Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moja niebieska perełka


wojtek26

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wymianę zestawu naprawczego drążka zmiany biegów numer 117813 z firmy Topran mój miał już lekki luz, po wymianie zauważyłem że drążek pracuje  sztywniej i poprawiło się włączanie 1 biegu :thumbup1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 66zł z przesyłką

W sobotę spotkała mnie nie przyjemna sytuacja pękła sprężyna z tyłu, wymiana to chyba zemsta konstruktorów :doh:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie inaczej ścisnąłem sprężynę na prasie związałem i wtedy weszła bez problemów,  :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba sanek opuszczać, wystarczy poluzować śruby z wahacza/zwrotnicy i sprężyna wychodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 12:32, wojtek26 napisał(a):

Przyszedł czas na wymianę zestawu naprawczego drążka zmiany biegów numer 117813 z firmy Topran mój miał już lekki luz, po wymianie zauważyłem że drążek pracuje  sztywniej i poprawiło się włączanie 1 biegu :thumbup1:

 

Ja też mam sporadycznie problem z włączeniem pierwszego biegu, łączę to z faktem trochę zużytego sprzęgła (które też się poślizgnie). Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, a gdy zatnie się jedynka to wystarczy wysprzęglić jeszcze raz albo włączyć dwójkę i wtedy jedynkę. Na pewno na wiosnę zmienię olej w skrzyni i dyferencjale na nowy bo na zimnym obecnie drążek wraca na środek jak przez żelatynę gdy jest zimny - u kolegi po wymianie oleju jest tak jakby był nonstop ciepły olej.

Jak z wymianą takiego zestawu?

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nie wracania drążka to może byc problem z blokada na wybieraku w skrzyni, jest tam taka śrubka z kulka blokująca, natomiast jeśli chodzi o wymianę tego zestawu to nie było problemu wyjąłem cały drążek i poszło sprawnie, na aucie tez można to zrobić ale trochę ciężko z dostępem.

U mnie tez zaczęła sie odzywać dwumasa na zimnym ale musi poczekać do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły nowe zabawki wiec w najbliższym czasie bede testował:D

Led D3S-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za czyszczenie kolektora plus egr przebieg prawie 280tys I szczerze źle to nie wyglądało I ładnie schodziła sadza Przy okazji wymiana żarówek d3s led

20230218_141012.jpg

Screenshot_20230218_155638_Light Meter.jpg

Screenshot_20230218_162103_Light Meter.jpg

20230218_155422.jpg

20230218_162005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar w lux oczywiście tylko w celu porównania między xenonem 173 lux a ledami 355 lux wartości max mierzone w tym samym miejscu i odleglosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony nowy zestaw pasek rolka napinacz I sprzęgiełko alternatora, stare sie zatarlo więc wleciał cały nowy zestaw

20230423_092434.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem ale w miedzy czasie wymieniłem klosze w reflektorach wraz z czyszczeniem wnętrza lampy i soczewki, choc o dziwo brudna mocno nie była, ale efekt po wymianie kloszy jest znaczący.

Wgrane zostało również polskie menu na MMI oraz aktywacja PDC na MMI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...