Jump to content
IGNORED

Napinanie hamulca ręcznego Audi a4 b7

shafti1991
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Na wstępie chciałbym podkreślić iż nie znalazłem podobnego wątku, więc postanowiłem otworzyć nowy post. 

A teraz do rzeczy: 

mam bardzo słaby ( prawie nie odczuwalny) hamulec ręczny. Po zaciągnięciu hamulca ręcznego dźwignia jest maksymalnie u góry, a hamulec nie trzyma. Już nie wiem za co się zabrać. Jest możliwość naciągnięcia tego hamulca? Czy muszę linkę wymieniać  ? 

Tunel środkowy, z tyłu masz popielniczkę, wyciągasz ją i masz dostęp do mechanizmu od naciągania linki ręcznego. 

Przy sprawnych hamulcach nic nie musisz naciągać. Zobacz jak wyglądają tylne klocki i czy zaciski/tłoczki poprawnie pracują.

Edited by Muskel1

Możesz rozebrać zaciski, u mnie wszystko wyglądało ok, a ręczny też stał pionowo i auto zjeżdżało. Przyczyną było to, że jeden tłoczek nie był wypychany - wypadł pierścień Segera wewnątrz tłoczka i latał w nim luzem.

W dniu 15.10.2021 o 13:04, Langista napisał:

Tunel środkowy, z tyłu masz popielniczkę, wyciągasz ją i masz dostęp do mechanizmu od naciągania linki ręcznego. 

Tak, zgadza się. Już wcześniej patrzyłem tam.  Tylko że jak to naciągnąć? Fajnie by było żeby ten hamulec był sprawny.   

Zaciski do regeneracji, nie szukaj przyczyny w linkach bo tam jest wszystko w porządku.

witam, po wymianie tarcz i klocków z tyłu świeci kontrolka ręcznego. Koła nie blokują, płyn uzupełniony. Czy nieco większe napięcie linki hamulca może powodować sygnalizację?

Teraz, Karolt1969 napisał:

Czy nieco większe napięcie linki hamulca może powodować sygnalizację?

nie, sprawdz przełacznik przy dzwigni, albo zawiesił sie pływak w zbiorniczku

wyciagnij sitko i sprawdz

• Upvote 1