Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 - 1.8T bonawentury

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć dla wszystkich forumowiczów,

Wczoraj stałem się posiadaczem czarnej Audi A4 B7. W skrócie, 2005 rok produkcji, 195k przebiegu, silnik BFB, skrzynia HFD, co ciekawe samochód miał tylko 1 właściciela. Jako, że nie jestem w stanie zwalczyć u siebie uprzedzenia co do zakupu samochodu w Polsce to pojechałem po tą czarnulkę do Niemiec. 

Najbliższe plany co do autka to papierologia związana z rejestracją i oczywiście podstawowa eksploatacja, rozrząd, oleje, filtry, świece. Te ostatnie już zamówiłem (PFR6Q), co do rozrządu to również wysłałem zapytanie do H4mm3RSilnik będzie zalany Valvoline synpower 5w40 ale co do oleju w skrzyni mam rozterkę, który zastosować tak więc poszło pytanie do BCS skrzynie czym proponując zalać HFD. 

Jeżeli chodzi o pierwsze "ponadwymiarowe" mody to przy okazji wymiany kół z letnich na zimowe, te pierwsze pójdą na sprzedaż a w ich miejsce siądzie 8JX18 ET 43 5X112. spacer.png

Jestem zauroczony tym samochodem, chwilo trwaj :D

242888747_1050663422412217_5408535301250093428_n.jpg

243029217_523246388977297_6803497872834033789_n.jpg

242872101_392827568886426_4360838604993854268_n.jpg

243020698_606908040333991_8986677093669886941_n.jpg

 

242939035_3237722989837864_4587262415384083823_n.jpg

Przy przebiegu 195000km (1.10.2021) wymieniono:

- rozrząd SNR, pompa hepu, pasek osprzętu Conti
- świece NGK PFR6Q
- cewki beru
- olej Vavoline Synpower 5w40+ płukanka LIQUI MOLY PRO-LINE+ filtr oleju MANN filter
- wkładka filtra Pipercross
- czujnik temp wody 059919501A
- płyn chłodniczy g12+
- płyn wspomy ori
- DP+ hybryda na nowym żeliwie+ wtryski 0280156063+ dołożony prawy ic+ program u Łukasz13 (polecam)
- przepływka 3' ori, nowa

198560 15.01.2022

LPG
Klocki tył
 

 

Edytowane przez szaryy

Opublikowano

Ładna sztuka, ale... ?

Usuń znaczki sline ?

Opublikowano
  • Autor

dzięki za pierwszą odpowiedź w temacie!

4 godziny temu, Gremlin0209 napisał:

Usuń znaczki sline ?

toż to sztefan dołożył czy wychodziło tak w serii? :D

Opublikowano

Ktoś dolozyl

Opublikowano

Pokaż jak w środku wygląda.

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, pelonek1 napisał:

Pokaż jak w środku wygląda.

Proszę bardzo, nic specjalnego ale wydaje się ładnie utrzymany. Nie wiecie Może czy H4mm3R ogarnia jeszcze ori rozrządy w dobrych cenach? Pisałem wczoraj rano do niego ale bez odzewu.

Swoją drogą, przy przebiegu 200k myślicie, że pasuje łańcuch również wymienić zapobiegawczo pomimo, że go nie słychać?

 

242916535_362477071972888_9125505894313231242_n.jpg

242928823_1066908460512853_3436419388191413480_n.jpg

Opublikowano
1 minutę temu, szaryy napisał:

Swoją drogą, przy przebiegu 200k myślicie, że pasuje łańcuch również wymienić zapobiegawczo pomimo, że go nie słychać?

Nie zaglądaj tam jak jest ok.

Opublikowano
  • Autor

spacer.png                 Doszła pierwsza paczka dedykowana dla B siódemy. Skromna ale zawsze coś.

Btw (motoryzacyjny), po 4 latach pożegnałem się dzisiaj z tym szatanem.

spacer.png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, witam forumowiczów!

Powoli kończę kompletować ekwipunek eksploatacyjno-tuningowy. Wczoraj odstawiłem samochód do garażu i zacząłem go przygotowywać do pozycji obsługowej- zderzak mam już zdjęty :D. Dzisiaj ściągnę pas przedni i zacznę się przymierzać do demontażu turbo. W trakcie oczekiwania na hybrydę zamierzam zrobić rozrząd i resztę podstawowej eksploatacji.

Już zapomniałem jak dużo frajdy daje dłubanie w swoim wozie, chociaż tak na prawdę do tej pory wszystko ograniczało się do absolutnych podstaw- tj wymiana olejów, klocków, drążków. Teraz postanowiłem pójść krok dalej, mając oczywiście na uwadze ryzyko jakie może się z tym wiązać. 

Pozdrawiam!

paczuszka.jpg

Opublikowano

Z ciekawości gdzie robiłeś hybrydę? 

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, BartoszSoldier napisał:

Z ciekawości gdzie robiłeś hybrydę? 

dopiero będzie robiona u geremiego

Opublikowano
  • Autor

Pięknie się robota zaczyna

IMG_20211016_170513.jpg

Opublikowano

A to pewnie dopiero początek. Powodzenia. Rozmawiałeś z Geremim jak koszta. Mam też turbo do roboty. Może być na priw. 

Opublikowano
  • Autor

Na pierwszym zdjęciu może nie widać ale turbo jest pęknięte 

Screenshot_20211016-184234.png

Opublikowano

Jeśli jest to te ukruszenie to pewnie w środku strona gorąca też ma dość. Nowe żeliwo strony gorącej i po problemie. Bo nie widzę nigdzie pęknięcia cora.

Opublikowano
  • Autor

Fałszywy alarm, na szczęście turbinka nie ma pęknięcia a i jej demontaż przeszedł bez większych perturbacji. 

IMG_20211017_173426.jpg

Opublikowano
4 minuty temu, szaryy napisał:

Fałszywy alarm, na szczęście turbinka nie ma pęknięcia a i jej demontaż przeszedł bez większych perturbacji. 

IMG_20211017_173426.jpg

Sam robiłeś? Jak tak to ile zeszło Ci z demontażem?

Opublikowano

Fajna sztuka.i dobrze się zaczyna ? Będę tu zaglądać ??

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, pelonek1 napisał:

Sam robiłeś? Jak tak to ile zeszło Ci z demontażem?

Sam robiłem. Odkręcenie pasa przedniego+turbo zajęło mi pewnie z 7h

 

46 minut temu, MaTTym napisał:

Fajna sztuka.i dobrze się zaczyna ? Będę tu zaglądać ??

Dzięki!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Cześć Pany i mam najdzieję zaglądające na a4 klub Panewki,

Czekając na hybrydyzację mej turbo wymieniłem rozrząd, wyczyściłem intercoolery, wyrzuciłem kombizawór i w końcu coś zacząłem skręcać- DP i prawy IC.

Po 100k km uszczelka ori pompy wody trochę puszczała co widać na zdjęciu. 

249488511_564262471548409_8596425202595582262_n.jpg

249586781_423661189323456_3240113530290254972_n.jpg

249627302_584269809476516_1537491506796321397_n.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.