Jump to content
IGNORED

Dołożenie subwoofer do zwykłego nagłośnienia

DamCho
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym dołożyć wzmiaczniacz z subwooferem do przedlifta avant. Posiadam najsłabsze nagłośnienie. Jest jakies gotowe wyjście w bagażniku czy muszę wziąć sygnał do wzmiaczniacza z któregoś głośnika? 

Edited by DamCho

Nic nie jest przygotowane. Musisz zastosować np. konwerter sygnału high/low generujący także sygnał remote do wzbudzenia wzmacniacza, lub wzmacniacz z wbudowanym konwerterem.

Edited by Muskel1

Posted (edited)
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nic nie jest przygotowane. Musisz zastosować np. konwerter sygnału high/low generujący także sygnał remote do wzbudzenia wzmacniacza, lub wzmacniacz z wbudowanym konwerterem.

A możesz mi powiedzieć skąd najlepiej wziąć ten sygnał? Albo jakaś stronę gdzie będę miał wszystko opisane? 

Edited by DamCho

Jakie masz mmi? Małą nawigację?

Posted (edited)

Tak mam Nawigacie, mam ,zdjęcie softu Screenshot_20220806-155247_Messenger.thumb.jpg.bbe893c59ebb197f979f0ceb36e962e9.jpg

Edited by DamCho

Mała nawigacja Delphi. Odkręcasz schowek, demontujesz nawigację z koszyka, wypinasz wtyczkę quadlock. We wtyczce quadlock jest brązowa wtyczka, wypinasz ją z quadlocka i podpinasz się do przewodów od głośników. 

Screenshot_20220806-160542_Opera.jpg

Screenshot_20220806-160709_Opera.jpg

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Mała nawigacja Delphi. Odkręcasz schowek, demontujesz nawigację z koszyka, wypinasz wtyczkę quadlock. We wtyczce quadlock jest brązowa wtyczka, wypinasz ją z quadlocka i podpinasz się do przewodów od głośników. 

Screenshot_20220806-160542_Opera.jpg

Screenshot_20220806-160709_Opera.jpg

Czyli odkręcam schowek od strony pasażera szukam tej kostki i normalnie ciągnę dwa przewody do wzmiaczniacza? Bo plus i minus wezmę z akumulatora coś jeszcze muszę zrobić? 

Odkręcasz to co napisałem i podpinasz się pod przewody sygnałowe jak na zdjęciu pinout. Konwerter sygnału high/low potrzebuje także +12V oraz masę.

Dzięki wielkie za pomoc.

ALLEGRO.PL

Czy do tego wzmiaczniacz potrzebuje konwerter aby wpiąć się do tej brązowej kostki? 

Zgodnie z opisem wzmacniacz ten posiada wbudowany konwerter high/low z funkcją wzbudzania wzmacniacza, więc oddzielny konwerter ne jest potrzebny. Nie wiem tylko jak dobrze działa, lub nie działa w tym wzmacniaczu ta funkcja automatycznego wzbudzania. Zależy od tego jak czuła jest tam elektronika. Musisz wypróbować inaczej się nie dowiesz. W najgorszym wypadku będziesz musiał dokupić konwerter high /low. 

To tylko wystarczy dwa kable od brązowej kostki doprowadzić do bagażnika i podłączyć do wzmacniacza( oprócz 12v i masa)

4 przewody sygnałowe, prawy i lewy kanał mają każdy polaryzację plus i minus.

Czyli mogę podpinam  tak jak zaznaczyłem na zdjęciu? 

Screenshot_20220812-182151_Chrome.jpg

Nie bo tak jak zaznaczyłeś podpiąłeś się pod lewy tył i lewy przód. Podepnij się pod lewy tył RL i prawy tył RR, będziesz mógł wtwdy napędzać subwoofer z tylnymi kanałami i miał lepszą możliwość sterowania przód/tył.

Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości, czyli plus na plus a minus na minus bo w przeciwnym razie będzie kijowo grało.

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości, czyli plus na plus a minus na minus bo w przeciwnym razie będzie kijowo grało.

O dziękuję za szczegółowe opisanie, pochwalę się jak skończę pracę :)

:hi:Działaj.