Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk z silnika


Dmma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch dni przy odpalaniu jest bardzo głośny dziwny dźwięk trwa ok 30s, po 30s wszystko wraca do normy. Silnik wyje tylko gdy jest zimny przy kolejnym odpaleniu jest cisza. Silnik nie wchodzi na obroty wydobywa się z okolicy prawej strony siedząc za kierownicą.

Film w załączniku.

Edytowane przez Dmma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę że coś takiego jest w tym aucie. Do wymiany ta pompka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy w sterowniku silnika masz bo z nagrania to ciężko wychwycić faktyczny dźwięk i być może ten typ tak ma.

Jeśli chodzi o mnie, to jak nie miałbym błędów to bym jeździł i obserwował bo może okazać się, że druga nawet nowa będzie tak samo chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie myślałem że to może być bendysk który nie wraca i nawet nie podpinałem się pod kompa. Jutro się podepnę i sprawdzę błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Pompa SAI tak głośno może chodzić.

Tak jak piszesz,ona odpala się właśnie na 30 sekund przy zimnym motorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta pompka głośno powinna pracować czy raczek nie słyszalna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była nowa to pewnie mniej ją było słychać, a słychać zawsze bo przez chwilę jest włączona :wink: Może dopiero teraz zauważyłeś ten dźwięk, a jest on od zawsze?

U mnie w 1.8T coś tam było słychać, jednak czy aż tak głośno to nie powiem Ci. Teraz jej nie słychać bo została wyłączona przy okazji podnoszenia mocy silnika. Na wiosnę wypada z auta i w jej miejsce wpadnie prawy IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tam coś dmuchało ale na pewno nie tak, teraz to wyje jakby odkurzacz jakiś chodził 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tam coś dmuchało ale na pewno nie tak, teraz to wyje jakby odkurzacz jakiś chodził 

 

Edit 

Sprawdziłem błędy i wywala dwa 

 

IMG_20211202_055338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze w układzie jest dziura i komp nie widzi przepływu co daje pełną moc tej pompki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta suszarka chodzi raczej 0-1, a słychać ją głośniej przez  nieszczelność. Przejrzyj sobie te plastikowe przewody od tego układu, a najlepiej dymem albo ciśnieniowo przy pomocy kompresora. Jak jest zużyta to też głośniej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał:

Jak jest zużyta to też głośniej pracuje.

Jak katy zapchane to również zaczyna szaleć,u mojego ojca jak kat zaczynał się zapychać to sai piszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pompka załącza to jest silny strumien powietrza w kratce pod lewych reflektorem. Ewidentnie coś się odpięło jutro będę walczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze jeden krócieć był połamany, ewidentnie było to wcześniej drutowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...