Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciężko, nierówno odpala i trzęsie po uruchomieniu 1.9 TDI AVF Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Jak w temacie, auto ciężko odpala, szczególnie po dłuższym postoju 2/3dni, a jeśli już załapie to jakby nie na wszystkie tłoki i kilka sekund telepie całym autem 

Opublikowano
  • Autor

Panowie, jakieś wnioski po logach? 

Opublikowano

Gdzie parkowane??

Opublikowano
  • Autor

Pod chmurką,

Im zimniej tym gorzej odpala

Opublikowano

Sprawdzałeś świece?? bo to podstawa przy tych temperaturach, na moje oko to któraś nie domaga i dlatego tak pali .

Opublikowano
  • Autor

Świece już kupione, także na dniach wymienię 

 

Opublikowano
  • Autor

Ale nie sprawdzałem ich szczerze mówiąc

Opublikowano

Zrobiłbym loga na zimnym z grupy 13 bo tam widać że uszczelnienie pompek 3 i 4 nie wygląda już za dobrze.

No i widać że kąt synchronizacji ciut za daleko na +. U mnie np dużo lepiej pali jak jest no -1 ale nie wiem czy to reguła.

No i dobrze by było sprawdzić co pokazuje czujnik temp na zimnym.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

Świece wymienione, nadal ciężko i nierówno odpala, ale wydaje mi się, że już po odpaleniu lepiej i łagodniej pracuje

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ustaw ta synchronizacje. 3st na + to stanowczo za duzo. Celuj w -1,5 do +0,5st. 

Najlepiej wrzuć tez filmik jak odpala.

Opublikowano
  • Autor

http://vaglogi.pl/log-004_007_013_7W3k00h.html

zrobiłem logi na zimnym, podczas odpalania po 3dniowym postoju,

zwróćcie uwagę na obroty podczas kręcenia, ogólnie to ciężko odpalił i znowu bardzo nierówno

synchronizację ustawiłem na około 0/-0,5

 

Opublikowano
  • Autor

akumulator bym wykluczył, bo ma rok i niedawno doładowywałem, było ok

Opublikowano

Wysokie korekcje 3 i 4 cylinder, po odpaleniu jakiś czas też na 2... Raczej uszczelnienia pompek do wymiany. Tyle, żeby to zrobił ktoś porządnie i zgodnie z serwisówką, bo potem może się okazać , że jest jeszcze gorzej...

Opublikowano

Sprawdz czy paliwo nie saczy sie spod pompy tandemowej najpierw. 

Albo powietrze albo spaliny w paliwie.

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, nadybek napisał:

Sprawdz czy paliwo nie saczy sie spod pompy tandemowej najpierw. 

Albo powietrze albo spaliny w paliwie.

Jakie mogą być przyczyny? 

Opublikowano

Moze zaciagac powietrze na polaczeniu glowicy i pompy tandemowej lub kolejny przypadek przedostawania sie spalin przez podkladke termoczna + oring pompowtrysku.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

rozwiazales problem?

 

Opublikowano
  • Autor

Po części tak, nowe uszczelnienia pompowtrysków i regeneracja rozrusznika,

auto odpala już równo i bez szarpania po odpaleniu, rozrusznik też zdecydowanie lepiej kręci, 

Wcześniej wymieniłem też świece żarowe, 

Nowy zestaw sprzęgła, razem z dwumasą, która była już zblokowana, wymieniony olej w skrzyni, 

niestety problem z wrzucaniem 1 i 2 szczególnie na zimnym silniku pozostał, ale jednak mam wrażenie, że jest troszkę lepiej 

Edytowane przez piotr1996

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.