Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Q5 FY 2.0 TFSI 252HP


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

1.

Wchodzisz w sterownik skrzyni 02, następnie w adaptacje. Wybierasz adaptację IDE04111-Wskazanie pojedyńczego biegu i zmieniasz na aktywny, tak abyś miał  D włączoy/S włączony.

2. Z tego co wiem wolnego koła nie da się aktywować, przynajmniej nie kodowaniami czy zmianami adaptacji. 

20221206_115658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odnośnie spalania otuchy dodaje mi drugi post kolegi "mariusz36" i myślę, że może nie będzie tak tragicznie w stosunku do TDI - na dzień dzisiejszy Pb troszkę tańsze bo po 6,6 a ON po 7,8 a straszą, że z ON może być różnie. Widzę, że w tym wątku jest kilka osób, które mają auta z USA. Czy ktoś może napisać jakie są koszty przeróbki lamp w modelu FY - czy lampy przednie led trzeba również przerabiać czy tylko soft ? Orientujecie się jakie są koszty grania softu do Virtuala ? Co myślicie o tym egzemplarzu? 

 

WWW.IAAI.COM

2019 AUDI Q5 PREMIUM PLUS for auction at ACE - Carson (CA) branch location. Current Bid: $10,525 - - Mileage: 31,439 mi (Actual) - Color: GRAY - Transmission: Automatic - Stock: 35112331

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom2009 napisał(a):

odnośnie spalania otuchy dodaje mi drugi post kolegi "mariusz36" i myślę, że może nie będzie tak tragicznie w stosunku do TDI - na dzień dzisiejszy Pb troszkę tańsze bo po 6,6 a ON po 7,8 a straszą, że z ON może być różnie. Widzę, że w tym wątku jest kilka osób, które mają auta z USA. Czy ktoś może napisać jakie są koszty przeróbki lamp w modelu FY - czy lampy przednie led trzeba również przerabiać czy tylko soft ? Orientujecie się jakie są koszty grania softu do Virtuala ? Co myślicie o tym egzemplarzu? 

 

Musisz przerabiac przednie i tylne lampy - przednie trzeba przerobic na asymetryczne, a tylne zmienic kolor kierunkowskazow na pomarancz (bo jest czerwone) + kodowanie kierunkow.

Koszt kurka juz nie pamietam, ale ja mialem inna stytuacje bo naprawe lamp tez musialem miec. Mysle ze przod i tyl przerobka to okolo 1,5k.

Koszty konwersji calego systemu z mapami, virtual, fale itp to okokolo 1200 - 1300 zl.

Bardzo fajna sztuka. W US zreszta wszystkie wersje sa przyzwoicie wyposazone i startuja od wersji Premium. Wersja Premium PLUS - to juz bardzo fajne wyposazenie.  Obstawiam ze kolo 13 - 15k dolcow moze osiagnac aukcja. Z tylem sie nie wypowiem jakie koszty naprawy, ale pewnie kolo 10 - 15 tys zl musisz liczyc.

Autko jest bardzo ladnie wyciszone, bardzo fajnie sie prowadzi itp. Jakbys mial jakies pytania pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koalakm napisał(a):

 

Musisz przerabiac przednie i tylne lampy - przednie trzeba przerobic na asymetryczne, a tylne zmienic kolor kierunkowskazow na pomarancz (bo jest czerwone) + kodowanie kierunkow.

Koszt kurka juz nie pamietam, ale ja mialem inna stytuacje bo naprawe lamp tez musialem miec. Mysle ze przod i tyl przerobka to okolo 1,5k.

Koszty konwersji calego systemu z mapami, virtual, fale itp to okokolo 1200 - 1300 zl.

Bardzo fajna sztuka. W US zreszta wszystkie wersje sa przyzwoicie wyposazone i startuja od wersji Premium. Wersja Premium PLUS - to juz bardzo fajne wyposazenie.  Obstawiam ze kolo 13 - 15k dolcow moze osiagnac aukcja. Z tylem sie nie wypowiem jakie koszty naprawy, ale pewnie kolo 10 - 15 tys zl musisz liczyc.

Autko jest bardzo ladnie wyciszone, bardzo fajnie sie prowadzi itp. Jakbys mial jakies pytania pisz.

Niby wersja Premium plus ale chyba nie ma aktywnego tempomatu bo w wyposażeniu jest:

"układ utrzymywania prędkości 8T2 Układ utrzymywania prędkości (GRA) elektroniczny" 

 

Asystenta pasa ruchu też brak:

Asys.utrzymania pasa ruchu/asystent jazdy w korku 6I0 bez asystenta pasa ruchu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom2009 napisał(a):

Widzę, że w tym wątku jest kilka osób, które mają auta z USA. Czy ktoś może napisać jakie są koszty przeróbki lamp w modelu FY - czy lampy przednie led trzeba również przerabiać czy tylko soft ? Orientujecie się jakie są koszty grania softu do Virtuala ? Co myślicie o tym egzemplarzu?

Jeśli chodzi o lampy tylne , to warto kupić komplet Europejskich i nie bawić się w żadne przeróbki .( Pamiętaj !!! to że ktoś przerobi lampy to nie znaczy że nie trzeba ich jeszcze zakodować ) . Jeśli chodzi o przednie to jeśli nie są uszkodzone to tylko  trzeba wykodować obrysówki . Z przednimi nic więcej nie robisz - Nie suchej głupot .

Jak już Ci się uda kupić , a widzę że jesteś z Rzeszowa to tam masz np. Grzegorza ( @wrclaguna ) i takie kodowania Ci porobi . 

