Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie paliwa CR w A4 B8 2.0TDI


JeJu

Rekomendowane odpowiedzi

pompa niskiego cisnienia z baku daje na b.jałowym 4bary a przy obrotach 2tys i 3tys rpm cisnienie wynosi 3.5bar - 4 bar. ile powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie może wytwarzać ale nie podaje odpowiedniej ilości paliwa. Powinieneś nie ciśnienie a wydajność pompy paliwa zmierzyć. W określonym czasie przy określonym podanym napięciu powinna podać przynajmniej określoną ilość paliwa do naczyńka. W ten sposób sprawdza się pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i bym ta wydajnosc pompy sprawdził ale nawet nie wiem ile ma byc np. litrów na minute

Prawie 2tyg walcze z tymi skokami ciśnienia. jade na urlop innym autem, a tego oddam do mechaniora jak wróce.

podsumowujac:

- reg ciś na szynie cr nowy bosch

- wtryski sprawdzone ok

- pompa cr sprawdzona ok

- nowe przelewy bosch

- podmianka reg. ciś na pompie cr jest ok

- pompa w baku chyba ok

- węże paliwowe szczelne, brak opilkow i syfu w ukladzie

- nowy filtr paliwa filtron

auto zapierdziela jak zdrowe do odcinki, a jak mignie spiralka to koniec

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinasz wężyk z pompy ( nr.3 na rysunku) i wpinasz na ten wypust na pompie wężyk o średnicy 8mm. Drugi koniec wężyka wpuszczacz do naczynia, w krórym gromadzić ma się paliwo. 

Podajesz na pompę na pin nr.1 plus z aku, na pin nr.5 masę, jednocześnie mierząc napięcie jakie dochodzi do pompy. Podajesz napięcie przez 15s. W tym czasie pompa powinna podać przynajmniej określoną na wykresie ilość paliwa, i tak przy 12V powinna podać przynajmniej 800 ml/15s. Czym niższe napięcie, tym mniejsza wymagana ilość paliwa. 

20220715_212758.jpg

20220715_212718.jpg

20220715_211624.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego posta zrobiłem jeszcze pare rzeczy:
- sprawdzenie woltomierzem czujnika ciśnienia na listwie cr. Napięcie na pin 2 - masa: 0,5V na zapłonie, 1,2V b. jałowy, 2V tak przy 500-600bar, średnio napięcie rośnie o 0,2V na każde 100bar czyli sprawny
- wymontowałem sterownik silnika i zaniosłem do tunera, okazało sie że była zrobiona jakaś kiepska mapa, wgrał ori soft bez modyfikacji
- podłączałem auto do vcds/ KTS boscha/ vas ODIS w celu znalezienia "adaptacji" zaworu na szynie CR lub resetowania wartości wyuczonych jedn odmierz dawki i zaworu regul. ciśnienia. Niby niektóre auta to mają ale moje nie ma takiej funkcji. W żadnym interfejsie tego nie ma.

I odkąd jeżdżę na ori sofcie błąd niskiego/wysokiego ciśnienia się nie pojawił (już jakieś 300km zrobione w różnych warunkach) ale problem nadal występuje

Kilka LOGÓW z ciśnieniem paliwa:

LOG.TUNEZILLA.COM

 

LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM

jak będę miał czas to jeszcze ta wydajnośc pompy paliwa sprawdzę ale to by cały czas był problem z falowaniem, a widac w logach że czasami jest elegancko, a czasem faluje. co tu sie wyprawia???

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest poprawna wartość cisnienia na listwie cr w 2.0 tdi cglc ? Od ile do ile powinno być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokazuje w blokach pomiarowych jakie powinny być wartości (zadane) i jakie są rzeczywiste, zależne od obciążenia slnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Sterownik pokazuje w blokach pomiarowych jakie powinny być wartości (zadane) i jakie są rzeczywiste, zależne od obciążenia slnika.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...