Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napęd Quattro - tarcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć Panowie mam pytanie. Od roku posiadam A4 B7 tfsi BWE Quattro i cały czas zastanawia mnie czy to jest normalne że podczas spokojnego ruszania na pełnym skręcie czuc takie bardzo delikatne jakby tarcie opon o asfalt ? Podczas normalnej jazdy jest ok dzieje się to przeważnie podczas parkowania.

Opublikowano

a efekt jakby przeskakiwania kół ? Zobacz jak wyglądają opony. Walczyłem niedawno z takim problemem. 

Opublikowano
8 minut temu, DarekS4 napisał:

a efekt jakby przeskakiwania kół ? Zobacz jak wyglądają opony. Walczyłem niedawno z takim problemem. 

Wynikła z tego cecha charakterystyczna Quattro opartego na Torsenie czy to jakaś wada?

Opublikowano

tak jest w Q przy szerokiej oponie

Opublikowano

Im szersza opona tym bardziej to czuć i to normalne w quattro. Mam w B7 205 na 16" i nic nie czuć, w C6 225 na 17" też nic nie czuć, w tej samej C6 255 na 19" coś tam już czuć.

W jednym jak i drugim aucie wymieniałem olej w torsenie i z tego co pamiętam to przed wymianą w B7 na 16 oraz w C6 na 17 delikatnie coś było czuć, po wymianie cisza. W B7 manual i olej w torsenie ten sam co w skrzyni. W C6 z tipem niestety trzeba kupić litr oleju za pewnie 600 zł już teraz i zużyć tylko 0,5 litra, bo niby tylko ORI olej pomaga na te dolegliwości, chociaż @Devpisał, że Castrol coś tam zrobił podobnego i działa, ja niestety nie wypowiem się bo w C6 użyłem oleju z ASO.

Opublikowano
4 godziny temu, pelonek1 napisał:

 W C6 z tipem niestety trzeba kupić litr oleju za pewnie 600 zł już teraz i zużyć tylko 0,5 litra, bo niby tylko ORI olej pomaga na te dolegliwości, chociaż @Devpisał, że Castrol coś tam zrobił podobnego i działa, ja niestety nie wypowiem się bo w C6 użyłem oleju z ASO.

Ravenol

Opublikowano
14 minut temu, Dev napisał:

Ravenol

Chodziło mi o zamiennik G055145A2 i moje notatki mówią, że pisałeś o CASTROLu Syntrax Limited Slip 75W140, no chyba że coś mi się po****ło albo jest coś lepszego to pisz który ten Ravenol, zmienię notatki :wink:

Opublikowano
  • Autor

Więc Panowie ravenol 75w140 czy Castrol? Zdecyduje się na wymianę tego oleju bo nie wiadomo tak naprawdę czy tam jakiegoś ubytku nie ma 

Opublikowano
50 minut temu, Luk Wasky napisał:

Więc Panowie ravenol 75w140 czy Castrol? Zdecyduje się na wymianę tego oleju bo nie wiadomo tak naprawdę czy tam jakiegoś ubytku nie ma 

Daj VIN

Opublikowano
  • Autor

WAUZZZ8E47A154455

Opublikowano
13 godzin temu, Luk Wasky napisał:

WAUZZZ8E47A154455

G 055 532 A2 - 3.5 litra

zamiennik Ravenol MTF-3 SAE 75W lub MTF-2 SAE 75W-80

Opublikowano
  • Autor

3.5l w dyferencjale ? Az tak dużo ?

Opublikowano
1 minutę temu, Luk Wasky napisał:

3.5l w dyferencjale ? Az tak dużo ?

W skrzyni biegów, torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia u Ciebie :wink:

Opublikowano
  • Autor

Człowiek się całe życie uczy myślałem że torsen jest w dyfrze z tyłu :facepalm: do dyferencjału ten sam olej ? Dev miałbym do Ciebie jeszcze pytanie w sumie to Ty mnie przekonałeś do fsi turbo ;)

Opublikowano
10 minut temu, Luk Wasky napisał:

do dyferencjału ten sam olej ?

Możesz wlać ten sam, nic mu nie będzie, chociaż sam lałem do skrzyni MTF-2 75W80, do dyfra z tyłu dałem Fuchs Titan Sintopoid 75W90.

Opublikowano

Ja do skrzyni lałem Ravenol MTF2 75W80 a do dyfra Ravenol VSG 75W90

Opublikowano
Godzinę temu, Luk Wasky napisał:

Człowiek się całe życie uczy myślałem że torsen jest w dyfrze z tyłu :facepalm: do dyferencjału ten sam olej ? Dev miałbym do Ciebie jeszcze pytanie w sumie to Ty mnie przekonałeś do fsi turbo ;)

Też ten sam olej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.