Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minimalne wachania wskazówka na biegu jałowym i od czasu do czasu zatelepie silnikiem


Piotrek123Surmacz

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód : Audi A4b6 1.9 tdi 130 km 96 kw 

Witam, na biegu jałowym , wskazówka obrotomierza minimalnie faluje, jest to ledwo zauważalne ale jednak, ponadto silnik od czasu do czasu wpada w taka jakby delirke jest to odczuwalne tylko w środku w samochodzie.

Ponadto dodam że samochód nagrzany do temperatury 90 stopni po zatrzymania pojazdu i gdy chodzi na biegu jałowym temperatura bardzo szybko leci w dół.

Bledy: 

W silniku pokazuję tylko poduszkę pod silnikiem do wymiany.

Poniżej zdjęcie że sprawdzania  pompowtryskow.

 

Macie jakieś pomysły na uzdrowienie silnika ?

20220118_161341.jpg

20220118_161349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam logi grup 013 ,018, 023, przegazowałem na tych grupach do 1.5 -2 tysiące obrotów podczas robienia logów. Taką informacje znalazłem w internecie więc tak zrobiłem mam nadzieje ze dobrze.

LOG-01-013-xxx-xxx.csv LOG-01-018-xxx-xxx.csv LOG-01-023-xxx-xxx.csv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrek123Surmacz napisał:

Witam, na biegu jałowym , wskazówka obrotomierza minimalnie faluje, jest to ledwo zauważalne ale jednak, ponadto silnik od czasu do czasu wpada w taka jakby delirke jest to odczuwalne tylko w środku w samochodzie

Miałem tak kiedyś w Golfie IV 101 KM PD. Zwiększyłem mu VCDSem obroty na jałowych o około 50 i już nigdy przez 200 k km nie zadrżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na AVF to nawet po zdj widać że BIP na 2 cylindrze sporo na minus... Jakby zrobić dynamiczny 023 to pewnie jeszcze bardziej by rosło na minus, pewnie jest problem z oringami pompek i podkładką pod wtryskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...