Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klepanie z bloku - A4 B6 1.8T BFB


Andrzejgruz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ze swoim gruzem, pacjent AUDI A4 B6 1.8T BFB

mianowicie problem jest taki, że z okolicy gdzieś rozrządu, wału korbowego jest dźwięk klepania, nawet nie wiem jak to nazwać, jest to dość irytujące. Na początku myślałem, że koło pasowe od wału korbowego wydaje taki dźwięk, wiec zdemontowałem, odkręciłem również napinacz i zdjąłem pasek, dzięki czemu odłączyłem w ten sposób alternator i kompresor. Po odpaleniu auta bez koła i innych komponentów klepanie jest dalej. W marcu tego roku robiłem rozrząd, kompletny rozrząd z INA, napinacz zwykły, nie hydrauliczny.

Rozrząd do wymiany? Ktoś miał podobny problem?

Odrazu mowie, dźwięk jest z przodu auta, jeżeli ktoś chciałby powiedzieć o łańcuchu i napinaczu z tyłu głowicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet filmik w necie, gdzie jest owy dźwięk. Piszą że zbyt bardzo naciągnięty pasek, lub pompa wody. Dźwiek na filmiku dotyczy klepania :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzejgruz napisał:

Znalazłem nawet filmik w necie, gdzie jest owy dźwięk. Piszą że zbyt bardzo naciągnięty pasek, lub pompa wody. Dźwiek na filmiku dotyczy klepania :D

 

 

Ten to pracuje jak TDI. Dźwięk jest tylko na biegu jałowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patrykbfb napisał:

Ten to pracuje jak TDI. Dźwięk jest tylko na biegu jałowym?

Ajm to diesel więc nie dziwne :P

Domyślam się o jaki dźwięk chodzi i będzie to wina paska rozrządu ale wklej swoje nagranie. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przem8 napisał:

Ajm to diesel więc nie dziwne :P

Domyślam się o jaki dźwięk chodzi i będzie to wina paska rozrządu ale wklej swoje nagranie. 

Raczej wstawienie mojego nagrania nie będzię możliwe, bo mam caly przód rozebrany i raczej będę reklamował rorząd bo dużo osób narzeka na rorząd z INA :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj sobie do mojego tematu sprzed kilku lat, jest nagranie i porównaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, przem8 napisał:

Zajrzyj sobie do mojego tematu sprzed kilku lat, jest nagranie i porównaj. 

No znalazłem, pewnie chodzi o ten film, tylko tam pisałeś że pompa oleju napinacz i łańcuch winni, lecz ja mam tylko dźwięk takie klepania a u cb było słychać ewidentnie lańcuch noi ten dźwięk co ja mam. A ludzie w komentarzach też pisali że mają podobny dźwiek, tylko nie wiem o który im chodziło :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Andrzejgruz napisał:

No znalazłem, pewnie chodzi o ten film, tylko tam pisałeś że pompa oleju napinacz i łańcuch winni, lecz ja mam tylko dźwięk takie klepania a u cb było słychać ewidentnie lańcuch noi ten dźwięk co ja mam.

Źle doczytałeś. Jest napisane, że pasek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

Źle doczytałeś. Jest napisane, że pasek rozrządu.

Dobra, bo ty mówisz o temacie a ja o filmie. Bo gosciu pod filem napisal ze napinacz i łancuch od pompy oleju.

Jaki pasek zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam conti, a wcześniej po INA założyłem skf. INA to gówna najtańsze z china - już od dawna się niesie smród za tymi zestawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przem8 napisał:

Teraz mam conti, a wcześniej po INA założyłem skf. INA to gówna najtańsze z china - już od dawna się niesie smród za tymi zestawami.

Napinacz hydrauliczny czy zaślepka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

hydrauliczny.

Dziś rozłożę rorzad, jutro oddam na reklamacje. A ja zamówię rorzad skfa i do tego pompę wody z hepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzejgruz napisał:

Dziś rozłożę rorzad, jutro oddam na reklamacje. A ja zamówię rorzad skfa i do tego pompę wody z hepu.

Załóż zestaw z Dayco i pompę z Hepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaglałem u siebie w pracy cały zestaw z hepu, tylko pasek z contiego :D Ale pierwsze musze reklamowac INE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przem8 napisał:

Ajm to diesel więc nie dziwne :P

Domyślam się o jaki dźwięk chodzi i będzie to wina paska rozrządu ale wklej swoje nagranie. 

Faktycznie nie doczytałem bo temat był o 1.8t 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem dzwiek na innym.filmie, jest taki. Jedni piszą wadliwy jest napinacz mechaniczny, drudzy pompa wody, inni zestaw ina a dokładnie pasek. Czy ktoś z was ma hydrauliczny napinacz ile kilometrów zrobione, bo słyszałem że wadliwe też są.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slysze ten sam zjebany dźwięk od paska rozrządu na tym filmiku. Wątpię w tą Twoją reklamację szczerze mówiąc, bo hałas paska może być cechą produktu wynikającą c**j wie z czego... 

Ori napinacz hydrauliczny po 200tys nie był zużyty więc odpowiedz sobie na pytanie. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przem8 napisał:

Ja slysze ten sam zjebany dźwięk od paska rozrządu. Wątpię w tą Twoją reklamację szczerze mówiąc, bo hałas paska może być cechą produktu wynikającą c**j wie z czego... 

Ori napinacz hydrauliczny po 200tys nie był zużyty więc odpowiedz sobie na pytanie. 

A jaki masz zestaw teraz załozony że też go słyszysz? Ja chce pozbyc sie tego dźwieku, bo mnie irytuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...