Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, mam mały problem z moja audi A4 B8. Kupiłem auto dwa tygodnie temu,  po zakupie zauważyłem wyciek płynu,  szukałem aż znalazłem.  Okazało się, że mam pekniety zbiorniczek wyrownawczy . Wymieniłem ,zlałem stary plyn , wlałem nowy i odpowietrzyłem. Było wszystko w porządku przez dwa dni . Wczoraj wróciłem z wycieczki i prawie cały plyn mi uciekł,  jest mokro z okolicy zbiornika . Tak jakby tym razem spod korka wywalało, ale czy to normalne ,że wywala plyn ? Dlaczego stary zbiornik był pekniety .. coś jest nie tak z obiegiem ? Proszę o porady , zanim oddam auto do Aso .. autko 2.0 Tdi 150KM (CSUA) 2015 r 118.000 przebieg,  na 113.000 wymieniony rozrząd z pompą wody . Pozdrawiam wszystkich 

Opublikowano
  • Autor

Dodam jeszcze,  że temperatura silnika pokazuje 90 stopni ,wentylator się nie uruchamia a jak sprawdziłem amatorsko jaka jest temperatura w zbiorniku to miałem około 100

Opublikowano

Jak odpowietrzyles? 

Opublikowano
  • Autor

Zalałem do poziomu max,  utrzymywałem obroty przez 15 sec na 2500k , pompowałem wężami w najwyższych punktach i zamknąłem zbiornik

Opublikowano

To raczej na pewno jest zapowietrzony.

Opublikowano
  • Autor

To co mam zrobić? 

Opublikowano

Zalej jeszcze raz płyn, powinien się sam odpowietrzyć a że teraz wywaliło to pewnie już jest odpowietrzony.

Opublikowano
  • Autor

No dobra , tak zrobię.  Dziękuję za wskazówki, napisze jaki efekt jest , jak trochę nim pojeżdżę 

Opublikowano
  • Autor

Witam kolegów ponownie . Pojeździłem trochę i jest nieznaczna poprawa , dwa razy już musiałem dolac płynu , za pierwszym razem prawie pół zbiorniczka , za drugim połowę z tego.  Było wszystko zapowietrzone,  słychać było bulgotanie w nagrzewnicy i było dużo powietrza w zbiorniczku . Ale nadal widzę odrobinki powietrza w zbiorniku... one wlatuje wraz z cieczą od strony czarnego sztywnego węża.. czy to nadal się odpowietrza ? Czy jest jakiś problem ? Pokaże na zdjęciu o który wężyk mi chodzi , Pozdrawiam 20220811_115907.thumb.jpg.fd0f6999aca29a316b724eb19694ad9c.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

mam taki sam silnik. U mnie przeciek był pod chłodniczką oleju, kostrukcyjnie bardzo słabo to rozwiązano, gdyż są dwa obszary ciepły i zimny, ktore powodują deformację i rozszczelnienie plastkikowej obudowy filtra. Sam układ odpowietrza się sam, ale bardzo długo to trwa.

Silnik przegrzewa, bo jest powietrze w układzie. Generalnie to opisz swój profil, być może ktoś Cie pokieruje do dobrego fachowca. W ASO tylko Cie skroją, jeśli jeszcze nie byłeś tam, a prawdopodobnie nie znajdą usterki i znów wrócisz na forum.

Edytowane przez Bodo33

Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.09.2022 o 19:21, Bodo33 napisał:

mam taki sam silnik. U mnie przeciek był pod chłodniczką oleju, kostrukcyjnie bardzo słabo to rozwiązano, gdyż są dwa obszary ciepły i zimny, ktore powodują deformację i rozszczelnienie plastkikowej obudowy filtra. Sam układ odpowietrza się sam, ale bardzo długo to trwa.

Silnik przegrzewa, bo jest powietrze w układzie. Generalnie to opisz swój profil, być może ktoś Cie pokieruje do dobrego fachowca. W ASO tylko Cie skroją, jeśli jeszcze nie byłeś tam, a prawdopodobnie nie znajdą usterki i znów wrócisz na forum.

