Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pinologia


Miłośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie mam problem, mianowićie posiadam radio concert II 1 din  i zmieniarke  8E0 035 111D, CX-CA1492GC do zmieniarki mam kabel który z jednej strony ma czarną wtyczke 12 pin a z drugiej strony powinna byc wtyczka mini ISO 8 pin  lecz jej nie ma , są tylko  kolorowe kabelki zakute w konektorki , zakupiłem niebieską wtyczke mini ISO  aczkolwiek nie mam pojęcia jak je prawidłowo  osadzić , szukałem w internecie i powiem wam że mam już dosyć oglądania  schematów których nie rozumiem , więc stąd moja prośba do kolegów z forum o jasną instrukcję tzn jaki kolor kabelka  który idzie od czarnej wtyczki zmieniarki osadzić  w które miejsce niebieskiej wtyczce mini ISO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na schemacie poniżej. W radiu interesuje cię kostka t20d czyli dwudziestopinowa. Poniżej na fotach widoczna. Łączysz według schematu:

T20d/10 czyli pin nr 10 o kolorze brązowym (br) idzie na pin nr 3 dwunastopinowej kostki w zmieniarce. I analogicznie jedziesz z resztą pinów.

IMG_20220314_180653.thumb.jpg.0c3fea0d08b5cc3e3baf3b67d03280a4.jpg

IMG_20220314_180344.thumb.jpg.30d8552a074cae696370c268af7b70ee.jpg

IMG_20220314_175537.thumb.jpg.364903032f324a89a47d12f50f150fc5.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazii dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem i za pomoc , mówię wprost że jeśli chodzi o te tematy to jestem ciemny jak tabaka w rogu więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość co do mojej osoby , piny w radiu gdzie podłączamy niebieską 8 pinową wtyczke mini ISO  to  nr 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  ( 8 sztuk) więc skąd ten 9 pin koloru brązowego  który na schemacie jest pod nr 10 i idzie do pinu zmieniarki nr 3 ?  Po kolorze powiedziałbym że to masa no ale mase przykręcamy np do obudowy radia  tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brązowy to masa. T20d jak widzisz jest podzielona na trzy części:

I-1,2,3,4,5,6

II- 7,8,9,10,11,12- tu wpinasz się w pin 10, będzie to masa dla zmieniarki.

III- 13,14,15,16,17,18,19,20- tu wpinasz zmieniarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeśli masą ( brązowy kabel) podłącze się np  pod   metalową obudowę radia zamiast do pinu nr 10 ?l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa jest masą także możesz śmiało podpinać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Banan napisał:

obudowa jest masą także możesz śmiało podpinać 

No dobra a jak jest w oryginale ta masa podłączona  tzn do czego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jak na załączonym schemacie. Kostka t20d pin 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalne  ten kabelek tzw masa  co idzie do pinu w radiu do nr 10 miała jakąś  wtyczke  ?  Pytam ponieważ niebieska  kostka mini ISO jest 8 ponowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem w necie i chyba mój kabel powinien mieć od strony radia taką oto wtyczke a nie mini ISO 8 pin , dla przypomnienia mam radio concert 2 ,  1 din , wtedy stosując taką wtyczke mój 9 kabalek ( pin nr 10 w radiu  - masa) nie jest samotny 

Screenshot_20220316_072032_com.huawei.browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie t20d. Wystarczy, że dołożysz przewody z konektorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja źle kupiłem bo kupiłem wtyk mini ISO 8 pin, tak mi doradzono  ☹️ no cóż  założe to co mam a ten 9 kabalek tzw mase  wcisne na pin radia nr 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukłem tak na szybko w neta i  wydaje mi się że chyba ciężko tą kostke T20d kupić , ja bynajmniej  przez kilka minut szukania nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta wtyczka 20 pinowa która jest w całości w Audi  składa się z 3 wtyczek  - żółta , zielona i niebieska 

Samochodowy-sprz-t-audio-cz-ci-do-kabli-Mini-ISO-m-ski-zacisk-blok-z-cze.jpg

 

Dziwne że nie masz tej czarnej 20 pinowej wtyczki ale pewno auto wyjechało z fabryki bez radia - jak masz cany podpięte? Bo bez nich podświetlenie i logika zapłonu nie działa.

 

 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Banan napisał:

Bo ta wtyczka 20 pinowa która jest w całości w Audi  składa się z 3 wtyczek  - żółta , zielona i niebieska 

Samochodowy-sprz-t-audio-cz-ci-do-kabli-Mini-ISO-m-ski-zacisk-blok-z-cze.jpg

 

Dziwne że nie masz tej czarnej 20 pinowej wtyczki ale pewno auto wyjechało z fabryki bez radia - jak masz cany podpięte? Bo bez nich podświetlenie i logika zapłonu nie działa.

 

 

To nie tak , ja zmieniarke dokładałem bo w oryginale nie miałem , kupiłem oryginalną zmieniarke z  kablem do połączenia lecz jak przyszła to okazało się że nie ma  czarnej wtyczki T20d , zostały same kabelki z pinami więc ktoś coś tam musiał modzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty za radiem powinies moec ta wtyczkę 20 pinowa  fabrycznie - tam oprócz zmoeniarki ida sygnaly do subwoofera i cany 

 

A kabelek przyszedł z pinami zebyś soboe w tą wtyczke wpiął 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Banan napisał:

Ale ty za radiem powinies moec ta wtyczkę 20 pinowa  fabrycznie -

Jak za radiem mogę mieć tą wtyczke 20 pinową jak z fabryki auto wyszło bez zmieniarki ,  w radiu mam miejsce na wpięcie ten 20 pinowej wtyczki ale wtyczki za radiem nie mam bo fabrycznie nie miałem ani  zmieniarki ani kabla do z podłączenia zmieniarki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wzięte z neta , tak powinien wyglądać oryginalny kabel zmieniarki pod radio concert II 1dinScreenshot_20220316_084412_com.huawei.browser.thumb.jpg.cba1580f1d070c06adb3354361d57218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Miłośnik napisał:

Jak za radiem mogę mieć tą wtyczke 20 pinową jak z fabryki auto wyszło bez zmieniarki

Normalnie, tak jak ja i pewnie wszyscy inni, których audica wyjechał z tym radiem z fabryki. Wtyczka nie odpowiada tylko za zmieniarkę ale jest w niej m.in. szyna CAN, która łączy radio z licznikiem z którym Twoje auto raczej wyszło z fabryki, prawda?

Najlepiej rozkoduj sobie VIN na forum i zobacz co tam było oryginalnie bo albo ktoś obciął wtyczkę albo nie było tam radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze  powiem szczerze że nie wyciągałem  jeszcze radia  więc może głupoty gadam  z tym że nie mam tam żadnej wtyczki ,  ubzdurałem sobie w głowie że skoro nie mam fabrycznie zmieniarki to  w tym miejscu  z tyłu radia nie będę miał wtyczki , muszę sprawdzić a nie głupoty gadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...