Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zaczęło dymić do wypalaniu DPF


machem1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi q5 2.0 TDI cr z 2011 z DPF a przynajmniej powinien być czy jest w stanie ktoś ocenić tę parametry. Z góry dzięki wielkie.

IMG20220501162845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na poniższą wypowiedź @Pieterb i po sprawdzeniu, co do jej zasadności, wycofuje (czytaj kasuję) moją próbę diagnozy i pomocy. W założonym wcześniej przez machem1 już temacie 

  dostarczono niezbędnych informacji. A kolega "naprawił" auto przez reset zawartości popiołu i teraz, jak to się potocznie mówi, udaje Greka.

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wykasował wartość popiołu. Wymieniałeś lub czyściłeś dpf? Czy te wartości są na wolnych obrotach? Jaki przebieg ma auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tu chlew robi bo już 3 temat założył(zobaczcie poniżej tematy) i już mu tam powiedzieli ze teoretycznie nie ma dpf'a o ile ma ten silnik o którym pisał. A obawiam się że nie bardzo wie o czym pisze i co ma.

Tu mod powinien zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomnik napisał:

Z uwagi na poniższą wypowiedź @Pieterb i po sprawdzeniu, co do jej zasadności, wycofuje (czytaj kasuję) moją próbę diagnozy i pomocy. W założonym wcześniej przez machem1 już temacie 

  dostarczono niezbędnych informacji. A kolega "naprawił" auto przez reset zawartości popiołu i teraz, jak to się potocznie mówi, udaje Greka.

Tak odnośnie DPF wyciągnąłem wszystkie potrzebne informacje z poprzedniego postu i wiem że wypalanie nic nie da. Niestety DPF został wypalony przed uzyskaniem danej informacji. A jeżeli chodzi o parametry wtryskiwaczy to czy są one w normie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieterb napisał:

Kolega tu chlew robi bo już 3 temat założył(zobaczcie poniżej tematy) i już mu tam powiedzieli ze teoretycznie nie ma dpf'a o ile ma ten silnik o którym pisał. A obawiam się że nie bardzo wie o czym pisze i co ma.

Tu mod powinien zadziałać.

Tak osobiście posiadam audi a4 B7, natomiast informacje jakie staram się uzyskać dotyczą audi Q5 2.0 TDI z 2011 stąd wynika zamieszanie. Z mojej strony mogę przeprosić za ilość założonych postów oraz za zamieszanie z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski max odchyłka +-1,5 na rozgrzanym silniku.

Wartości się nie zeruje tylko się czyści elementy bądź wymienia i potem się zeruje wartości. Jak siwy dym podczas wypalania to proponuje oddać DPF do czyszczenia jak oryginał. Jak zamiennik to lepiej kup nowy bo czyszczenie nic tu nie da. MAX ciśnienie przy dynamicznym nie powinno przekraczać 200hPa, wypalanie rozpoczynające się przy powyżej 300hPa może powodować siwy gryzący dym. 

Edytowane przez mazur1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...