Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamera cofania do A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak to wygląda

 

 

 

 

IMG_7592.jpeg

IMG_7593.jpeg

Opublikowano

Ile masz czujników pdc?

Opublikowano
1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Ile masz czujników pdc?

Ok już znalazłem przyczynę . Nie dokonałem zmian w 5F . Już działa 

 

bardzo dziękuję za pomoc 

Opublikowano

No widzisz.
W Byte 35 i 38 jest też poprawnie zakodowane dla 8 czujników i kamery.

 

Opublikowano

?

Opublikowano

Można wnioskować że :

Jeżeli po wrzuceniu wstecznego nie pokazuje się obraz to złe kodowanie.

Jeżeli obraz jest czarny prawdopodobnie problem podłączenia kamery (albo zasilanie albo AV)

 

Zapewne nie w tej wersji mmi , ale czy można zakodować tak aby auto z czujnikami pokazywało się wtopione w kamerę a nie zboku ?

Opublikowano
4 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

Można wnioskować że :

Jeżeli po wrzuceniu wstecznego nie pokazuje się obraz to złe kodowanie.

Jeżeli obraz jest czarny prawdopodobnie problem podłączenia kamery (albo zasilanie albo AV)

 

Zapewne nie w tej wersji mmi , ale czy można zakodować tak aby auto z czujnikami pokazywało się wtopione w kamerę a nie zboku ?

 

Też jestem ciekawy , ale sądzę że jest to niemożliwe 

Opublikowano

@Muskel1 kamera działa, niestety pojawia błąd . Po wykasowaniu nie pojawia się odrazu tylko po chwili jazdy .

co ciekawe wchodząc bezpośrednio w sterownik błąd jest nie widoczny. Pojawia się tylko w autoscan. 
 

co o tym sądzisz?

 

Address 46: Central Conv. (J393)       Labels:* None

  Part No SW: 8W0 907 064 EC    HW: 8W0 907 064 DC

  Component: BCM2 MLBevo   025 0387  

  Dataset Number: 8W0909501J  0052

  Coding: 012C0000002000E06301A0006E00480231024000804304500F0400000504803F001F0001000000

  Shop #: WSC 06335 790 00001

  ASAM Dataset: EV_BCM2HellaAU736 014014

  ROD: EV_BCM2HellaAU736_014_AU49.rod

  VCID: 015F8519318AF4D2005-8054

 

  Rear lid opener control module: 

  Subsystem 1 - Part No SW: 3AA 962 243 H    HW: 3AA 962 243 H

  Component: GEB.F.Heckoef  H16 0905 

  Serial number: 12040312            

 

1 Fault Found 

65896 - Databus 

         U1121 00 [008] - Missing Message

         [Tip-TNF 194781]

         Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

            Freeze Frame:

                   Fault Status: 00000001

                   Fault Priority: 6

                   Fault Frequency: 11

                   Reset counter: 145

                   Mileage: xxxx km

                   Date: 2024.02.11

                   Time: 09:49:49

 

                   Supply voltages-Terminal 30 power supply: 12.514 V

                   Supply voltages-Supply voltage Terminal 30 - 2: 12.528 V

                   Supply voltages-Supply voltage Terminal 30 - 3: 12.500 V

                   general_additional_freeze_frame-Ambient_temperature_not_filtered: -50.0 °C

                   general_additional_freeze_frame-coprocessor_spi_status: 00000000 

                   general_additional_freeze_frame-dataflash_status: 00000000 

                   general_additional_freeze_frame-interior_temperature: -50.0 °C

                   general_additional_freeze_frame-Operating_Status: 00000000 00000000 

                   general_additional_freeze_frame-production_mode: not active

                   general_additional_freeze_frame-reset_cause: 00000000 

                   general_additional_freeze_frame-Reset_counter: 0

                   general_additional_freeze_frame-Stall_current_cutoff_level: Deactivation stage 0

                   general_additional_freeze_frame-Stall_Current_Measuring_Mode: not active

                   general_additional_freeze_frame-subnetwork_status: 00000000 00000000 

                   general_additional_freeze_frame-terminal_control_intern_status: 91 04 02 1C 02 80

                   general_additional_freeze_frame-Transport_Mode: not active

                   general_additional_freeze_frame-Vehicle speed: 0.00 km/h

                   can_lin_communication_freeze_frame: 00000000 00000000 00000000 00000000

Opublikowano

Ten błąd oznacza, że sterownikowi komfortu brakuje jakiejś informacji, której oczekuje. Może mieć związek z kamerą ale nie musi. 

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan. 

Opublikowano

Dodatkowo aby dowiedzieć się z jakiego sterownika oczekuje informacji musisz podpiąć auto pod oryginalny VCDS, będzie tam wtedy zapisane. U Ciebie jest napisane, że oczekuje informacji z [Tip-TNF 194781] i kij wie co to jest, bo Twój klon tego nie wie/nie zna.

Założę się, że w sterowniku komfortu masz tak jak poniżej opisane pojedyńcze bity (jeżeli w ogóle jesteś w stanie wejść tym klonem w sterownik 46).

Jeżeli masz możliwość wejścia w sterownik 46 w kodowania, to poszukaj w każdym bajcie z osobna bitu, który opisany jest jako TNF 194781. Jak taki znajdziesz, to napisz który to bit w którym bajcie.

Screenshot_20240212_125009_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

@Muskel1 

 

Połączyłem się ze sterownikiem, przeszukałem wszystkie 39 bajtów . Nie ma takiego oznaczenia. Wszystkie zaczynają się od 173…. Lub 174….. 

poszukiwany ma początek 194….

 

?

Opublikowano

To w innych sterownikach będzie trzeba szukać ale też bez gwarancji, że znajdziesz. 

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

To w innych sterownikach będzie trzeba szukać ale też bez gwarancji, że znajdziesz. 

Ok, poszukam .

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

Bez protokołu z oryginalnego VCDS lub ODIS to szukanie igły w stodole.

Opublikowano
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Bez protokołu z oryginalnego VCDS lub ODIS to szukanie igły w stodole.

Dziękuje 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.