Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skraplacza


polo25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieszczelność w chłodnicy-skraplaczu klimy, ktoś się orientuje czy do wymiany wystarczy ściągnąć sam zderzak? Czy cały przód trzeba odchylać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już ogarnąłem, udało się wymienić bez demontażu zderzaka, klima nabita chłodzi elegancko. :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 15:19, polo25 napisał(a):

Dzięki, już ogarnąłem, udało się wymienić bez demontażu zderzaka, klima nabita chłodzi elegancko. :thumbup1: 

Też mam chłodnicę do wymiany... mógłbyś opisać w kilku zdaniach przebieg tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdemontować ta plastikowa osłonę gdzie znajduje się rączka do otwierania maski, wtedy zobaczysz chłodnice od klimatyzacji i będziesz widział jej mocowania i przewody, musisz wszystko po odkręcać i chłodnice wyciągasz góra, jest ciasno ale da się to zrobić bez żadnych uszkodzeń, no i tym samym miejscem wkładasz nowa i wszystko skręcasz. Dużo zachodu z tym nie ma, mi to zajęło niecałe 2 godziny, bez pośpiechu. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może gdzieś zapisany nr. katalogowy tej chłodnicy? dałeś oryginał czy zamiennik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru niestety nie mam, zakładałem zamiennik nissens, minął rok i jak na razie jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 15:25, polo25 napisał(a):

Musisz zdemontować ta plastikowa osłonę gdzie znajduje się rączka do otwierania maski, wtedy zobaczysz chłodnice od klimatyzacji i będziesz widział jej mocowania i przewody, musisz wszystko po odkręcać i chłodnice wyciągasz góra, jest ciasno ale da się to zrobić bez żadnych uszkodzeń, no i tym samym miejscem wkładasz nowa i wszystko skręcasz. Dużo zachodu z tym nie ma, mi to zajęło niecałe 2 godziny, bez pośpiechu. 

A nie trzeba najpierw odessać czynnika ?? A po montażu go nabić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest oczywiste, musisz to zrobić inaczej czynnik pójdzie Ci w kosmos, a tani nie jest  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że nie dla każdego jest to takie oczywiste a Twój wpis nie jednemu posłuży jako instrukcja wykonania wymiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 09:51, polo25 napisał(a):

Mam nieszczelność w chłodnicy-skraplaczu klimy, ktoś się orientuje czy do wymiany wystarczy ściągnąć sam zderzak? Czy cały przód trzeba odchylać? 

Powiedz, miałeś widoczną nieszczelność z przodu jakoś? Było widać od razu ślad po kontraście? Gdzieś mi spierdziela czynnik i 3 serwisy nie znalazly nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, puczyl1990 napisał(a):

Powiedz, miałeś widoczną nieszczelność z przodu jakoś? Było widać od razu ślad po kontraście? Gdzieś mi spierdziela czynnik i 3 serwisy nie znalazly nic. 

U mnie sprawdzali nieszczelność hydrogenem i bardzo szybko znaleźli dziurę, była od przodu skraplacza, to dużo lepsza metoda niz kontrast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 05:25, polo25 napisał(a):

U mnie sprawdzali nieszczelność hydrogenem i bardzo szybko znaleźli dziurę, była od przodu skraplacza, to dużo lepsza metoda niz kontrast. 

Ok, dzięki za info, może tym sposobem znajdą u mnie. W praktycznie 3 tyg spieprzył cały czynnik, także musi być dość duża dziura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już nie pamiętam, bo to było ponad rok temu, coś w granicach 300-400 + nabicie chyba około 700 firma nissens, jak na razie wszystko działa bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...