Cześć.  Dziękuję za odpowiedź,  takie odpowiedzi są konkretne i na temat . Nawiązując do mojego problemu,  byłem w tym aso .. wymienili zbiornika dwa weze,  termostat i oddali . Nadal wyrzuciło mi plyn . Pojechałem na reklamcje , sprawdzili drugi raz i diagnoza , uszczelka pod głowicą.  Koszt taki ,że nogi się uginają ale to Niemieckie Aso . Mam pod ręką więc tutaj oddałem . Mój znajomy mechanik się nie zgadza . W piątek będę podstawiał mu , sprawdzi chlodniczke EGR . Jeśli to będzie to ,będę szczęśliwy, jeśli nie, pozwę sprzedawcę o ukrytą wadę i będę w sądzie walczył  :)

Opublikowano

Tak jak mówiłem w Aso umią tylko skroić, wymienić dobre części na nowe też dobre. Dlatego spisuje sie protokół zdania samochodu z opisem jaka naprawa, szacunkowy koszt naprawy oraz czas, oraz koniecznie powiedzieć do kierownika: ok zgoda ale jeśli usterka nie ustąpi zwrócicie mi pieniądze lub zrobicie jeszcze raz na swoj koszt. To działa.

Nie wiem skąd jesteś, ale w moim województwo' dokładnie w Przemyślu moge polecić obrych ludzi, którzy zrobią za sporo mniej niz w ASO.

Daj znac, jak poszło. Przy okazji niech twoj mechanik poświeci przy chłodniczce oleju, bo może być tam mokro.

 

Opublikowano
1 godzinę temu, Bodo33 napisał:

Tak jak mówiłem w Aso umią tylko skroić, wymienić dobre części na nowe niekoniecznie dobre. 

 

 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Bodo33 napisał:

Tak jak mówiłem w Aso umią tylko skroić, wymienić dobre części na nowe też dobre. Dlatego spisuje sie protokół zdania samochodu z opisem jaka naprawa, szacunkowy koszt naprawy oraz czas, oraz koniecznie powiedzieć do kierownika: ok zgoda ale jeśli usterka nie ustąpi zwrócicie mi pieniądze lub zrobicie jeszcze raz na swoj koszt. To działa.

Nie wiem skąd jesteś, ale w moim województwo' dokładnie w Przemyślu moge polecić obrych ludzi, którzy zrobią za sporo mniej niz w ASO.

Daj znac, jak poszło. Przy okazji niech twoj mechanik poświeci przy chłodniczce oleju, bo może być tam mokro.

 

No dokładnie,  tak jak pisałeś.  Ja jestem z Lubuskiego,  więc nawet nie dojadę tam do Ciebie,  chyba ,że z "małzerem" wody hehe. A tak na poważnie to w piątek podstawie i się okaże.  Oczywiście dam znać.  Dzięki za podpowiedź przekażę mechanikowi , do usłyszenia. :)

Opublikowano
10 godzin temu, Bodo33 napisał:

Tak jak mówiłem w Aso umią tylko skroić, wymienić dobre części na nowe też dobre. Dlatego spisuje sie protokół zdania samochodu z opisem jaka naprawa, szacunkowy koszt naprawy oraz czas, oraz koniecznie powiedzieć do kierownika: ok zgoda ale jeśli usterka nie ustąpi zwrócicie mi pieniądze lub zrobicie jeszcze raz na swoj koszt. To działa.

 

:lol:jasne, ciekawe w którym ASO.

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem jeszcze dodać jednego , nie do końca sam się odpowietrzy. Ten silnik ma dwie pompy wody , trzeba programem np Vcds robić adaptacje . Znalazłem procedurę na zagranicznym forum i tak właśnie robiłem. Dwa razy odpowietrzylem całość,   najpierw pompę wysokiego obiegu na odpalonym silniku , auto samo zmieniało obroty , potem niskiego obiegu na wyłączonym silniku . 

Opublikowano
9 godzin temu, Nowy Sławek napisał:

Zapomniałem jeszcze dodać jednego , nie do końca sam się odpowietrzy. Ten silnik ma dwie pompy wody , trzeba programem np Vcds robić adaptacje . Znalazłem procedurę na zagranicznym forum i tak właśnie robiłem. Dwa razy odpowietrzylem całość,   najpierw pompę wysokiego obiegu na odpalonym silniku , auto samo zmieniało obroty , potem niskiego obiegu na wyłączonym silniku . 

A możesz dać namiar na tę procedurę?

Opublikowano
  • Autor
25 minut temu, Bodo33 napisał:

A możesz dać namiar na tę procedurę?

Oczywiście, wyślę na priv :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.