Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie przestrzeni na nogi


krzemien7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  chciałbym zacząć doposażenie mojego auta w oświetlenie ambient. Na początek chce założyć podświetlenie przestrzeni na nogi dla kierowcy i pasażera. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie należy się wypiąć kablami i co trzeba zakodować żeby zrobić ten pierwszy krok... Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 10:31, detowizer napisał:

może to Ci pomoże 

Przecież to inny model:facepalm:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam - czy ma ktoś kodowanie i informacje w które piny bcm wpiąć się z podświetleniem na nogi?

Uruchomiłem białe ambiente drzwi (znalazłem gdzieś 'na czuja' w kodowaniu), mam regulację z mmi ('przód' oraz drzwi), brakuje mi widoku regulacji poziomu jasności przestrzeni pod nogi.

Oraz w które piny BCM wpiąć się nogami a w które podświetleniem przodu (tunelu i kubka)? Obecnie tunel i kubek mam pod zapalniczkę ale chcę to zmienić przy okazji rozbierania środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem regulację jasności 3 stref oświetlenia i podłączyłem do BCM tunel nogi i cupholder.

Dla potomnych:

Kostki BCM:
Nogi prawe: T54c/2
Nogi lewe: T54c/3
Cupholder i tunel: T73a/36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłbyś tez podpowiedzieć jakie kodowania trzeba wprowadzić by móc sterować podświetlaniem nóg w mmi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie pomogę, nie pamiętam już a nie chcę wprowadzać w błąd - musisz szukać po forach. Napewno w 5F trzeba było aktywować pobieranie informacji o ambiente z bcm, a w bcm aktywować coś co obd11 opisuje jako "Footwell light front". Muszę zacząć gdzieś zapisywać te kodowania ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem komplet podświetlenia na nogi biały. W 09 zakodowałem i w 5F adaptacje na aktiv. 

Oświetlenie działa przy otwarciu drzwi. 

Jest możliwość by oswietlenie działało tez podczas jazdy i było regulowane w mmi? Opcja w ustawieniach jako oświetlenie wnętrza sie pojawila ale jest nieaktywna.

20211220_212607.jpg

20211220_212602.jpg

20211220_181640.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oświetlenie kubka i tunelu? 

Zastanawia mnie jedna sprawa. Zanim nie podłączyłem kubka i tunelu pod BCM, podświetlenie nóg nie miało pełnej regulacji - nie dalo się go całkowicie wyłączyć z MMI. Następnie podłączyłem pod oddzielne piny (jak fabryka każe):
- nogi przód lewy
- nogi przód prawu
- tunel/kubek (łącznie 4 diody)

Po podłączeniu kompletu regulacja działa w pełnym zakresie (od całkowitego wyłączenia do pełnej jasności). 

Masz takie zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko nogi są zamontowane, ale w mmi mam juz trzy punkty świetlne do regulacji w pełnym zakresie tez tunel i drzwi których niema jeszcze podłączonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz montował tył drzwi? Jakie masz sterowniki drzwi?

U mnie tylne 8W0959395F wydają się nie ogarniać oświetlenia ambiente. Są to wersje LOW (*395). Brakowało pinu listwy ambiente w kostce - przełożyłem pin lecz nic to nie dało. Podłączyłem pod oświetlenie klamki wew. Przednie sterowniki mam *593F (pewnie z uwagi na elektryczną klapę) i w pełni wspierają ambiente.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z podświetleniem, jeśli natomiast u Ciebie ruszy to daj znać. W sterownikach brakuje pinu od podświetlenia a po jego 'dołożeniu' oświetlenie nadal nie działało, mimo kodowania dokładnie takiego jak w przednich drzwiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8W0959395E nie ruszyło białe ambient z tyłu. Po wymianie na 595 jest ok. Teraz już pełny bialy qq1 działa z małym dodatkiem oświetlenia schowków drzwi.

20220324_193859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 07:57, adamspeed01 napisał:

Zamontowałem komplet podświetlenia na nogi biały. W 09 zakodowałem i w 5F adaptacje na aktiv. 

Oświetlenie działa przy otwarciu drzwi. 

Jest możliwość by oswietlenie działało tez podczas jazdy i było regulowane w mmi? Opcja w ustawieniach jako oświetlenie wnętrza sie pojawila ale jest nieaktywna.

20211220_212607.jpg

20211220_212602.jpg

20211220_181640.jpg

Mam ten sam problem. Pojawiła mi się opcja w MMI „oświetlenie Ambiente” ale opcja jest wyszarzona ?

Rozumiem że trzeba uśpić sterownik - jak to zrobić? 
Czy trzeba zrobić coś jeszcze? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 17:45, adamspeed01 napisał:

Na 8W0959395E nie ruszyło białe ambient z tyłu. Po wymianie na 595 jest ok. Teraz już pełny bialy qq1 działa z małym dodatkiem oświetlenia schowków drzwi.

20220324_193859.jpg

Witam

Mógłbyś podrzucić kodowanie drzwi pod qq1 bo nigdzie nie mogę znaleźć,  a nie mam opisów przy bitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Muskel1 napisał:

Przecież wstawił fotki co należy zakodować.

Czyli całe qq1 kodowane tylko w bcm ,a nie w sterownikach drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach drzwi możesz na próbę zaznaczyć Bit 1 w Byte 1.

Jakie masz numery sterowników drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...