Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana skraplacza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam nieszczelność w chłodnicy-skraplaczu klimy, ktoś się orientuje czy do wymiany wystarczy ściągnąć sam zderzak? Czy cały przód trzeba odchylać? 

Opublikowano

Zderzak, belka i wzmocnienie z przodu.

Opublikowano

Zderzak wystarczy. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, już ogarnąłem, udało się wymienić bez demontażu zderzaka, klima nabita chłodzi elegancko. :thumbup1: 

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 26.06.2022 o 15:19, polo25 napisał(a):

Dzięki, już ogarnąłem, udało się wymienić bez demontażu zderzaka, klima nabita chłodzi elegancko. :thumbup1: 

Też mam chłodnicę do wymiany... mógłbyś opisać w kilku zdaniach przebieg tej operacji?

Opublikowano
  • Autor

Musisz zdemontować ta plastikowa osłonę gdzie znajduje się rączka do otwierania maski, wtedy zobaczysz chłodnice od klimatyzacji i będziesz widział jej mocowania i przewody, musisz wszystko po odkręcać i chłodnice wyciągasz góra, jest ciasno ale da się to zrobić bez żadnych uszkodzeń, no i tym samym miejscem wkładasz nowa i wszystko skręcasz. Dużo zachodu z tym nie ma, mi to zajęło niecałe 2 godziny, bez pośpiechu. 

Opublikowano

A masz może gdzieś zapisany nr. katalogowy tej chłodnicy? dałeś oryginał czy zamiennik?

 

Opublikowano
  • Autor

Numeru niestety nie mam, zakładałem zamiennik nissens, minął rok i jak na razie jest ok. 

Opublikowano
W dniu 12.06.2023 o 15:25, polo25 napisał(a):

Musisz zdemontować ta plastikowa osłonę gdzie znajduje się rączka do otwierania maski, wtedy zobaczysz chłodnice od klimatyzacji i będziesz widział jej mocowania i przewody, musisz wszystko po odkręcać i chłodnice wyciągasz góra, jest ciasno ale da się to zrobić bez żadnych uszkodzeń, no i tym samym miejscem wkładasz nowa i wszystko skręcasz. Dużo zachodu z tym nie ma, mi to zajęło niecałe 2 godziny, bez pośpiechu. 

A nie trzeba najpierw odessać czynnika ?? A po montażu go nabić ??

Opublikowano
  • Autor

No to jest oczywiste, musisz to zrobić inaczej czynnik pójdzie Ci w kosmos, a tani nie jest  

Opublikowano

Uwierz mi, że nie dla każdego jest to takie oczywiste a Twój wpis nie jednemu posłuży jako instrukcja wykonania wymiany ;)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 22.06.2022 o 09:51, polo25 napisał(a):

Mam nieszczelność w chłodnicy-skraplaczu klimy, ktoś się orientuje czy do wymiany wystarczy ściągnąć sam zderzak? Czy cały przód trzeba odchylać? 

Powiedz, miałeś widoczną nieszczelność z przodu jakoś? Było widać od razu ślad po kontraście? Gdzieś mi spierdziela czynnik i 3 serwisy nie znalazly nic. 

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, puczyl1990 napisał(a):

Powiedz, miałeś widoczną nieszczelność z przodu jakoś? Było widać od razu ślad po kontraście? Gdzieś mi spierdziela czynnik i 3 serwisy nie znalazly nic. 

U mnie sprawdzali nieszczelność hydrogenem i bardzo szybko znaleźli dziurę, była od przodu skraplacza, to dużo lepsza metoda niz kontrast. 

Opublikowano
W dniu 2.10.2023 o 05:25, polo25 napisał(a):

U mnie sprawdzali nieszczelność hydrogenem i bardzo szybko znaleźli dziurę, była od przodu skraplacza, to dużo lepsza metoda niz kontrast. 

Ok, dzięki za info, może tym sposobem znajdą u mnie. W praktycznie 3 tyg spieprzył cały czynnik, także musi być dość duża dziura. 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jednak i u mnie jest do wymiany chłodnica klimatyzacji, powiedz ile płaciłeś? 

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie już nie pamiętam, bo to było ponad rok temu, coś w granicach 300-400 + nabicie chyba około 700 firma nissens, jak na razie wszystko działa bez zarzutu. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.