Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Szarpanie przy przyspieszeniu


Gez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od dłuższego czasu zmagam się z szarpaniem przy przyspieszeniu.

Gdy gwałtownie wcisnę gaz w podłogę auto jakby się przydławia i szarpie raz lub dwa i dopiero się zbiera, ale czuć że traci iskrę.

Pojechałem do mechanika, wyszlo niby, że 4 cylinder cewka do wymiany bo była jeszcze org. Teraz jest wsadzona z BOSCHA no i chwilę był spokój nawet obroty które falowaly się uspokoiły. Ale po 3 dniach szarpanie powróciło.

 

Reszta cewek była wymieniana zanim zakupiłem auto i są na 1 cylindrze i 3 Boscha a na drugim Behr. Nie wiem czy to ma znaczenie ale może ma więc piszę.

 

Na PB brak szarpania na LPG występuje.

Byłem u gazownika, od strony instalacji wszystko ok. Co jeszcze warto sprawdzić? Czy może kolejna cewka padła ?

 

Dodam, że mam swiece irydowe z NGK wymieniane ok. 10kk temu ale zamówiłem platynowe NGK PFR6Q - może to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check mruga podczas tego szarpania i Twojego "czucia, że wypada iskra"? Jakieś błędy są? Jeśli wypada zapłon, ale to niekoniecznie cewki/świece, może dolot nieszczelny, może odma, a może brakuje paliwa. Jeśli nie wypada zapłon to trzeba by zrobić logi na pb + na lpg. Z tym, że jeśli to występuje tylko na lpg to sugeruje, że może być jednak gaz do strojenia i jest ubogo. A jak gazownik nie pomógł i uważa, że jest ok to czas go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak checku engine, paliwa w jakim sensie brak? Mam zawsze powyżej ½ baku zalane.

Błędów mechanik nie sprawdzał ale jak będę prowadził to napomknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa w takim sensie brak, że mieszanka jest uboga. Błędów nie sprawdzał i cewkę w ciemno wymienił? Generalnie to złe podejście do tematu, ale takie czasy że więcej wymieniaczy niż mechaników.

Na forum znajdziesz jak zrobić logi dynamiczne, jeśli masz kabel i laptopa to jesteś w stanie sam to ogarnąć i zobaczyć na ile w ogóle to auto jest sprawne. Standardowo coś tam na pewno już będzie niedomagać i na benzynie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gez napisał:

Na PB brak szarpania na LPG występuje.

Gaz do regulacji najprawdopodobniej. Poza tym komplet logów na pb i na samym lpg 2+33. Wszystko w dziale diagnostyka, bez tego to będziesz szukać po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichauKR Niby robil test i pokazalo mu ze 4 cewka niedomaga i tyle. Ponownie prowadze w przyszłym tyg to mu powiem o tych logach! Nie mam kabla niestety.. A ten sam gazownik zakladal w niejc LPG 3-4 lata temu... Niby iskre gubi od strony mechanicznej nie instalacji.

 

@przem8no własnie bylem z tym u gazownika, od strony instalacji wszystko ok no i przy okazji wymienil oba filtry :)

Edytowane przez Gez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gez napisał:

no własnie bylem z tym u gazownika, od strony instalacji wszystko ok no i przy okazji wymienil oba filtry

W ogóle przejechał się z Tobą z podpiętym kompem i patrzył na korekty/czasy wtrysków? Bo to, że mapki się pokrywają to nie znaczy, że jest dobrze :grin: Jakbym tak ufał wszystkim dookoła jak Ty to niepotrzebnie wydałbym do tej pory równowartość samochodu :P 

Kup sobie kabel za 70zł i sam się zabierz do roboty. Zaoszczędzisz nerówów, w c**j czasu i pieniędzy.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem8 jak odstawiałem auto do niego to byłem w delegacji :( dopiero po powrocie odebrałem niby "zrobione" 

 

Podeślesz mi linkacza do kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gez napisał:

Podeślesz mi linkacza do kabla?

Zwykły kabel kkl z viakena do grupy vag. Na portalach jest tego zatrzęsienie. Poza tym wszystko opisane w dziale diagnostyka: jaki interfejs, paczka z programami, sterownikami, instrukcje i co tylko chcesz. Popatrz sam, ja nie mam zamiaru powielać i tak już po 100x powtarzanych tych samych rzeczy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...