Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamera cofania do A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Są 2 kamery. Jedna ta zwykła cofania a druga do top view (kamery 360°). Ta druga wymaga osobnego sterownika kamer 360°.

Opublikowano

Dzięki,

czy ta „zwykła” pokazuje linie ?

 

na Ali znalazłem 8W 3V0 827 566 M 

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

Z tego co pamiętam pokazuje.

Zgadza się, 3V0 827 566 M jest ok.

Opublikowano
11 godzin temu, A4B9 napisał(a):

Musze więc poszukać tych forum.

 

pozdrawiam ?
 

 

Ja montowałem , koszt chyba koło €60 z wiązką .

Nie pojawiają mi się te żółte linie prowadzące , jestem prawie pewny że to kwestia żle podłączonego can . 

Montowałem wg tutoriala a tam była pojedyncza kostka pod fotelem . U mnie jest x3 więc zgłupiałem i postanowiłem pociągnąć kable do mib i tam z canem .No i chyba tu problem .

Zamierzam się kiedyś do poprawienia tego can , ale kamera działa idealnie i poza tymi żółtymi liniami wszystko śmiga więc jakoś mi się z tym nie śpieszy . 

 

Opublikowano
2 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

Ja montowałem , koszt chyba koło €60 z wiązką .

Nie pojawiają mi się te żółte linie prowadzące , jestem prawie pewny że to kwestia żle podłączonego can . 

Montowałem wg tutoriala a tam była pojedyncza kostka pod fotelem . U mnie jest x3 więc zgłupiałem i postanowiłem pociągnąć kable do mib i tam z canem .No i chyba tu problem .

Zamierzam się kiedyś do poprawienia tego can , ale kamera działa idealnie i poza tymi żółtymi liniami wszystko śmiga więc jakoś mi się z tym nie śpieszy . 

 

Czy możesz podesłać link do oferty lub nazwę sprzedawcy ? Jeśli tu nie chcesz to proszę na priv 

Opublikowano

wpisz po prostu A4 b9 reverse camera . Ja już jakiś rok temu to robiłem.

 

No i bierz tą co ma wiązkę pod can i kabel do mib , bo są jeszcze wersje typu chinch 

 

tutorial jak podłączyć TUTAJ

 

Relatywnie prosta sprawa.

 

aaa teraz mi się przypomniało że męczyłem się z włożeniem kabla zasilającego do skrzynki z bezpiecznikami . Ten dołączony był ciut za duży ... może warto zawczasu gdzieś zakupić sam ten konektor lekko mniejszy .

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

@Lukaa5 możliwe że tu ?: Ali

Opublikowano
6 minut temu, A4B9 napisał(a):

@Lukaa5 możliwe że tu ?: Ali

no na to wygląda . 

Opublikowano
20 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

no na to wygląda . 

Dzięki ? 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@muskel prośba o pomoc  ?

 

założyłem kamerkę z Ali . Instrukcji nie było więc posiłkowałem się stroną w necie TU.

 

Podają że po instalacji dodać w 19 kamerę - zaznaczam , kodowanie przyjmuje. 

 

Zmienić kodowanie w 9:  (wg tej strony jeśli jest przycisk SOS na podsufitce)  byte 38 bit 2-3 04 ustawić na :camera variant_rvc,installed (menu wybierane)

 

niestety w 9 nie mam takiego pola wyboru , u mnie wygląda to tak :

 

 

IMG_2767.jpeg

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

Musisz aktywować bit 2.

Masz 2 możliwości:

- albo wstawiasz w bit 2 w miejscu 0 jedynkę,

- albo wpisujesz w okienku wartość hex 05.

 

 

Screenshot_20240210_164000_Opera.jpg

Opublikowano
1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz aktywować bit 2.

Masz 2 możliwości:

- albo wstawiasz w bit 2 w miejscu 0 jedynkę,

- albo wpisujesz w okienku wartość hex 05.

 

 

Screenshot_20240210_164000_Opera.jpg

?

 

czy to będzie kodowanie do wersji z przyciskiem SOS (na podsufitce) ?

Opublikowano

Przycisk sos nie ma nic wspólnego z kamerą.

Opublikowano

Zmieniając 0 na 1 nie poszło , ale wpisaniu hex 05 przyjęło kodowanie. Błędów brak. Mmi zresetowane 

 

Niestety po wrzuceniu wstecznego kamerka nie odpala , tzn na mmi nic się zmienia. Nadal jest wizualizacja z czujników zbliżeniowych . Coś mogłem źle zrobić?

Opublikowano

Mogłeś. Albo wiązka albo kodowania.

Opublikowano
2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Mogłeś. Albo wiązka albo kodowania.

Jeśli  pokazywało w błędach nowe urządzenie przed kodowaniem, to jest to oznaka że do kamery dochodzi zasilanie i jest poprawnie podłączona do CAN?

Opublikowano

I tak i nie.

Opublikowano
15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

I tak i nie.

To mnie pocieszyłeś ? wiązka sprawdzona bardzo dokładnie . 
 

załóżmy że do kamery nie dochodzi zasilanie lub przewód video jest uszkodzony to jakie jest wtedy objaw? Sypię jakieś błędy ? Czy zmienia  się wtedy wygląd mmi?

 

wyciągnąłem bezpiecznik od kamery , wtedy pojawiały się błędy 09,19,6C

 

a może gdzieś jest funkcja w menu żeby włączyć tą kamerę? 

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

Brak zasilania kamery pokaże brak komunikacji z kamerą. 

Wrzuĉ zdjęcie z byte 35 i Byte 38

Opublikowano
59 minut temu, A4B9 napisał(a):

a może gdzieś jest funkcja w menu żeby włączyć tą kamerę? 

Nie ma. Po poprawnym podłączeniu i zakodowaniu kamera uruchamia się automatycznie po wrzuceniu wstecznego lub aktywowaniu przycisku PDC.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.