Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej !

Postanowiłem przywitać się raz jeszcze i przedstawić swój samochód A4 B6 1.8t BFB obecnie 211KM 335Nm 2002r Avant , przed modami / naprawami i po .

 

  • Silnik - Kompletna regeneracja głowicy , nowy rozrząd, nowe większe wtryski saab 2.3T , Intercooler FMIC+ silikony i alu , sztywny dolot , wkładka KN, świece platyna , malowanie kolektora + pokrywy , nowe wiązki , dostawka filtra oleju FMIC , wyrzucenie SAI i podciśnień, soft . ( Pewnie o paru rzeczach zapomniałem :) )
  • Podwozie i zawieszenie - Stabilizatory s4 + poliuretan , komplet ORI wahaczy przód , częściowa konserwacja podwozia , kompletny układ wydechowy od kolektora do końca wydechu , amortyzatory boge + sprężyny s line + talerzyki z b5 na przód.
  • Wnętrze - Obszycie kierownicy , obszycie mieszka lewarka biegów , obszycie ręcznego , dołożenie dodatkowych zegarów + flokowanie boczka , oklejenie dekorów w czarny połysk
  • Karoseria - Dołożenie zderzaka przód i tył s line ( wkrótce wleci cały pakiet ) , przyciemnienie szyb 85% tył i ( wkrótce 50% przód) , zaślepienie tylnej wycieraczki .
  • Hamulce - Swap z 288/255 na 320/288 + malowanie proszkowe zacisków.
  • Felgi - BBS RA517 18" + opony 225/40 
  • AUDIO - Wygłuszenie przednich drzwi + montaż głośników AudioSystem EVO 165

 

Plany na przyszłość : Dołożenie kompletu s-line , przerobienie car audi , włożenie turbiny k04+ sprzęgło AVX  ,  pozbycie się rdzy , pakiet recaro + czarny środek , kompletna konserwacja podwozia , dołożenie bi-led .

Zapraszam również na instagram @black_heban_b6

 

Poniżej zdjęcia przed / po i trochę ciekawostek i film na YT do dźwięku wydechu.

 

230694818_880197352593382_342555431061011212_n.jpg

184195585_918560578932431_8838807523914151319_n.jpg

228206998_515724899510987_61207645309117841_n.jpg

284839422_605810803810121_5910720911247984410_n.jpg

P1150656.jpg

P1150662m.jpg

P1150663.jpg

P1150669.jpg

P1150683m.jpg

P1150688.jpg

P1150707m.jpg

Edytowane przez Koziar993

Opublikowano

No no, a mówili że aktywnego wydechu do tego wozu się nie zmieści a tu proszę :) Ładne wozidło, kolejny temat do obserwowania.

Opublikowano

Sporo modyfikacji, fajnie działasz ale

21 godzin temu, Koziar993 napisał:

211 km 335NM

te jednostki kłują w oczy niemiłosiernie.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, afroo. napisał:

Sporo modyfikacji, fajnie działasz ale

te jednostki kłują w oczy niemiłosiernie.

Hej, mógłbyś powiedzieć więcej ? Coś jest źle zrobione ? Będę wdzięczny:) 

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Ivanek napisał:

No no, a mówili że aktywnego wydechu do tego wozu się nie zmieści a tu proszę :) Ładne wozidło, kolejny temat do obserwowania.

Dziękuję ? w rzeczywistości na zdjęciach wygląda ładniej , wiadomo retusz ?. Ale cały czas walczę żeby na żywo też robił robotę :)

Opublikowano
15 godzin temu, Koziar993 napisał:

Hej, mógłbyś powiedzieć więcej ? Coś jest źle zrobione ? Będę wdzięczny:) 

Jednostki w sensie, że konie mechanicznie piszemy z wielkich KM.

Edytowane przez Ivanek

Opublikowano
3 godziny temu, Koziar993 napisał:

Hej, mógłbyś powiedzieć więcej ? Coś jest źle zrobione ? Będę wdzięczny:) 

Jednostka mocy oraz jednostka momentu siły zgodnie z Międzynarodowym  Układem Jednostek Miar (SI) oraz zgodnie z pozaukładowymi jednostkami miary piszemy odpowiednio KM oraz Nm:wink:

 

Opublikowano
  • Autor

Poprawiam , dzięki ! :D

 

Opublikowano
  • Autor

Jako, że podglądnąłem inne posty naszych kolegów postanowiłem dodać co , nie co z prac zaraz po kupnie auta .

 

  • 6 październik 2020r - Wycieki z króćca przy termostacie , dołożenie termostatu bo okazało się , że go tam nie ma , gumowe kolano , poduszka centralna, świece , do tego wymiana oleju i czyszczenie pokrywy zaworów .
  • 15 listopada 2020r - Wymiana DV-ki na nową ORI ASO
  • 29 Grudzień 2020r- Wymiana ezektora ORI ASO
  • 16 stycznia 2021r - Regeneracja głowicy , malowanie proszkowe pokrywy zaworów , malowanie proszkowe kolektora , wymiana rozrządu , filtrów itp
  • 29 czerwca 2021r- Swap hamulców na 320/288 + nowe przewody hamulcowe

INNE : Nowa linka maski + dźwignia otwierania ( ASO ) , ustawianie zbieżności, regulacje drzwi , wyjące wspomaganie , nowe kostki cewek zapłonowych , wymiana talerzyków b5 , przerobiony lewarek na short shifter , wymiana wszystkich płynów , przewód odpowietrzający skrz. korbową , odbój amortyzatora , zbiorniczek wyrównawczy, gumy drążka stabilizatora , n75 pierburg , pompy wspomagania , wymiana maglownicy , przeguby napędowe wewnetrzne tył itp.

