Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mycie auta


wester

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na temat mycia autka w myjni? Nigdy nie korzystałem z myjni bo slyszalem ze rysuja lakier a jaka jest prawda? i czym najlepiej myc, szczotka, gabka, sciereczka...?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 02-04-2007, 10:49 ]

wydzielony z meguiars..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karcherem (nie wiem jak sie to pisze) da rade naprawde porzadnie umyć autko? Jaką wydajność musi mieć żeby tak było? Miałem jakiegoś najmniejszego no i mycie.. ekhm.. to juz lepiej polać wodą prosto z węża.. ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karcherem (nie wiem jak sie to pisze) da rade naprawde porzadnie umyć autko?

Tymi najtańszymi sądze, że nie... To juz lepiej kupić inną myjkę ciśnieniową (Boscha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet taka lepsza myjka jie poradzi sobie z bardziej zabrudzonym autkiem

ja kupilem sobie taka mala myjke i aktywna piane najpierw mocze caly samoshod potem piana i plucze - wtedy zejdzie wiekszy brod i piach a jesli jeszcze potrzeba to mozna jakaz miekka gabka jeszcze umyc na szybko i lakier sie nie porysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myjki wysokocisnieniowe doskale zdają egzamin w wstepnym myciu i opłukaniu podwozia z soli i syfu ale docelowo nadwozie i tak trzeba gąbka lub specjalną rękawicą z szamponem potraktować wiem z autopsji i z resztą tak na dobrych myjkach robią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec opowiadania coby kolega karcherem z zasynanym płynem mył autko na błysk są wyssane z palca? ;)

[ Dodano: 02-04-2007, 11:44 ]

JA uzytkowałem taką ok 3-4 lata temu, rozleciała sie :(

http://allegro.pl/item181705409_tanio_myjka_cisnieniowa_karcher_2_01_gwar_fvat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użuwam karchera 100 bar i wystarczy w zupełności, przywiozłem sobie z Niemiec :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec opowiadania coby kolega karcherem z zasynanym płynem mył autko na błysk są wyssane z palca? ;)

Zdecydowanie tak, jak nie pogłaszczesz lakieru gąbką to nie ma efektu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec opowiadania coby kolega karcherem z zasynanym płynem mył autko na błysk są wyssane z palca? ;)

Zdecydowanie tak, jak nie pogłaszczesz lakieru gąbką to nie ma efektu :wink:

amen :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... rozleciała się

Bo spadła z półki na wys 2m bo tam było jej miejsce

Zapomniałm dodać ;)

a naprawa (plastikowe kolanko z jakimś tam kanallikiem) to koszt ok 300 zł więc podziękujemy [;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka + gabka z wiaderkiem z woda i szamponem do auta. A co do myjki- Bosch Aquatak:mialem 2 lata i niestety badziew masakryczny bo:

a) slabiutkie wykonanie,

B) nietrwaly waz do lancy,

c) slabe cisnienie.

Wlasnie testuje Karchera i naprawde bije Boscha na glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat mam duzy rabat na Karchery :biggrin: Pre_pl - doradz mi lepiej co zrobic z ta zacieta klapa w moim temacie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dotkne auta gabka! juz raz mylem gabka, dostalo sie ziarenko piasku i ciagnalem je po calej masce
Dlatego trzeba płukać gąbkę co kilka ruchów :P, najpierw dokłądnie opłukać audiczkę z piasku i większych zabrudzeń a dopiero potem szamponem i gąbką traktować lakier, nie wydaje mi się by można było bez gąbki osiągnąć odpowiedni efekt, na wszystkich lepszych myjniach na jakich byłem używają gąbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...