Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kompresja w Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, PitiG91 napisał(a):

No właśnie wypada, tyle ze na zimnym, jak się rozgrzeje to pracuje równo. Co konkretnie byłoby do roboty ?

 

Miałem taki sam objaw. Na zimnym tragedia. Jak się rozgrzał chodził i jeździł normalnie. Miałem wypalone gniazda zawodowe. Głowice udało się uratować, nie musiałem szukać innej. 

Opublikowano

Skoro po wlaniu oleju tak mocno poprawiła się kompresja to chyba problem jednak w pierścieniach i/lub gładziach cylindrów a nie w głowicy.

Opublikowano

Dodatkowo na świecach taki majonez to tak jakby się olej z płynem chłodniczym mieszał. Pod korkiem wlewu oleju czysto 

IMG_9263.jpeg

Opublikowano

Świece mają smar na sobie z nowych cewek zapłonowych. A co by było do zrobienia? Cały silnik, bo jak robić dół i nie ruszać góry, która ma ten sam przebieg?

Opublikowano

Głowica była robiona 3 lata temu ( 60 tys km zrobiłem po naprawie ), ale jak ubywa powoli płynu chłodniczego to albo uszczelka puszcza albo już głowice szlag trafił

Opublikowano

Jak była tylko głowica robiona i nikt nawet bloku nie ruszył, to uszczelka tych różnic w krzywiźnie nie wypełni. Dlaczego głowica była robiona? Co było w niej wymieniane?

Opublikowano

Głowica była planowana, wymieniony został łańcuch rozrządu, 20 szklanek no i uszczelki. Żarło płyn chłodniczy, dodatkowo był brak ciepłego powietrza z nawiewu, dopiero po podniesieniu obrotów powyżej 3 tysięcy zaczynało lecieć ciepłe powietrze 

Opublikowano

Szkoda, że w tedy za jedną robotą nie zrobiło się też i dołu, teraz będzie trzeba znowu wszystko rozebrać i włożyć następne 6-7 tysięcy.

Opublikowano

No szkoda, ale wtedy się nic nie działo z dołem, oleju nie brało. 6-7 jak nie 10. Także auto idzie pewnie na sprzedaż, może ktoś będzie mu chciał podarować kolejne życie ☺️

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Problem rozwiązany. Zalałem płukankę, pojeździłem 200km. Zdjąłem cewki i świece i do cylindrów wlałem piankę Forte Air Intake & Valve Cleaner, podniosłem jedno koło, auto na 6 biegu i zacząłem kręcić kołem żeby sobie tłoki pochodziły góra dół w celu rozprowadzenia preparatu. Powtórzyłem czynność 4 razy po czym zostawiłem auto na 24 godziny. Wydmuchałem kompresorem, pokręciłem zapłonem żeby wydmuchało resztki z wyciągniętym bezpiecznikiem pompy paliwa co by nie śmierdziało. Odpaliłem auto żeby wypaliło resztki preparatu. Sprawdziłem kompresję ale za wiele się nie poprawiło więc tym razem dolałem więcej preparatu już tylko na 1 cylinder. Czynność powtórzona 4 razy i znów zostawione na 24h. Znów dmuchanie kompresorem, zapłonem. Skręciłem auto odpaliłem, powoli się wypaliły resztki pianki. Zalałem jeszcze jedną płukankę i przejechałem ok 40km na max obrotach 2500. Wymieniłem olej razem z filtrem. Po zabiegu kompresja wskoczyła z 9 na 11 barów. Nie ma już wypadania zapłonu, autko działa elegancko. Nie byłem przekonany co do tej pianki od Forte, było to chyba jedyne rozwiązanie bo w remont za kilka tysięcy nie chciałem się pchać, ważne że zadziałało 😁

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.