Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny dźwięk z silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od dwóch dni przy odpalaniu jest bardzo głośny dziwny dźwięk trwa ok 30s, po 30s wszystko wraca do normy. Silnik wyje tylko gdy jest zimny przy kolejnym odpaleniu jest cisza. Silnik nie wchodzi na obroty wydobywa się z okolicy prawej strony siedząc za kierownicą.

Film w załączniku.

Edytowane przez Dmma

Opublikowano

Pompa SAI tak głośno może chodzić.

Opublikowano
  • Autor

Pierwsze słyszę że coś takiego jest w tym aucie. Do wymiany ta pompka ?

Opublikowano

Jakieś błędy w sterowniku silnika masz bo z nagrania to ciężko wychwycić faktyczny dźwięk i być może ten typ tak ma.

Jeśli chodzi o mnie, to jak nie miałbym błędów to bym jeździł i obserwował bo może okazać się, że druga nawet nowa będzie tak samo chodzić.

Opublikowano
  • Autor

Pierwotnie myślałem że to może być bendysk który nie wraca i nawet nie podpinałem się pod kompa. Jutro się podepnę i sprawdzę błędy. 

Opublikowano
Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Pompa SAI tak głośno może chodzić.

Tak jak piszesz,ona odpala się właśnie na 30 sekund przy zimnym motorze.

Opublikowano
  • Autor

a ta pompka głośno powinna pracować czy raczek nie słyszalna ? 

Opublikowano

Jak była nowa to pewnie mniej ją było słychać, a słychać zawsze bo przez chwilę jest włączona :wink: Może dopiero teraz zauważyłeś ten dźwięk, a jest on od zawsze?

U mnie w 1.8T coś tam było słychać, jednak czy aż tak głośno to nie powiem Ci. Teraz jej nie słychać bo została wyłączona przy okazji podnoszenia mocy silnika. Na wiosnę wypada z auta i w jej miejsce wpadnie prawy IC.

Opublikowano
  • Autor

Może i tam coś dmuchało ale na pewno nie tak, teraz to wyje jakby odkurzacz jakiś chodził 

Opublikowano
  • Autor

Może i tam coś dmuchało ale na pewno nie tak, teraz to wyje jakby odkurzacz jakiś chodził 

 

Edit 

Sprawdziłem błędy i wywala dwa 

 

IMG_20211202_055338.jpg

Opublikowano

Masz nieszczelność w układzie sai.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem ze w układzie jest dziura i komp nie widzi przepływu co daje pełną moc tej pompki? 

Opublikowano

Ta suszarka chodzi raczej 0-1, a słychać ją głośniej przez  nieszczelność. Przejrzyj sobie te plastikowe przewody od tego układu, a najlepiej dymem albo ciśnieniowo przy pomocy kompresora. Jak jest zużyta to też głośniej pracuje.

Opublikowano
4 godziny temu, przem8 napisał:

Jak jest zużyta to też głośniej pracuje.

Jak katy zapchane to również zaczyna szaleć,u mojego ojca jak kat zaczynał się zapychać to sai piszczała.

Opublikowano
  • Autor

Jak się pompka załącza to jest silny strumien powietrza w kratce pod lewych reflektorem. Ewidentnie coś się odpięło jutro będę walczył. 

Opublikowano
  • Autor

Okazało się ze jeden krócieć był połamany, ewidentnie było to wcześniej drutowane. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.