Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Tiguan MK1


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam wam moje daily na codzień.

Auto kupione w 2013r z przebiegiem 69tys, VW tiguan MK1 2,0TDI rocznik 2009r z polskiego salonu.

Z wyposażenia w sumie niewiem czy bogato czy nie, bo temat tiguana w internetach jest niszowy.

- PDC przód i tył

- Nawigacja RNS510 z wgranymi polskim mapami w 2014r, ale mam problem z anteną nawigacji od samego początku, takze w sumie nie korzystam z tej nawigacji.

- Fotele z ogrzewaniem, manualne

- licznik z FIS biały

- webasto

i zapewne wszystkie podstawowe wyposażenie jakie tam jest.

Nie mam zdjeć z zakupu, jedno ze starych zdjeć jest z 2014r

spacer.png

spacer.png

 

W 2013r auto dostało kuracje wzmacniającą w R-performance

- usunięcie DPF

- zmiana turbo na 2,0TDI 170KM

- strojenie

- założyłem felgi z A4ki odziedziczone, czyli flat five, które mam do dzisiaj na aucie, choć 2szt zostały wymienione z powodu samostnego pękniecia(nie skrzywione)

spacer.png

spacer.png

W zasadzie do 2021 jeżdziłem sobie i nic nie robiłem aż do stycznia tego roku, postanowiłem kupić kompletne wnętrze skórzane i to było to co trzeba w tym aucie, wnętrze z zwykłego szarego przekształciło sie w fajny brąz.

spacer.png

W wakacje postanowiłem oddać auto do lakiernika, ze wzgledu na kiepski stan zewnetrzny auta. Nauczony doświadczeniem z audi A4, w trakcie prac zmieniłem kilka rzeczy

- Wpadła tylna dokładka zderzaka z polifta R-line z dyfuzorem, który poszedł w kolor srebrny. Nie znalazłem listw nadkoli R-line w rozsądnej cenie, wiec trzeba było wymyśleć obejście ich braku, ponieważ seryjne listwy były inne. Załatwiliśmy to tak:

spacer.png

Dospawany kawałek drugiej dokładki jako przedłuzenie całości załatwił problem braku listw nadkoli R-line.

- Wpadł wydech z golf VII na dwie strony z ori chromowanymi końcówkami. Niestety bez klap.

- zmieniłem zwykłe listwy drzwiowe na wariant R-line, przy okazji dowiedziałem sie że istnieją 2 rodzaje listw chromowanych, które nie są kompatybilne miedzy sobą.

- wpadły siłowniki maski przedniej, bo tiguan fabrycznie ich nie posiada

- wymieniłem odblaski na podświetlane lampki po z gaszeniu czarne w tylnym zderzaku.

- lakier wpadł z Landrovera z 2019r

- komplet zacisków został wypiaskowany i pomalowany fajny błękit.

spacer.png

spacer.png

DSC01154.jpg

DSC01167.jpg

Plany

- zmiana licznika na kolor

- zmiana panelu klimy na nowszy typ z polifta 2014

- zmiana felg na wzór R-line

- obszycie podsufitki na czarno

Edytowane przez Kowi87
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, --Rafcio-- napisał:

Genialnie wyglądają auta w Twoich rękach.

A dzieki, staram sie jak mogę zmienić estetycznie :) tu jest o tyle trudno ze nikt nic nie wie, jak coś wiedzą to najlepiej przyprowadź auto... a jest dość drogi w eksperymentowaniu. Podczas prac kupiłem przednią dokładke z polifta, no na alegro byłem wręcz pewny że zgrywają sie linią, noi zgrywały sie aż do momentu łuku. Generalnie do przerobienia u plastikmena, ale ten na którym polegałem, poległ w kontakcie. Finalnie zostałem z przedliftową, ale poszła w kolor.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczne autko, mam w rodzinie już 7 sztuk, wszystkie w automatach i 4x4

Wysoka bezawaryjnosc i dostępność części, zamiennych  z Passatem, golfem, Touranem i A3

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, to tylko daily :D A kurierzy i tak ustawiaja sie w kolejkach.

Ladna bryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trepek napisał:

Oho, to tylko daily :D A kurierzy i tak ustawiaja sie w kolejkach.

Ladna bryka.

haha w tym roku fakt, wpakowałem wiecej graciarni i zielonych niż w B5. Ale zło już sie kumulowało od 2 lat nad tym autem. Teraz zostało wymienić olej i filtry.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 21:58, Kowi87 napisał:

haha w tym roku fakt, wpakowałem wiecej graciarni i zielonych niż w B5. Ale zło już sie kumulowało od 2 lat nad tym autem. Teraz zostało wymienić olej i filtry.

:decayed:

kapitan.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, longer_xd napisał:

Nie myślałeś, żeby wrzucić lampy poliftowe z tyłu?

 

Myślałem, ale nie mam pewności czy oby napewno formą pasują, a koszty jednak są. Już raz sie pomyliłem z dokładką przednią na oko, jednak temat tuningu tiguana leży i kwiczy w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kowi87 napisał:

Myślałem, ale nie mam pewności czy oby napewno formą pasują, a koszty jednak są. Już raz sie pomyliłem z dokładką przednią na oko, jednak temat tuningu tiguana leży i kwiczy w internecie.

Gdzieś czytałem, że pasują, ale ręki uciąć sobie za ten wpis bym nie dał. Sam jestem zaskoczony słabym zapleczem informacji na temat sceny moderskiej dla pierwszego Tiguana, samochodu, który staje się coraz bardziej popularny i w mojej ocenie ma potencjał podzielić losy Passata B5.

Jestem ciekawy, czy ciężkim tematem byłoby wrzucenie wielofunkcyjnej kierownicy polifotwej do przedlifta - gdybyś coś wiedział daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, longer_xd napisał:

Gdzieś czytałem, że pasują, ale ręki uciąć sobie za ten wpis bym nie dał. Sam jestem zaskoczony słabym zapleczem informacji na temat sceny moderskiej dla pierwszego Tiguana, samochodu, który staje się coraz bardziej popularny i w mojej ocenie ma potencjał podzielić losy Passata B5.

Jestem ciekawy, czy ciężkim tematem byłoby wrzucenie wielofunkcyjnej kierownicy polifotwej do przedlifta - gdybyś coś wiedział daj znać :)

Wbij na grupę FB tiguan Polska, tam jest typ własnie z Krakowa co ogarnia dużo kwestii elektroniki, generalnie przeszczep multifunkcji jak i nowszego radia jest do ogarniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...