Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE


Koziar993

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, _małyTM_ napisał:


 

 

Fakt że inne oznaczenie silnika i inna turbawa K04-064 miałem, ale u mnie wypluło 310 i 360-380 (musiałbym poszukać wykresu)

…potem było hamowane na innym sprzęcie i w innych warunkach ale nadal 3xx

 

Zazdro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koziar993 napisał:

Zazdro ??

Oj nie bardzo…była lekka bryka ok 1-1,2 tony i ośka (nawet na 17” były problemy z…)


teraz jest „q” i jakoś te ~340 robi większe „wow”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dopieszczana furka

Słupek seryjny obrobi 300 KM i 400 Nm a nawet znajomy miał więcej i zrobił 80 tysięcy kilometrów , miał w nim turbo  k04 064

Kolega z niedaleka być morze mnie widział kiedyś na drodze beżowe b6 w Avancie  z szarymi dołami w s-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijam tak wiele B6 w okolicy ,że ciężko stwierdzić czy akurat Ciebie spotkałem ?

Ale jak skończę auto to możemy zrobić jakiś wypad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś to wszystko rozebrane to szkoda że nie wsadziłeś przynajmniej kutych korb miałbyś spokojną głowę tak jak napisał Adam wyżej, seryjny słupek bez problemu znosi 300 koni i 400 niutonometrów,  wiem o jednym Seacie Toledo który już się rozleciało i było w nim 350 koni i 450 nm na seryjnyc gratach, Nm narastały bardzo lekko i auto pojeździło bez awaryjnie około 6 miesięcy Później niestety korby pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz , tylko że skończyła mi się gotówka i czas . Nie mam drugiego auta niestety a kute korby = kute tłoki i dalej się koszta tworzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyk i lecimy dalej z tematem . Auto chodzi , choć niestety problemy z napięciem do przepływki ( jestem w trakcie ogarnia ) . W między czasie tworze osłone filtra stozkowego i jednocześnie ogarniam makarony pod maską. Na dniach kończę docieranie silnika i prawdopodobnie jadęn na program pod hybrydę . ( tu dylemat czy zaczekać z programem i kupić najpierw większe wtryski i wymienić sprzęgło na AWX a poźniej program :D )

313858373_1960538064143199_1412626098605155748_n.jpg

313842513_809671290269684_3258122602456440077_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koziar993 napisał(a):

Na dniach kończę docieranie silnika

 

 

I piaskowanie z tym wynalaskiem pod maską:) Po co ci takie ustrojstwo?  W niczym to nie pomaga naprawdę tylko w zasysaniu dodatkowego pyłu do silnika.  Ja mam Ori puszkę z diesla z dodatkowym otworem z dołu i filtr k&n i jeszcze jeden filtr gąbkowy (cienka wkładka) w rurze doprowadzającej zimne powietrze.  I bez problemu to śmiga nie brakuje powietrza na przeszlo 400KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiedziałem że ktoś o tym wspomni .

Po co mi ? Po prostu bo chce , nigdy nie miałem a chce spróbować ( powrót do Ori puchy to chwila ).

Ja po prostu bawię się autem , sprawdzam co mi pasuje a co nie a jeśli już coś robie to chce zrobić dobrze. Czyt. Osłony , wloty itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

430 bosch, już kupione :) sprzeglo musi chwilę zaczekać . Może 250 na seryjnym się ugra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że zmienisz listwe z regulatorem i podepniesz regulator do kolektora ssącego to wydajność wtrysków wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, Adam. Miałem wtryskiwacze 430 Boscha i bez problemu na nich miałem 290KM do tego była pompa paliwowa nowa i filtr ori układ paliwowy nic nie przerabiany, NIC nie pętliło 0 problemów. Oczywiście według przelicznika wychodzi 250 ale naprawdę ja żadnych problemów nie zauważyłem.

REGENERACJA.WTRYSKIWACZY.PL

Sprawdź jaką moc są w stanie obsłużyć wtryskiwacze o danej wydajności. Podaj wydajność, liczbę wtryskiwaczy, BSFC, IDC, oraz ciśnienie i przekonaj się czy wtryskiwacze te są wystarczająco...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 07:42, morelo napisał(a):

E, Adam. Miałem wtryskiwacze 430 Boscha i bez problemu na nich miałem 290KM do tego była pompa paliwowa nowa i filtr ori układ paliwowy nic nie przerabiany, NIC nie pętliło 0 problemów. Oczywiście według przelicznika wychodzi 250 ale naprawdę ja żadnych problemów nie zauważyłem.

REGENERACJA.WTRYSKIWACZY.PL

Sprawdź jaką moc są w stanie obsłużyć wtryskiwacze o danej wydajności. Podaj wydajność, liczbę wtryskiwaczy, BSFC, IDC, oraz ciśnienie i przekonaj się czy wtryskiwacze te są wystarczająco...

 

Wtryski jakie kupiłem to wtryski 0280156012 .

Wpisałem jakieś dane na tej stronie , ale brakuje mi wiedzy na temat

BSFC

IDC

Zostawiłem to co sugerowała strona i wyszło 305 km ( według inter cars katalogu te wtryski mają 450 CC , według niektórych źródeł te wtryski maja 430CC ) .

Obecnie odstawione i leżą w piwnicy , silnik dociera się dalej a $$ na sprzęgło i dwumas chwilowo się nie zgadza :D

 

Jutro wolne , więc czas założyć porządne silikony ( co chwile zsuwa mi się przewód z turbo  i dokończyć prace nad stożkiem ) .

Chciałbym poznać waszą opinie na temat chłodnicy wspomagania , chwilowo jest u mnie wymontowana i niby nic złego sie nie dzieje , ale mam dużą z EPMANA i chciałbym ją zaadaptować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizoraczyna osłona która musi dociągnąć do lata . 

Blacha aluminiowa , oklejona tasmo termoizolacjną , dolot również owinięty taśma . Wlot od boku i dołożona oryginalna kierownica . W sumie wymyślone w ciągu paru minut i skompletowane .

 

Jeśli chodzi o testy temperatury dolotu to nie ma znaczącej . W większości drogi przy prędkości 90km/h temperatura dolotu pokazywała około 19-21 stopni.

Z osłoną ze zdjęcia temperatura spadła do 16-18 stopni. 

Warunki drogi podobne : 12*C na dworze , te same prędkości. 

 

 

IMG-20221109-WA0017.jpg

IMG-20221109-WA0013.jpg

IMG-20221109-WA0021.jpg

comment_1659861747SiBCRUd1WcgUmwwhD8wJRX.jpg

Edytowane przez Koziar993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...