Obecnie do naprawy :

Pojawiły się wycieki z tyłu silnika , wyciek z uszczelniacza skrzyni , wyciek czynnika chłodniczego , kierownica nie wraca do swojej pozycji .

 

20201006_151937.jpg

20201008_190627.jpg

229025965_922524568303717_2525486505287457200_n.jpg

IMG-20201001-WA0005.jpg

IMG_20170902_124044.jpg.111cc5e6152af8667021a8433fea4324.jpg

206961390_615966326002260_607124497516985875_n.jpg

210881920_2961902430749982_2896631521017683104_n.jpg

214715491_1189149418269006_3228024195615465935_n.jpg

237216500_1040868553324870_5986572226114636567_n.jpg

219456302_193892582598755_6956655116476532564_n.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Lecimy dalej z tematem , właśnie przyszedł do mnie gwint z AP i tuleje tylnego wózka.

Na dniach będzie zrzucany cały tył , piaskowanie i malowanie w jakiś ciekawy kolor . Niedługo wrzucę foty z postępów :)

IMG_20220802_114521.jpg

IMG_20220802_114453.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Chcąc nie chcąc , zamiast bawić się w robienie blacharki przymusem było ponowne rozebranie silnika .

Wypadanie zapłonu na 2 cylindrze - kompresja 7.5. Nie bawiąc się w półśrodki została zrzucona głowica , wyjęta miska olejowa i tłoki do góry.

Na chwilę obecną to co udało się zdiagnozować to : brudne ( ale nie zapieczone ) pierścienie olejowe na tłokach i przepuszcza jeden zawór .

Smog czysty , zawory czyste - głowica , blok nie pęknięte . Więc czyszczę zamawiam uszczelki , części i składam.

Na dniach jeszcze pomiar cylindrów ( niestety nie miałem średnicówki i musiałem zamówić ) .

 

Turbo jako że miało już luzy poszło do Geremiego na Hybryde .

Przy okazji zacząłem już montować gwint i zrzucać tylną belke na montaż nowych gum zawiesznia.

Jeśli chodzi o wnętrze to jeden z zegarów wyleciał i wleciało AutoGage + demontaż podstawki FMIC ( cały czas wyciekał olej) i wkręcę czujnik w ORI zaślepke.

305675348_1277170973122633_5436348615036781385_n.jpg

306053326_1301128647295866_3657850764949651492_n.jpg

306268637_1254247731991445_7499896904982159627_n.jpg

306020425_5399886913398276_7994147788458177969_n.jpg

Opublikowano
W dniu 2.08.2022 o 11:48, Koziar993 napisał:

Lecimy dalej z tematem , właśnie przyszedł do mnie gwint z AP i tuleje tylnego wózka.

Na dniach będzie zrzucany cały tył , piaskowanie i malowanie w jakiś ciekawy kolor . Niedługo wrzucę foty z postępów :)

IMG_20220802_114521.jpg

IMG_20220802_114453.jpg

Jaki koszt tych tulei i gdzie kupowałeś...

Opublikowano

Na allegro jest cały zestaw do wahaczy za ok 500 zł ale brakuje w nim tych tulei z wózka.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie te kupielm, chyba za 600 zł ale już z tulejami wózka , 4 duże nie ?

Opublikowano

Tam są dwa rodzaje, jedne są masywniejsze bo mają olej w środku.

Opublikowano
  • Autor

Oho.. a wiesz może jakie ja mam ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

To lecimy dalej z tematem.

Jako , że na 2 cylindrze brakło kompresji , postanowiłem ściągnąć głowice , miskę , tłoki , pierścienie panewki itp.

Do wymiany na nowe poszły pierscienie i tłoki  , głowica została raz jeszcze sprawdzona , cylindry zostały zhonowane .

Przyczyną braku kompresji okazały się pierścienie , duży nagar.

Do tego tylna belka poszła do malowania , wymienione zostały śruby i nowe gumy.

Przy okazji wleciał gwint z AP .

Obecnie czekam na turbo Hybryde od Geremiego - zalewam olej i płyny i docieram silnik :)

308355162_1188359038410273_2176052682301465067_n.jpg

308633258_813401913181866_8579740047464812743_n.jpg

309193456_956785065288442_2635777653047068299_n.jpg

309300042_1137714076832707_7394119057431148013_n.jpg

309302433_5538243972961897_3548735614370281623_n.jpg

Opublikowano

Roboty w huk , oczekiwać należałoby że 300KM.

Opublikowano
  • Autor

Niestety. Nie ma kucizny , sprzęgło również nie da rady a $$ już brak :D 270 powinno wyjść .

Opublikowano
12 godzin temu, Koziar993 napisał:

Niestety. Nie ma kucizny , sprzęgło również nie da rady a $$ już brak :D 270 powinno wyjść .


 

 

23 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Roboty w huk , oczekiwać należałoby że 300KM.

Fakt że inne oznaczenie silnika i inna turbawa K04-064 miałem, ale u mnie wypluło 310 i 360-380 (musiałbym poszukać wykresu)

…potem było hamowane na innym sprzęcie i w innych warunkach ale nadal 3xx

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.