Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana modułu centralnej elektryki MCE


Norbercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przymierzam się do wymiany modułu z uwagi na dołożenie spryskiwaczy reflektorów . Aktualnie posiadam moduł z końcówką C, czyli brak obsługi sprysków. Myślałem nad zmianą na wersje high z końcówką F. Dodatkowo wersja F ma kontrole żarówek. Czy zamieniając wersje low na high będę miał kontrole żarówkę, czyli w przypadku spalenia się którejś z żarówek na fisie wyświetli mi się która ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli zakodujesz sprawdzanie spalonych żarówek. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, H4mm3R napisał:

Tak jeśli zakodujesz sprawdzanie spalonych żarówek. 

Dziękuje za szybką odpowiedz :D taka rozkmina mnie wzięła na to czy zadziała czy nie . Myślałem ze jakiś dodatkowy can idzie do żarówek w wersji high. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Norbercik napisał:

Witam , przymierzam się do wymiany modułu z uwagi na dołożenie spryskiwaczy reflektorów . Aktualnie posiadam moduł z końcówką C, czyli brak obsługi sprysków. Myślałem nad zmianą na wersje high z końcówką F. Dodatkowo wersja F ma kontrole żarówek. Czy zamieniając wersje low na high będę miał kontrole żarówkę, czyli w przypadku spalenia się którejś z żarówek na fisie wyświetli mi się która ? Pozdrawiam 

Poczytaj temat poniżej,diagnoza żarówek w modułach high jest automatyczna i nie da się jej wyłączyć żadnym kodowaniem. Trzeba też przerobić zasilanie żarówek (w modułach high nie ma bezpieczników żarówek,zasilanie idzie poprzez moduł). Alternatywnie poszukaj modułów low A lub D,obsługują one spryskiwacze.

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie MCE Low na High jest dużo roboty z kablami, jak nie jesteś obeznany w elektryce samochodowej to się za to nie bierz. Jeśli jednak ogarniasz to zmianiaj od razu na High z B7 i dołóż czujnik deszczu. Jest DIY jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, żeby nie dodawać kolejnego tematu to napisze tu. Czy wsadzając mce high ,gdzie miałem low i nie zmieniając nic w elektryce będzie działać tak jak low ? Mam okazje kupić za grosze, a zależy mi tylko na spryskach i poziomowaniu. Nie bedzie wywalać błędów przepalonych żarówek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niebędzie działać bo piny są inaczej. Załóż wersję low pod spryski reflektorów. Jest to chyba mce z końcówką d

Edytowane przez nik23
Litrówka albo literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...