Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI AVF


keq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie klubowicze. Nie wiem co już mam kompletnie robić. Po raz nty robię już pompki do mojego auta i jestem już wykończony tym wszystkim... Zrobiłem już praktycznie wszystko w tym silniku, a on dalej robi swoje... Zachowuje się jakby miał autyzm i przypomina sobie, ze musi się popsuć. Kolejny raz wypada mi zapłon na cylindrze (tym razem to nr2, a wcześniej wypadał na 3). Mam kompletnie zregenerowana głowice wraz z mosiężnymi tulejami pod pompki. Pompki juz nie wiem ile razy mialem robione, wymieniane. Proszę doradźcie coś, bo już nie mam siły na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiązka ? Zakładałeś nowa oryginalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee nic nie robiłem z tych rzeczy, bo cały czas walczę z pompkami. Chwile jest ok i po miesiącu się odzywa inny cylinder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zajrzyj do wiązki na początek podoginaj piny i będziesz widział czy jest poprawa. Tak samo sprawdź złącze wiązki z tyłu głowicy czy piny są czyste. Daj jakieś logi, jak tam bip wygląda albo korekcje. Pompki wszystkie mają te same numery ? Kompresja w cylindrach jaka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIPy własnie spoko wyglądają, bo nie przekraczają 10 i -10. Korekcje na 2 cylindrze wariują i do 2,99 skaczą. Dodatkowo na 2 cylindrze wypadał zapłon (po sprawdzeniu vcds) Po rozgrzaniu auta było OK, ale na pewno sytuacja się powtórzy. Kompresja do sprawdzenia,a pompki nie wiem, czy maja te same nr, ale te do sprawdzenia

Edytowane przez keq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil kompresje.

pozniej na drugim miejscu wiazka

jaki masz przebieg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kompresja sie same nie naprawiaja i nie przenosza na inny cylinder. Ja bym stawial na niepoprawny montaz PD. Wystarczy ze zastosowano sruby dociskajace lub kpl. uszczelnien w marnym zamienniku.

Oleju nie przybywa?

Spusc paliwo z filtra do sloika i pokaz jego zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co dostałem podmieniony PD i narazie jest OK. Jesli sie cos zmieni, to wtedy bedzie dzialanie 

Przebieg 262k

Edytowane przez keq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść to paliwo do sloika dopoki nie zatankowales. Bedziesz wiedzial czy problemem byl PD czy problem z jego montazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem plukanke do pompek TECiem 2000. Filterek byl miescami CZARNY i padl mi. Nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliwo bylo czarne to spaliny dostają sie przez podkladke termiczna i dolny oring- niepoprawny montaz PD( nie wyczyszczone/ za slabo dokrecone/ dokrecone na starą śrubę/ dokrecone na chińska śrubę z plasteliny) lub uszkodzona przylgnia w glowicy pod podkladka termiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz siadły jakieś pompki i nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie padly a sa zapowietrzone a raczej zaspalinowane ;) pompki do wytargania i do obejrzenia dolne oringi

Edytowane przez nadybek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba też obejrzeć przylgnie na sitku pompki czy nie ma na niej wżerów, jak na zdjęciu pomiędzy czerwonymi strzałkami:

20181203-220311-Kopia.jpg

Po lewej OK, po prawej już prawie na całej szerokości wyżarte... :decayed:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest do tego dostęp?

Ta cała przylgnia rozumiem jest na PD'ku?

Edytowane przez keq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko masz na zdjęciu...

Miałeś w ręku albo widziałeś kiedyś wymontowaną pompkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam dwie w garażu. To jest ta iglica i pod tą metalowa podkładka termiczna. Dobrze kumam? Sorki, że tak dopytuje, ale jestem znerwicowany ta cała sytuacja 

Screenshot_20220531_094346.jpg

Edytowane przez keq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. I obejrzyj jak po wyciagnieciu wyglada ten czerwony oring. Jak jest poszarpany to spaliny przechodza pod podkladka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem 4  pompki do sprawdzenia. Swoje mam w garazu i jutro porobie zdjecia. Poki co jezdzi i dobrze pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...