Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Właśnie z sukcesem przerobiłem funkcję bramy garażowej (Homelink) w aucie z USA, więc wrzucam instrukcję.

Problem: po sprowadzeniu z USA poprzedni właściciel zmieniał soft na polski i chyba nie wszystko poszło OK, bo funkcja o której mowa, była w menu widoczna ale niedostępna:

20211229_205832.jpg.4383f4df59e264e22304978ab6bc0feb.jpg

 Myślałem, że to tylko kwestia anteny, więc zakupiłem wersję EU i podmieniłem ale funkcja była nadal niedostępna.

UWAGA: w wersji USA antena znajduje się w tylnym a nie przednim zderzaku!! Mam nadzieję, że oszczędzi to komuś pół dnia roboty, bo ja zdemontowałem cały przód i godzinę tego szukałem zgodnie z instrukcją EU i nic - znalazłem przypadkowo z tyłu jak montowałem hak:D

Finalnie sprawdziłem kodowanie i okazało się, że brakuje (pewnie się wyczyściło po zmianie softu). Do zrobienia long coding:

Address 09: Cent. Elect.
> Byte 14
Bit 4 to 1
> Byte 18
Bit 2 to 1
Bit 3 to 1

następnie adaptacja (ja miałem poprawnie, bo moduł miałem fabrycznie zamontowany):

Address 5F: Information Electr. (Adaptation)

ENG117611-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo -> active
ENG117615-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_after_disclaimer -> not active
ENG117612-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_clamp_15_off ->not active
ENG117613-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_over_threshold_high -> not active
ENG117614-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_ugdo_standstill -> not active
ENG117730-Car_Function_List_BAP_Gen2-UGDO_0x14 -> active
ENG117731-Car_Function_List_BAP_Gen2-UGDO_0x14_msg_bus -> "Terminal 15"

Hint: jest tego tam sporo do wyboru, więc najłatwiej wpisać w wyszukiwarkę w VCDS słowo "ugdo" i wyjadą tylko te powyższe pozycje;) 

Do it! Save. Działa - funkcja aktywna i można adaptować piloty ;) 

Opublikowano

W B9 we wszystkich wersjach anteny są z tyłu.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, Muskel1 napisał:

W B9 we wszystkich wersjach anteny są z tyłu.

A nie zależy to jakoś od wersji silnika/nadwozia? Rok temu szukałem info na kilku forach i screeny z dokumentacji zawsze były ze zderzaka przedniego, więc albo to było nieaktualne albo ludzie nie wiedzieli, że lokalizacja anteny się zmieniła (w sumie na mniej logiczną) i powielali instrukcje z B8. W każdym razie teraz już jest pewne i pójdzie komuś szybciej niż mi kiedy ta informacja nie była potwierdzona ;)

Opublikowano

Antena leży pod tylną kanapą, jest zintegrowana z wiązką idącą od sterownika do środka. 

Opublikowano

Trzeba wymienić antenę na EU czy można na USA zrobić ?

Opublikowano

Wiązka z anteną jest ta sama.

Opublikowano
15 minut temu, Muskel1 napisał:

Wiązka z anteną jest ta sama.

Ok czyli samo kodowanie wystarczy przedstawione powyżej ? 

Opublikowano

Sterownik może być inny w wersji US

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Sterownik może być inny w wersji US

Dzięki za odpowiedź ; ) jednak to nie jest takie proste ;p 

Opublikowano

Dodatkowo jeżeli masz side assist i radary w tylnym zderzaku, to po zrzuceniu zderzaka należey przeprowadzić ich kalibrację. 

Opublikowano
13 minut temu, Muskel1 napisał:

Dodatkowo jeżeli masz side assist i radary w tylnym zderzaku, to po zrzuceniu zderzaka należey przeprowadzić ich kalibrację. 

Rozumiem, że tylko ASO ? Jeśli nie to ciekawe jaki koszt wgl

Opublikowano

Są także zakłady oferujące takie usługi.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 10.05.2022 o 09:54, herman85 napisał:

A musiałeś zmieniać moduł?

 

Edytowane przez herman85

Opublikowano

Jest stronka na której można sprawdzić jakie częstotliwości obsługuje dany moduł: 

FCCID.IO

Sam obecnie w B9 po lifcie walcze żeby to uruchomić. Moduł niby obsługuje 433 i 868 ale miałem problemy z kopiowaniem pilotów od bramy faac. Jak ktoś sie orientuje czy jakaś adaptacja dodatkowa na europe jest wymagana to bede wdzięczny za info. Czekam jeszcze na instalatora z master pilotem od innej bramy i zobaczymy czy coś da się zrobić.

Screenshot_2022-05-20-10-52-32-377_cn.wps.moffice_eng.jpg

Edytowane przez herman85

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 3.01.2022 o 12:07, Muskel1 napisał(a):

Wiązka z anteną jest ta sama.

Czyli ogolnie nawet nie trzeba anteny zmieniac, tylko zakodowac i powinno dzialac? Wszedzie pamietam jak czytalem to pisano ze to nie takie proste i wymaga zmiany chyba jakiegos nadajnika (bo czestotliwosci inne...)?

Opublikowano

Należy wymienić sterownik Homelink na wersję EU bo wersja US w Europie może nie  działać (inne częstotliwości). Sterownik Homelink egzystuje jako subsystem w BCM1.

Z tego co zauważyłem jest różnica (także w kodowaniu) między wersją US i EU.

Poniżej wycinek auto-scanu z dwóch różnych pojazdów, które miałem podpięte.

Pierwszy wersja US, drugi wersja EU.

 

Steuergerät für Garagentoröffnung:

Subsystem 4 - Teilenummer SW: 4M0 907 410 A HW: 4M0 907 410 A

Bauteil: USHL5 H08 0050

Seriennummer: 0000009600363Z0IXC02

Codierung: 350000

 

 

Steuergerät für Garagentoröffnung:

Subsystem 4 - Teilenummer SW: 4M0 907 410 HW: 4M0 907 410

Bauteil: EHL2 V8 H05 0050

Seriennummer: 0000009600331Z018I02

Codierung: 310000

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

To chyba różnie z tym bywa bo ja mam auto z USA i niczego nie zmieniałem a Homelink działa.

Opublikowano

Być może Twoja brama garażowa obsługuje te same częstotliwości.

Opublikowano
42 minuty temu, Misiek671 napisał(a):

To chyba różnie z tym bywa bo ja mam auto z USA i niczego nie zmieniałem a Homelink działa.

tzn nie robiles kompletnie nic? Czy chociaz jakies kodowania vcds czy cos?

Opublikowano

dzisiejsze modele HL są kompatybilne zarówno z rynkiem US jak i EU. nie trzeba nic przerabiać itp.

przykładowo w A3 montuje się HL  tylko jako doposażenie. Jest to tak naprawdę uniwersalny moduł HL 5C z obudową dostosowaną do stylistyki audi.

w golfach na rynek US można kupić lusterko bezramkowe z guzikami od HL (w Europie nie występują jako doposazenie)

 

tu info o czestotliwosciach dla przykładu:

4N0 907 410 C

fccid.io/NZLADHL5D

4M0 907 410 A

fccid.io/NZLADHL5C

 

Edytowane przez MaTeo85

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.