Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyty przy dodawaniu gazu


toretto724

Rekomendowane odpowiedzi

A4 b7 1.8t BFB 163km ośka

Cześć, od niedawna męczy mnie jeden z dźwięku dochodzącego z pod maski

Na zimnym silniku nic nie słychać, silnik musi sie dobrze rozgrzac, dźwięk pojawia sie po przejechaniu +/- 8km, za kazdym razem przy lekkim dodawaniu gazu pojawia taki "zgrzyt", na postoju tego nie ma, tylko i wyłącznie pod obciążeniem, w dodatku zauważyłem je jadac pod górke jest on glosniejszy, wiec im wieksze obciążenie tym bardziej to slychac

 

 

wymieniony kompletny rozrząd na SNR + pompa wody HEPU

sciągniety pasek osprzętu w celu diagnozy czy aby to nie cos od przedniego osprzetu, dźwiek cały czas byl... gdzie szukac dalej? Ktos sie z czymś takim spotkał?

Podsylam filmik, pod koniec zbliżam tel do przedniej szyby i lepiej to słychac, za kazdym razem odpuszczam gaz i lekko dodaje i tak w kółko

 

Edytowane przez toretto724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik w poście, dodam jeszcze, że zaczelo się to po wymianie rozrzadu, mechanik nie siągał przdodu tylko jak wymienial ponoc jakos cofnął silnik do tyłu, jest to mozliwe aby uszkodził poduszke? ? rozrząd juz nie biorę pod uwagę bo jeden poszedł na reklamacje... Wsadzony nowy, a dźwięk nadal jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być napinacz łańcucha z tyłu głowicy. Spróbuj wymusić to na postoju z zaciagnietym hamulcem, a ktoś niech nasłuc**je pod maską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz moze wydawac taki dźwięk? Na postoju silnik pracuje cicho, nie slychac łancucha ani innych niepokojących dźwięków, ale spróbuję zrobic jak mowisz, gdyby sie udało to wywołać na postoju to na pewno by pomogło, bo sam mechanik rozkłada ręce...

Edit. Mimo wszystko poczekam jeszcze może ktoś się znajdzie co będzie odrazu wiedział co to, sprawdzanie na takim postoju potraktuje jako ostateczności bo strasznie sprzęgło dostanie w dup3 :X

Edytowane przez toretto724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypiąłem wtyczke od sterowania napinaczem i dźwięku nagle nie ma, totalnie cisza.. Mama rozumieć ze cos nie tak z napinaczem? Mam się szykować na wymianę tylnego rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Załóż wersję bez cewki i daj komuś ogarnietemu do wyłączenia w sofcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANO
Więc tak... warto przypomnieć, że ten dźwięk pojawił się po wymianie przedniego rozrządu, mechanik który go wymieniał źle ustawial rozrzad i prawdopodobnie podczas odpalania przeskakiwal o 2 zęby i tak bylo dwa razy, bo przypominam, ze jeden rozrząd poszedl na reklamację, włożył drugi i nadal bylo to samo (czyli tez źle ustawił) teraz odstawiłem do gościa, ktory specjalizuje się w audi, finalnie tylny rozrzad tez zostal wymieniony na nowy bo ślizgi byly juz zjechane,
Podsumowując powodem byl przestawiony rozrzad o 2 zęby przez poprzedniego "mechanika"... Ręce opadają i tak dobrze, że nic się nie stało.. Przynajmniej mam taką nadzieje, dzisiaj odebrałem samochód i wydaje sie wszystko okej, auto ma nawet dużo wiecej mocy ;D

 

 

Edytowane przez toretto724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny dźwięk przy dodawaniu gazu jak pokazałeś na filmiku. Przedni rozrząd wymieniany z 30 tys temu ale nie wiem kiedy dokładnie ten zgrzyt się pojawił, dopiero niedawno zacząłem się dokładnie wsłuchiwać w pracę silnika gdy zaczął głośniej pracować na postoju, ( klepie jak diesel z tyłu silnika) prawdopodobnie napinacz kwalifikuje się do wymiany. Dzisiaj po odpięciu kostki z napinacza zgrzyt podczas jazdy zniknął. Także w moim przypadku winowajcą zgrzytu jest właśnie napinacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...