Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Skrzypienie przy skręcaniu


tomasonpol24

Rekomendowane odpowiedzi

Może zaciera się gałka w którymś z wachaczy?[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2009, 22:29_________________________________________________A i zmień coś w tym profilu :blink: albo masz RS4 b5 albo sedana 1,9TDI i to na dodatek 96r. :polew: W 96r. nie robili jeszcze RS4 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczało i przed wymianą wahaczy i po wymianie na ory LMO. W tym miesiącu wymieniam łożyska. Słyszałem że to może być przyczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie jest z kolei tak ze jak skrecam w prawo np po luku drogi z przedniego, prawego kola wydobywa sie taki dzwiek: "tuk tuk tuk tuk.."

Co to moze byc? Lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to przegob to dziwna sprawa, bo np jak ruszam z miejsca na skreconych kolach to powinien sie odezwac a tu nic cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rownej drodze raczej, od predkosci 0 km/h do 60 km/h narasta i potem cisza, delikatnie tyle bo ile jest to slyszalne minimalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wbijam nowego tematu bo ten chyba i mnie dotyczy....od dwóch dni w czasie jazdy słyszałem jakieś skrzypienia...dziś w czasie ruszania opusciłem szybe i głośne skrzypienie słysze z lewej przedniej strony....zatrzymuje i sprawdzam...naciskając na bude skrzypi...takie same skrzypienie po kreceniu kierą w lewo czy w prawo...nawet niewielkie ruchy i już to słychać! no nic podnoszę na lewarku i opryskałem wszystko w koło środkiem smarnym w spreyu nie pomogło ani na sekunde...jak narazie niewiem co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wbijam nowego tematu bo ten chyba i mnie dotyczy....od dwóch dni w czasie jazdy słyszałem jakieś skrzypienia...dziś w czasie ruszania opusciłem szybe i głośne skrzypienie słysze z lewej przedniej strony....zatrzymuje i sprawdzam...naciskając na bude skrzypi...takie same skrzypienie po kreceniu kierą w lewo czy w prawo...nawet niewielkie ruchy i już to słychać! no nic podnoszę na lewarku i opryskałem wszystko w koło środkiem smarnym w spreyu nie pomogło ani na sekunde...jak narazie niewiem co to może być?

Wybity i do wymiany wahacz górny przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A mnie skrzypi z lewej strony jak ruszam i jak jadę po wybojach, a kiedy stoję i zabujam budą też skrzypi - ale nie muszę skręcać. Jeżeli to wahacz to czy jego wymiana "nastręcza" jakieś problemy?

2. Natomiast kiedy skręcam to słyszę kolejne skrzypienie jakby pompy od wspomagania - tylko płynu mam na Max - co to może być? Kończąca się pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A mnie skrzypi z lewej strony jak ruszam i jak jadę po wybojach, a kiedy stoję i zabujam budą też skrzypi - ale nie muszę skręcać. Jeżeli to wahacz to czy jego wymiana "nastręcza" jakieś problemy?

Przy wymianie górnych wahaczy, bardzo często śruba mocująca się ukręca i trzeba zdejmować całą kołyskę i na prasie śrubę wyciskać. Dlatego warto dzień przed wymianą zapsikać porządnie jakimś środkiem penetrującym.

2. Natomiast kiedy skręcam to słyszę kolejne skrzypienie jakby pompy od wspomagania - tylko płynu mam na Max - co to może być? Kończąca się pompa?

Z tym proponuję poczekać do wymiany wahaczy, wtedy można dalej diagnozować i wróżyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wbijam nowego tematu bo ten chyba i mnie dotyczy....od dwóch dni w czasie jazdy słyszałem jakieś skrzypienia...dziś w czasie ruszania opusciłem szybe i głośne skrzypienie słysze z lewej przedniej strony....zatrzymuje i sprawdzam...naciskając na bude skrzypi...takie same skrzypienie po kreceniu kierą w lewo czy w prawo...nawet niewielkie ruchy i już to słychać! no nic podnoszę na lewarku i opryskałem wszystko w koło środkiem smarnym w spreyu nie pomogło ani na sekunde...jak narazie niewiem co to może być?

Miałem to samo ze dwa tyg temu. Byłem w warsztacie i powiedzieli, że to jedna tulejka ma sucho. Kupić trzeba najgrubszą igłę i strzykawkę w aptece i wstrzyknąć w odpowiednią tulejkę trochę oleju (może być nawet silnikowy, ja tak zrobiłem). Chodzi pięknie, już nic nie skrzypi. Tylko trzeba wiedzieć, która tuleja, bo trochę tego jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden z dolnych wachaczy skrzypiał,po doraźnej pomocy strzykawką z igłą zupełnie ucichło :)

oczywiście był problem stwierdzić który to.(w oby dwa wstrzyknołem kapke oleju)

Pojeżdziłem tak z 2 tygodnie i wymieniłem już kompletne zawieszenie bo i tak połowa wachaczy była w kiepskim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez skrzypi jak sie skreca kierownica w obie strony tak do 50 km/h i występuje to jak jest sucho a jak pada to jest cisza.kidys brat popsikał smarem czy WD40 wahacze i co tam mozna było i troche pomogło. przez dłuzszy czas od jesieni była cisza, teraz zrobiło sie ciepło i znowu skrzypi. o to moze byc. waacze były wymieniane nie tak dawno, ale nie wiem juz czy wszystkie ale sa w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...