 

Tak dla jasności - Jak zaczyna się aukcja to jak nie jesteś zalogowany to ceny końcowej nie widzisz , a i potem wszyscy się starają aby natychmiast znikła . Np . Tamta bordowa poszła dużo drożej i napewno nie wyszła 70 tyś pod dom .

Ta co teraz wkleiłeś wygląda na fajną , ale pewnie tania nie będzie . Stawiam okolice 20 tyś. $ . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom2009 napisał(a):

Asystenta pasa ruchu też brak:

Ma . Trzeba tylko zakodować . Asystenta zmiany pasa też ma . Ogólnie biedy nie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariusz36 napisał(a):

. Np . Tamta bordowa poszła dużo drożej i napewno nie wyszła 70 tyś pod dom .

 

Nie wiem czy to była ta bo potem linka usunąłem ale poszła bardzo tanio:

https://en.bidfax.info/audi/q5/16259218-audi-q5-premium-plus-2018-burgundy-20l-4-vin-wa1bnafy7j2146456.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tom2009 napisał(a):

Nie wiem czy to była ta

Nie ta , tamta  miała lewą stronę uszkodzoną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Nie ta , tamta  miała lewą stronę uszkodzoną .

aaa nie mogę jej znaleźć ale też nie poszła drogo o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tom2009 napisał(a):

Niby wersja Premium plus ale chyba nie ma aktywnego tempomatu bo w wyposażeniu jest:

"układ utrzymywania prędkości 8T2 Układ utrzymywania prędkości (GRA) elektroniczny" 

no tak aktywny tempomat ma tylko wersja prestige. Niestety jest ich malo i sa drogie. To juz kwestia wyboru i pieniedzy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mariusz36 napisał(a):

Jeśli chodzi o lampy tylne , to warto kupić komplet Europejskich i nie bawić się w żadne przeróbki .

Europejskie mają kierunki dynamiczne czy to opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom2009 napisał(a):

Jeśli chodzi o lampy tylne , to warto kupić komplet Europejskich i nie bawić się w żadne przeróbki .

no calkiem mozliwe nawet nie sprawdzalem, ale chyba przerobka tylnych to byl koszt 600zl - wiec nie wiem czy w tych pieniadzach dostaniesz 2 lampy tylne europejskie?

 

Ogolnie w tym egzemplrzu co chcesz licytowac to masz wszystkie lampy ok - wiec na moje przerobka i juz.

Ja mialem dwie przednie uszkodzone, znaczy jedna mocno, szkolo poperkane, obudowa popekane, a druga obudowa i tez taniej bylo je naprawiac i przerabiac, kupowalem obudowy w zamianniku, w jednej swiatlowod jakis byl wymieniany itp - ogolnie magicy sa co potrafia wiele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tom2009 napisał(a):

Europejskie mają kierunki dynamiczne czy to opcja ?

Nie każde mają . Xenon nie ma . Ta na Stanach ma Ful led i ma z tyłu dynamiczne i takich potem trzeba szukać EU. 

Tak jak pisałem nie warto przerabiać . To zwykła „ rzeźba " dla gołodupców . Kupujesz auto stosunkowo młode dla siebie ( a nawet na handel to też ma być po ludzku zrobione ) i będziesz dawał do rozcinania klejenia itp. Żeby nie było - przerabiałem taki temat i dlatego piszę - szkoda kasy . Ja do A3 8V płaciłem 900 zł. Przyszły z jakimś kablem wypuszczonym w środku obudowy :facepalm: . Po miesiącu musiałem odsyłać bo przestała świecić . 

Do Q5 dasz za tył 2 tyś. a te USA sprzedasz za tysiaka i tragedii nie masz ,a  masz porządnie zrobione. 

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mariusz36 napisał(a):

Nie każde mają . Xenon nie ma . Ta na Stanach ma Ful led i ma z tyłu dynamiczne 

tak, choc widzialem ogloszeniaw stanach ze maja xenon - ale to rzadkosc (chodzi mi o to ze sa takie ogloszenia z xenonami w q5 ale tez oczywiscie bez kierunkow dynamicznych). 

Dodatkowo warto zaznaczyc ze nie znajdziesz tam Matrix - mieli zakaz uzywania, dlatego zawsze bedziesz mial FULL LED. Dopiero od 2022 chyba zezwolili.

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom2009 napisał(a):

Co myślicie o tym egzemplarzu?

Zobacz tu masz wersje prestige: https://www.copart.com/lot/67971162/salvage-2019-audi-q5-prestige-nc-mebane

Ale cena tez bedzie pewnie podobna do tej co dales linka. No ale tu masz radary i head up :)

Uderzona nie jest zle. To jest los, albo sie uda albo nie, w koncu jakas licytacje wygrasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koalakm napisał(a):

Zobacz tu masz wersje prestige: https://www.copart.com/lot/67971162/salvage-2019-audi-q5-prestige-nc-mebane

Ale cena tez bedzie pewnie podobna do tej co dales linka. No ale tu masz radary i head up :)

Uderzona nie jest zle. To jest los, albo sie uda albo nie, w koncu jakas licytacje wygrasz ;)

hihi będę myślał ale wole dzwona w jednym miejscu a nie malowanie całego auta.

Edytowane przez tom2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tom2009 napisał(a):

hihi będę myślał ale wole dzwona w jednym miejscu a nie malowanie całego auta.

dlatego napisalem ze to zawsze kwestia wyborow i pieniedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 09:52, Koalakm napisał(a):

 Daj prosze znac jak mozna aktywowac aby pokazywal biegi.
 

I jak tam, powiodło się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

I jak tam, powiodło się?

w weekend bede ogarnial i oczywiscie dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koalakm napisał(a):

w weekend bede ogarnial i oczywiscie dam znac :)

Nie ma sprawy,  powinno bezproblemowo zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...