Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły pobór oleju


Radkomir 43

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, zakupiłem w lutym audiczke a4 b7 1.8t bfb od razu wymieniłem olej i zrobiłem autkiem około 7 tyś km i no oleju ubyło może ze 200-300 ml, na bieżąco monitoruje stan oleju i ostatnio zrobiłem autem może z 200 km od sprawdzenia stanu i patrzę a tutaj ledwo oleju na minimum. Z czego mógł się wziąć taki nagły pobór oleju? Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam tylko że w aucie ostatnio czuć olej w kabinie ale wjechałem autem na najazdy i nigdzie wycieków nie widać. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Radkomir 43 napisał:

A więc tak, zakupiłem w lutym audiczke a4 b7 1.8t bfb od razu wymieniłem olej i zrobiłem autkiem około 7 tyś km i no oleju ubyło może ze 200-300 ml, na bieżąco monitoruje stan oleju i ostatnio zrobiłem autem może z 200 km od sprawdzenia stanu i patrzę a tutaj ledwo oleju na minimum. Z czego mógł się wziąć taki nagły pobór oleju? Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam tylko że w aucie ostatnio czuć olej w kabinie ale wjechałem autem na najazdy i nigdzie wycieków nie widać. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 

 

Skoro nie ma widocznych wycieków na zewnątrz to pozostają 3 możliwości:

- spala olej

- turbina

- pcha olej w układ chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie spod pokrywy rozrządu i spala się na katalizatorze, dlatego wycieków nie widać i czuć palonym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 09:49, Muskel1 napisał:

Skoro nie ma widocznych wycieków na zewnątrz to pozostają 3 możliwości:

- spala olej

- turbina

- pcha olej w układ chłodzenia

jedyna możliwość to co by turbina spalała olej ale wtedy przy takiej ilości jakiś dymek powinien być a nawet z wydechu nie czuć ani trochę oleju i chyba turbo tak nagle by nie zaczęło pobierać a układ chłodzenia sprawdzany wraz pod względem tego zabarwiania odnośnie spalin , no i nigdzie żadnego osadu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wydaje się najbardziej prawdopodobne ale czy to aż tak ilość by mogła być( gdzieś około 400-500 ml na około 300 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pelonek pisze najczęściej jak czuć olej w kabinie to właśnie spod pokrywy cienkie na katalizator. Raczej mało prawdopodobne żeby aż tyle go ciekło ale różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro miałem zaprowadzić auto do mechanika , a dziś jadąc do sklepu zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju to też od razu się zatrzymałem i jak spojrzałem pod auto cały silnik mokry od spodu , ciężko powiedzieć którędy olej wyciekł bo jest tak zawalony olejem , silnik się kręci i odpala więc to chyba nie żadna część z bloku czy ktoś miał podobną sytuację ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło wywalić uszczelnienie chlodniczki oleju. Możemy się dalej bawic w zgadywanki ale to nic nie wnosi do tematu. Auto na podnosnik i weryfikacja skąd leci. 

Jezdzij tak dalej to zaraz nie wrocisz z tego sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu auto na hol wziąłem i nie chodzi mi zgadywanki ale sam mechanikiem nie jestem , a się zapytałem by chociaż mieć kierunek od czego zacząć sprawdzać ten wyciek , bo auto jutro dopiero mogę zaprowadzić do mechanika , a z mechanikami różnie jest , lubią czasem coś powiedzieć lub wcisnąć co się mija z rzeczywistością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...