Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronik a4 b6


Tomek722

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak prawidłowo powinien działać parktronik w a4 b6 Ponieważ u mnie gdy wrzucam wsteczny to czujniki nie działają dopiero jak wcisnę przycisk od parktronik to się system załącza czy nię powinno być tak że jak wrzucę wsteczny to system sam automatycznie powinien się załączyć ? Komputer nie pokazuje żadnego błędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki tył uruchamiają się po włączeniu biegu wstecznego. Z przycisku uruchamiane są przednie czujniki parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialalo wczesniej dobrze czy tak masz odkad kupiles? Zobacz czy zapalaja sie swiatla wstecznego po wbiciu biegu. Moze padl ci czujnik wstecznego na skrzyni wiec nie wykrywa wbicia biegu a co za tym idzie parktronic nie dostaje sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FishBB napisał:

Dzialalo wczesniej dobrze czy tak masz odkad kupiles? Zobacz czy zapalaja sie swiatla wstecznego po wbiciu biegu. Moze padl ci czujnik wstecznego na skrzyni wiec nie wykrywa wbicia biegu a co za tym idzie parktronic nie dostaje sygnalu.

Sam dokładałem cały system a światła wstecznego działaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VCDSa i sprawdź w blokach pomiarowych MCE i PDC czy wykrywa Ci wbicie wstecznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

Najpierw napisz jaki masz MCE i jaki moduł parktronica wsadziłeś.

MCE 8E0 907 279 F

Moduł 8E0 919 283 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kamil-vag napisał:

Podłącz VCDSa i sprawdź w blokach pomiarowych MCE i PDC czy wykrywa Ci wbicie wstecznego...

Rzeczywiście PDC pokazuje że nie wbija wstecznego ale światła jak i kamera cofania dzialają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł B6, więc musi fizycznie dostać plus na wsteczny... Więc zostaje sprawdzić na wtyczkę czy dochodzi napięcie, ewentualnie sprawdź to miejsce skąd brałeś sygnał wstecznego... Moduł z B7 czyta to sobie już po CAN.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł z B6. Obstawiam że nie pociagnąłeś sygnału wstecznego do modułu pdc. Albo zmień moduł na ten z B7, tam sygnał idzie po CAN, albo trzeba dołożyć kabelek. Między pinem T16f/6 w module pdc i modułem komfortu, jak dobrze pamiętam wtyczka T12i/7 (z głowy piszę więc może być coś pomieszane)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety poległem na dołożeniu oryginalnych czujników parkowania w Audi A4 B6 Cabrio z 2002 roku. W tym samochodzie nie było czujników wcale i chciałem dołożyć tylko tylne, oryginalne, współpracujące z modułem 8Z0919283A.
Pomimo zastosowania się ściśle do instrukcji w manualu by Bart-S:

pin1 - zasilanie po stacyjce (bezpiecznik S5 10A)
pin2 - głośnik pin 2
pin3 - zasilanie stałe (bezpiecznik S17 - 10A)
pin4 - x
pin5 - x (odcięcie światła przeciwmgielnego w przypadku instalacji haka) u mnie pusty
pin6 - aktywacja modułu po wstecznym (mostek z zasilaniem świateł biegu wstecznego)
pin7 - CAN L (braz/poma) z modułu centralnego
pin8 - masa do nadwozia
pin9 - x
pin10 - głośnik pin 1
pin11 - połączenie z zegarami - sygnał prędkości (zielona kostka 32-pin, pin 21)
pin12 - linia diagnostyczna (pin 15 w złączu diagnostycznym)
pin13 - x
pin14 - CAN H (ziel/pomar) z modułu centralnego
pin15 - x
pin16 - x

nie udało mi się połączyć z modułem przez VCDS - po prostu go nie widzę. Próbowałem już z dwoma modułami o identycznych numerach i co prawda oba były używane, ale raczej mało prawdopodobne, że oba uszkodzone.

Czy coś przeoczyłem?
Czy jest możliwe, że trzeba najpierw innym module (np. centralnej elektroniki) zmienić kodowanie na właściwe dla wyposażenia z PDC i dopiero wtedy moduł stanie się widoczny dla VCDS'a?

Bedę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jednak problem z zasilaniem modułu :decayed:, po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że stały + na pinie nr 3 gdzieś mi się zapodział.

Problem rozwiązany. Dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...