Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy warto kupić sondę lambda z allegro ?


sartre80

Rekomendowane odpowiedzi

Wg moich informacji powinieneś kupic ORI sonde o numerze 32 906 265 (32906265) - która kosztuje 724 pln, na allegro jest jej jakis tani zamiennik http://www.allegro.pl/item587977817_sonda_lambda_audi_seat_vw_4_przewody_firmowa.html, ale bałbym się go kupić...

Przeczytałem na forum dziesiątki wątków i te same osoby piszą w nim, żeby kupować Bosha (ceny od 150 -400pln), ale wg nr VIN nie ma odpowiednika dla ADR z 96, albo ori za 724pln.

Czy można prosić o przyjęcie jakiegoś jednego, rozsądnego wariantu najlepiej popartego praktyką. Informację tą można także dodać do FAQ bo to pytanie będzie powracać jak bumerang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka to będzie pewnie taka sama padlina jak obecna. Jak już to tylko nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podać numery tej sondy oraz swój nr vin ? Czy VAG znajduje CI jakies bledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na zamienniku NGK (i wszystko jest OK) ale pamiętam, że proponowano mi też sondę BOSCH tylko, że ona kosztowała ok 380 zł więc nie wiem skąd ta cena sondy z aukcji... może są zamienniki i "zamienniki" jeśli wiesz co mam na myśli. Zarówno NGK jak i BOSCH były w wersji bez wtyczki i z wtyczką (droższa o kilkadziesiąt złotych, dedykowana), ale mechanior powiedział, że to dokładnie to samo i nie ma sensu przepłacać bo można wykorzystać wtyczkę ze starej sondy. Zrobił jak powiedział i gra.

Osobiście wolałbym nie brać sondy z allegro (cholera wie co oni sprzedają, a potem jeszcze ścierać się z reklamacją na odległość..) tylko dołożyć grosza i kupić zamiennik w miejscowym sklepie. Polecam NGK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podać numery tej sondy oraz swój nr vin ? Czy VAG znajduje CI jakies bledy ?

musiałbym pogrzebać za jakimiś papierami żeby znaleźć ten numer, ale ogólnie to moje kupowanie sondy wyglądało tak: dzień dobry poproszę sondę lambda do audi a4 1.8 z czterema kabelkami, bez podawania żadnych numerów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ori sonde za 724 pln to kasy nie mam wiec wchodzi w gre jej nowy zamiennik raczej.

sklaniam sie do tego co w poscie ponizej:

od ponad roku jeżdżę na uniwersalnej sondzie BOSCHa za 80 zeta i jest dobrze

pytanie tylko o namiary na takowa sonde do uzytkownika cobradd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem papiery od sondy która jest zamontowana i niestety jest to poprostu sonda uniwersalna BOSCHa bez żadnego oznaczenia. Wyznacznikiem doboru sondy jest jej moc, ilość kabelków no i pewnie gwint, BOSCH produkuje 7 rodzajów sond uniwersalnych.

Sondę kupowałem w Łodzi bo akurat wtedy tam mieszkałem, sklep ten sprzedaje również na allegro i tutaj jest właśnie sonda którą mam u siebie

http://moto.allegro.pl/item613592631_nowa_uniwersalna_sonda_lambda_4_przewodowa_bosch.html

Nikomu nie będę polecał lub namawiał bo się naczytałem o tych sondach uniwersalnych przeróżnych opinii, u mnie narazie działa, więc niech każdy podejmie decyzję sam, nie da się ukryć że cena uniwersalnej jest nie do pobicia.

Jeśli chcecie to moge zlogować statycznie tą sondę i przedstawić wykres sinusoidy podczas działania ale to nie wcześniej niż jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie loguje sonde to ja sobie tez do zrobie dla porownania na mojej aktualnej sondzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...