Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z parowaniem szyby czołowej


misiek918273

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z parowaniem przedniej szyby podczas deszczu zwłaszcza. Jak zaczyna padać deszcz a wychodzę z pracy to klimatyzacja działa cały czas ale mimo że podkrece obroty to nadal jest. Może w mniejszym stopniu ale przeszkadza trochę w jeździe. Dodam że filtr kabinowy wymieniałem nie tak dawno. Myślałem że chodzi o wilgoć w samochodzie a swego czasu kupiłem woreczek na wilgoć.

Są to tylko te miejsca co na zdjęciu bo od pasażera szyba jest ok.

Swego czasu myślałem że problemem może być szyba ponieważ na wysokości oczu są rysy dość spore które podczas jazdy nie sprawiają problemu lecz gorzej jest w nocy czy w deszczowy dzień bo wycieraczki zbierają wodę lecz zostają smugi tylko w tych miejscach gdzie są zarysowania.

 

Macie jakieś pomysły jak zaradzić temu parowaniu?

IMG_20220609_155900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś wilgoć w aucie. Poszukaj dokładnie. Także w bagażniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woreczki na nic się zdają, trzeba szukać źródła przecieku, bo pewnie gdzieś coś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak czasami paruje od nawiewów jak sa na szybę ustawione + chyba ma to związek dogrzewanie szyby przedniej od silnika i to w miejscu nawiewu paruje ale po ZEWNĘTRZNEJ STRONIE.

Może to też jakaś korelacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to tak wygląda że jak zacznie padać to zaczyna parować ale jak wycieraczki przelecą to znika tylko że zaraz się dalej pojawi :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paruje od zewnątrz to jest normalne zjawisko i wynika ze zbyt dużej różnicy temperatur. Ustaw wyższą temp nawiewu i powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, misiek918273 napisał:

Właśnie to tak wygląda że jak zacznie padać to zaczyna parować ale jak wycieraczki przelecą to znika tylko że zaraz się dalej pojawi :dontknow:

To co wyżej napisał @przem8 albo podnieść temp. klimy albo co u mnie też sie sprawdziło (choć to chyba nie zawsze działa) wyłączyć dogrzewanie przedniej szyby z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...