Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki w lampka drzwiowych


pipen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakie należy nałożyć żarówki led w lamkach ostrzegawczych w drzwiach?. Kupiłem zestawy do montażu tzw. warning light czerwone ale żarówki są zwykłe,

Jeżeli macie jakieś link to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone lampki ostrzegawcze wymagają innego podejścia do tematu zamiennik led, niż ten przykładowy podany wyżej.

Podświetlenie czerwonego szkiełka lampki zamiennikiem led emitującym światło białe, da finalnie czerwień o nieciekawym odcieniu, będzie to właściwie róż.

Lampki te wymagają zamiennika led emitującego światło czerwone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. Uwierz mi, zmienił byś zdanie w bezpośrednim porównaniu. Teraz wydaje Ci się, że lampki świecą na czerwono....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie rację, w bezpośrednim porównaniu będzie widać różnicę ale stosując białe LED nie jest źle. Wszystko zależy od tego, jaki chcesz uzyskać efekt końcowy. Jak dla mnie efekt jest wystarczający, nie jest 100% czerwień. Z żarówkami też nie było 100 procentowej czerwieni. W każdym razie lepiej niż odblaski, które fabrycznie były. Nie szukałem czerwonych T10 LED, nie wiem nawet czy takie są dostępne. 

 

Edit:

Tu są czerwone

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie 10x Rot LED T10 168 194 COB Glassockel Lampe Standlicht...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem u siebie te lampki (chyba z A6) i diody jednostronne białe ale wygląda to dla mnie źle i nie jestem zadowolony - świeci na różowo jak w jakimś starym aucie z zamglonym szkiełkiem i wypaloną żarówką.

Zamówiłem dziś komplet poniższych, mogę dać znać jak efekt jak przyjdą

https://allegro.pl/oferta/w5w-led-czerwony-3-x-smd-canbus-boczna-t10-can-bus-7846417947

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły te żarówki, wrzucam porównanie ale nie potrafiłem tego ująć telefonem (z przodu czerwony led). Na żywo różnica jest duża i czerwone ledy wyglądają znacznie lepiej. 

IMG_0428.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem zwykle zarowki bo jak wlozylem biale ledy do czerwonych lampek to kolor byl :facepalm:

Gdyby apodac czerwone ledy to moze by bylo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przerost formy nad treścią w kwestii stosowanych źródeł światła. Każdy niech sobie zamontuje co subiektywnie świeci mu najlepiej. Lampki mają świecić dla naszego bezpieczeństwa, aby nikt nie urwał nam otwartych drzwi. Oryginalnie stosowane były zwykłe żarówki świecące światłem białym ciepłym, co aby zachować zgodność, nasuwa raczej zastosowanie zamiennika w postaci LEDów białych ciepłych, aniżeli czerwonych. Możliwe że stosowanie lampek od chińczyka z taniego plastiku może dać różowy efekt.

W dniu 28.12.2021 o 15:33, Tomnik napisał:

Podświetlenie czerwonego szkiełka lampki zamiennikiem led emitującym światło białe, da finalnie czerwień o nieciekawym odcieniu, będzie to właściwie róż.

Lampki te wymagają zamiennika led emitującego światło czerwone. 

Czy nieciekawy odcień czerwieni spowoduje utratę funkcji ostrzegawczej lampki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem wczoraj czerwone LED. Jest minimalna różnica. Kolor czerwony jest bardziej intensywny ale aż tak wielkiej różnicy nie ma.

20220106_121410.jpg

20220106_121354.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy też od tego jak jasne białe ledy się włoży - ja miałem bardzo jasne na 4 diody i naprawdę świeciło to słabo (różowo) i dawało inny odcień niż np żarówka w takiej lampce. I tak - nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o kwestię ostrzegania a przerostem formy nad treścią jest sam montaż tych lampek, no ale dlaczego nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...