Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AWX] wymiana glowicy ma sens? Ile wytrzymuje dol silnika?


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam najpewnien tak wyjechane gniazda zaworowe, ze po zalozeniu nowego walka, panewek i szklanek brakuje mocy, a auto pracuje pod obcoazeniem na 3 cylindrach.

wg mechanika gniazda zaworowe w glowicy. Moge kupic zregenerowana glowice, ale mysle czy to ma sens?

Dol silnika jest duzo wytrzymalszy i wymiana glowicy ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie czegoś u tego mechanika nie ma sensu. Wymienił walki a nie zrobił testu kompresji, żeby za jedną robotą ocenić czy jest to w ogóle warte zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed wymiana mial moc to nagle sie nie wypaliły gniazda. Sprawdz synchronizacje, korekcje PD i bipy. Do wymiany walka musiał ściągnąć dźwigienki PD. Moze ich nie wyregulował po całej operacji. Sprawdz tez wężyki podciśnienia do turba i egra moze sie naderwaly.

Na koncu sprawdzic kompresje na zimnym i po 10 minutach na biegu jałowym. Jest mozliwosc, ze zamontowane szklanki pochodzą z silnika 1.9 na pompie vp i efekt jest taki, że po napełnieniu szklanek zawory sie nie domykają. Masz jakis numer zamontowanych szklanek?

Ja mam w 2.0 8v najechane 370kkm i na cylindrach jest honowanie jeszcze idealne + 0 progów.

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja okazała się jeszcze ciekawsza.
Na starym wałku auto miało kompresje 24bary i ciężko odpalało, ale miało moc.
Na nowym wałku, panewkach i szklankach kompresja to równie 30 barów na kazdym cylindrze.
Opadala idealnie, ale brak mocy.
Teraz zmieniliśmy pompki na inne i wszystkie jest super :)

Chyba zbieg okoliczności, że pompki padły, albo przy wymianie coś się w nich uszkodziło.

Edytowane przez Mavver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...