 

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Muskel1 napisał:

To w takim razie klon rozwalił Ci kodowania. 

Masz na myśli oprogramowanie VCDS?

 

Opublikowano

Tak, chińskiego klona AKP , którym robiłeś mapki

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.09.2021 o 19:17, Muskel1 napisał:

W tych zamien na aus:

IDE08224-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08224-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Schlüssel 4-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS06696-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Schiebedach,ein ,3

IDE08225-MAS10228-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Fahrerseite,ein ,3

IDE08225-MAS10229-Personalisierungseinstellungen Fahrzeug-Komfortöffnen Fenster Beifahrerseite,ein ,3

Dodatkowo w kodowaniach tez w sterowniku 46

w byte 12 odznacz bit 4 oraz bit 7

w byte 13 odznacz bit 0

 

Po dokonanych zmianach, jak zawsze zamykasz auto i odczekujesz do uspienia sterownikow.

 pewny jeste tych zmian? Wiesz...teraz to boje się do auta podejść bo już widzę żone przy drzwiach:grin:

Opublikowano

Mam tak fabrycznie ustawione. Nie podchodź do auta z klonem ani zabawkami to nic się nie stanie.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Mam tak fabrycznie ustawione. Nie podchodź do auta z klonem ani zabawkami to nic się nie stanie.

Terez używam tylko oryginalnych ..... VCDS jest zauktualizowany do 21.3.0

wyzszej wersji dostawca autointern nie ma.Wersja jezyka DE.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.