Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT Co to za element układu dolotowego?


aocthx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś akurat zmieniałem sobie filtr kabinowy i powietrza i zaglądnąłem po prostu do silnika. Zauważyłem, że ten element jest dosłownie rozwalony. Nie mam pojęcia jak to się może nazywać. Ogólnie też chciałbym się dowiedzieć co to konkretnie jest. Bo jednak żadnych złych sygnałów pod tytułem falujące obroty itd nie ma.

289382554_751381725908849_1181284704550181547_n.jpg

289718924_594147475371524_6356363498776601079_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Zawór odmy 06B103235G

Tylko u niego rozpadł się przewód ssący 06B129627AB i ktoś to ztuningował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, H4mm3R napisał:

Tylko u niego rozpadł się przewód ssący 06B129627AB i ktoś to ztuningował :decayed:

Jak w bajce sąsiedzi:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 'tuning' pierwsza klasa. Patrząc na ten przewód ssący kosztujący ponad 300zł nowy a za używkę koło 150. Pomyślałem nad zamiennikiem, ale z tego co widziałem po opiniach 50/50 jedni 'super' drudzy 'nie wchodzi'. Cóż pomyślałem, żeby zrobić to może lepiej niż kawałek jakieś dętki i dwie opaski. Tylko tu się rodzi pytanie: Jaka to by musiała być średnica? Może się ktoś orientuje. Wtedy zamówię jakiś lepszy przewód coś w typie sylikonowego i zamontuje to na jakieś dwie metalowe opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierz średnicę suwmiarką albo chociażby miarką. Jak chcesz drutowac to załóż przewod gumowy, na oko jakies 25mm ale sprawdź dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy zawór odmy 06B103235Q - koszt jakieś 90zł

+ używka dolot bo masz urwany króciec do zaworu odmy jakieś 100

od razu obejrzyj sobie gruszke odmy, co z tego zaworku idzie w dół, do podstawy filtra, bo pewnie też jest popękana.

Widać że ktoś to drutował, a Ty chcesz dumnie kontynuować dziadowskie tradycje.

Rób zgodnie ze sztuką nawet na używkach, nie wycieraj d*py szkłem bo ci w końcu klęknie coś drogiego.

tu masz temat co i jak z odmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat. Kupiłem chiński dolot powietrza i rozwalił się przy zakładaniu tzn. króćce pękły. Najlepiej OE za 300zł i masz spokój na kolejne lata, używki wygrzane nie wiadomo ile pociągną.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to chińskie dziadostwo jak i używka która ma 20 lat nie ma zbytnio sensu. Ceny to właściwie zaczynają się od 350zł sprawdzone chociażby na allegro. Ja sam nie lubię dziadować ani nic z tych rzeczy. Trzeba tutaj jednak nadmienić, że prawie 400zł za element dolotu w samochodzie który ma już 21 lat to cena strasznie nieadekwatna. Samochód i tak ma już nalatane ponad 450k, więc wartość samochodu tym bardziej maleje mimo ogólnie dobrego stanu. Obejrzałem cała tą odmę nic a nic nie jest popękane tylko właśnie w tym miejscu. Dziękuje za wszystkie porady i informacje odnośnie mojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...