Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejśćie z xenon na h7


Dbaluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie , temat poruszany dwu krotnie na forum ale nigdy nie dopisany do samego końca , a więc  sprawa dotyczy przejśćie z lamp  xenon na h7 z  możliwością regulacji góra dół z kabiny ,  co trzeba zrobić  żeby po  takiej zamiance  działała regulacja góra dół z kabiny ?  Pacjent to audi a4 b6, Ktoś coś , to proszę pisać , za pomoc z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się cofnąć do 'średniowiecza' z oświetleniem ? H7 to przeżytek na którym nic nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też jest to mod niewarty zachodu bo efekt w porównaniu do nakładu pracy jest marny. Musisz wymienić lampy, przerabiać wiązkę, dołożyć pokrętło regulacji wysokości lamp, poprawnie okoablować wg. schematów, zakodować wszystko i masz świeczki w lampach. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę temat o co kaman a więc mam możliwość  przełożenie kompletnego układu xenon z auta mojego szwagra  ale warunek dostałem taki ze  musze w miejsce jego xenonu wsadzić moje lampy h7 i musi działać regulacja góra dół z kabiny tak żeby nikt się nie czepiał i dlatego  pytam jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać są ludzie, którzy kupią auto z ksenonem, "bo lans i wgle" a jak przychodzi zarniki z przetwornicami najczęściej wymienić, i na raz przychodzi rachunek za 1000 zł to "ło panie, za to to bym 100 H7 na bazarku kupił" no i odpada możliwość wrzucenia tych najlepszych na świecie hidow, walących każdemu po oczach ?

 

Szwagrowi wytłumacz, że żywotność ksenonu przebija żywotność leda z biedronki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przełożeniu kompletnego układu nie masz regulacji manualnej tylko samopoziomowanie (które jest wymogiem) oparte na czujnikach na wahaczach i module samopoziomowania. Więc gdy przełożysz wszystko zgodnie ze sztuką nie masz ręcznej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ogólnie, mają dwa te same modele na podmianę, chcą to zrobić nie mając wymaganych zdolności manualnych. Dogadacie się z jakąś firmą, co doposaża Audi, jak już polecałem Ci w innym wątku. Oni mając dwa takie auta w dwa dni powinni na spokojnie przełożyć tak, że nie będzie znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Langista napisał:

Widać są ludzie, którzy kupią auto z ksenonem, "bo lans i wgle" a jak przychodzi zarniki z przetwornicami najczęściej wymienić, i na raz przychodzi rachunek za 1000 zł to "ło panie, za to to bym 100 H7 na bazarku kupił" no i odpada możliwość wrzucenia tych najlepszych na świecie hidow, walących każdemu po oczach ?

 

Szwagrowi wytłumacz, że żywotność ksenonu przebija żywotność leda z biedronki ?

Kolego szwagier tą drogą nie idzie , 5 miesięcy temu kupił tam żarniki za prawie 500 zł ,  poprostu auto idzie na sprzedaż   i powiedział że jak chce to mam robić przekładke do mojego ale mam w miejsce jego xenonów wsadzić  h7 z działającą ragulacją z kabiny i to tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeżeli macie różne wersje MCE (high i low) w tych pojazdach to będzie należało tutaj też pokombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Langista napisał:

Nie kumam ogólnie, mają dwa te same modele na podmianę, chcą to zrobić nie mając wymaganych zdolności manualnych. Dogadacie się z jakąś firmą, co doposaża Audi, jak już polecałem Ci w innym wątku. Oni mając dwa takie auta w dwa dni powinni na spokojnie przełożyć tak, że nie będzie znaku.

Tak dziękuję za namiar  ale cena która wychodzi za tą usługę to min 1500 zł lub nawet więcej do tego muszę doliczyć jeszcze wiązki  tzn do sprysków  100 zł + 250 zł wiązka  samopoziomowania  + 180 zł wiązka żeby przywrócić ręczną regulacje góra dół z kabiny  przy aucie szwagra  + wysyłka min 20 zł do tego  400 zł za lakierowanie jednego  + 400  zł za lakierowanie zderzaka przy drugim aućie więc suma sumaru wychodzi Minimum  2, 850 zł  i to jest minimalna cena, znając życie wyjdzie drożej więc sory panowie jeśli ktoś się dziwi że szukam informacji żeby zrobić przekładkę samemu , wkońcu to forum po to chyba jest żeby pomagać anie krytykować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Dodatkowo jeżeli macie różne wersje MCE (high i low) w tych pojazdach to będzie należało tutaj też pokombinować. 

Włączniki świateł  przy moim aucie i przy jego mają ten sam numer  8E0 941 531 A więc myślę że wersję MCE będą takie same 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dbaluch napisał:

Tak dziękuję za namiar  ale cena która wychodzi za tą usługę to min 1500 zł lub nawet więcej do tego muszę doliczyć jeszcze wiązki  tzn do sprysków  100 zł + 250 zł wiązka  samopoziomowania  + 180 zł wiązka żeby przywrócić ręczną regulacje góra dół z kabiny  przy aucie szwagra  + wysyłka min 20 zł do tego  400 zł za lakierowanie jednego  + 400  zł za lakierowanie zderzaka przy drugim aućie więc suma sumaru wychodzi Minimum  2, 850 zł  i to jest minimalna cena, znając życie wyjdzie drożej więc sory panowie jeśli ktoś się dziwi że szukam informacji żeby zrobić przekładkę samemu , wkońcu to forum po to chyba jest żeby pomagać anie krytykować 

To co chcesz zrobić to drutowanie, żeby było to z głową, to właśnie tyle to będzie kosztować. Nikt nie napisze Ci tu krok po kroku co zrobić, bo już to jest napisane, zależy Ci to zakasaj rękawy i czytaj, a czegoś przy okazji dowiesz się o swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Langista napisał:

To co chcesz zrobić to drutowanie, żeby było to z głową, to właśnie tyle to będzie kosztować. Nikt nie napisze Ci tu krok po kroku co zrobić, bo już to jest napisane, zależy Ci to zakasaj rękawy i czytaj, a czegoś przy okazji dowiesz się o swoim aucie.

Dlaczego uważasz że to drutowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej i prościej byłoby dla Ciebie doposażenie auta w zenony/ najlepiej bizezony od razu/ niż robienie de facto dwóch instalacji. Po za tym zenony szwagra jesli nie były regenerowane przydałoby sie to zrobic bo czas zrobił swoje.

Zapodałem do swojej właśnie bizenony po regeneracji i jestem zadowolony , tym bardziej ze poprzednie auta też na nich miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dekiel 13 napisał:

Taniej i prościej byłoby dla Ciebie doposażenie auta w zenony/ najlepiej bizezony od razu/ niż robienie de facto dwóch instalacji. Po za tym zenony szwagra jesli nie były regenerowane przydałoby sie to zrobic bo czas zrobił swoje.

Zapodałem do swojej właśnie bizenony po regeneracji i jestem zadowolony , tym bardziej ze poprzednie auta też na nich miałem.

Szwagra swiecą dobrze  więc stoniłbym od wszelakich regeneracji , piszesz zenony, bizenony to masz na myśli przetwornice  Hid z allegro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli ori bixeksenony z samopoziomowaniem i spryskiwaczami reflektorów. Po prostu mam ksenony w światłach mijania i  drogowych / po podniesieniu przesłony w soczewce/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Taniej i prościej byłoby dla Ciebie doposażenie auta w zenony/ najlepiej bizezony od razu/ niż robienie de facto dwóch instalacji. Po za tym zenony szwagra jesli nie były regenerowane przydałoby sie to zrobic bo czas zrobił swoje.

Zapodałem do swojej właśnie bizenony po regeneracji i jestem zadowolony , tym bardziej ze poprzednie auta też na nich miałem.

Czy ja wiem czy taniej , tu wszystkie graty mam za darmo od szwagra ale w zamian za to muszę  zainwestować w przeróbke instalacji po zabranym xenonie od szwagra auta więc sprawa dyskusyjna czy taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było   inwestować ok 3 tys zł w xenony do Małysza do już  koszt który daje sporo do myślenia więc dla tego szukam informacji  jak ogarnąć to samemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dbaluch napisał:

Co by nie było   inwestować ok 3 tys zł w xenony do Małysza do już  koszt który daje sporo do myślenia więc dla tego szukam informacji  jak ogarnąć to samemu 

Wszystko jest opisane na forum, łącznie z opisem MCE i schematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...