Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Black B7 / Avant / 2.0TFSI / Quattro / Tiptronic / S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Wibracje podczas przyśpieszania z okolic tunelu środkowego. Zdjąłem wał gdyż była oberwana podpora. Oddałem do pseudo seriwsu w Krakowie MVK Cardan. Stwierdzili że tylko podpora do wymiany a przeguby są sprawne chociaż jeden zawiozłem w kawałkach bo rozpadł się przy demontażu wału. Wycena 1050 zł. Odpuściłem na rzecz znalezienia używki jednakże bez skutecznie. I na szczęście trafiłem na inną firmę koło Krakowa - Krawczyk - Steal & Carbon Drivenschaft. Właściciel sprawdził mój stary wał i stwierdził że sama wymiana podpory nie załatwi problemu a wibracje mogą się powiększyć ponieważ jest luz na przegubach. Zregenerował kompletnie wał tj. wymiana przegubów zewnętrznych na GKN Lobro, wymiana wkładu podpory wału na OEM Audi, wycięcie środkowego przegubu i zastąpienie krzyżakiem Spicer.

Wyważenie, malowanie itd. Nowe śruby i uszczelki. Cena 2400 zł. Nie tanio ale używka za połowy ceny albo chińczyk za 1500 zł to też nie mało a tu mam praktycznie nowy wał. Z tej radości zapomniałem zrobić więcej zdjęć ? 

IMG_20221109_144441.thumb.jpg.2d5d8b7bab1faf9da2e33096b00c650f.jpg

 

IMG_20221109_144432.thumb.jpg.17aa2e061976a40ecf89a26c17d39f73.jpg

 

Wpadły jeszcze dystanse 10/15mm

IMG_20221110_103913.thumb.jpg.96e42d144d486fd5aa609951ed0eb59b.jpg

IMG_20221110_103928.thumb.jpg.cec72993a21aa2b24b785f4b084a4385.jpg

IMG_20221110_103902.thumb.jpg.a9cabf3bb04cd0c9a07f90e9e4800419.jpg

Edytowane przez DubixPL

Opublikowano

I jak wrażenia? Wibracje zniknęły? 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, BartoszSoldier napisał(a):

I jak wrażenia? Wibracje zniknęły? 

Powiem Ci cieszę się, że zdecydowałem się na tą regenerację. Żona mi tak doradziła, żebym nie bawił się w używki, szukać, jeździć, tracić paliwo. Wibracje zniknęły. Polecam każdemu tą firmę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Poprzedni właściciel wsadził wydech 2,5 cala z nierdzewki firmy Simons:

 

IMG_20221122_002028.jpg.97a78551fcd1774ea9efdcae57044752.jpg

 

Początkowo był plan wsadzić samego DP 3,5' -> 2,75' od Piotr Bel

Niestety po stanie złącza elastycznego wiedziałem że nie przeżyje tego zabiegu, więc zapadła decyzja, że rura za DP do środkowych wydechów też będzie z nierdzewki i tak oto temat wydechu mam już zamknięty, chociaż na pewno w niedalekiej przyszłości wymienię końcówki bo te nie siedzą mi wizualnie.

 

received_1363657937795975.thumb.jpeg.fbde0ef5c52c2cb2a2c9181d67edbd1f.jpeg

received_826488318554820.thumb.jpeg.5f44151923cb51c77cede412ef338a50.jpeg

 

Skończyłem docierać panewki, na dniach zmiana oleju i jak to mechanik określił: "dej k**wie miodu". No to dam ?

 

Poleci ktoś jakiej firmy dystanse kupić? Bo niestety moje obecne idą do zwrotu z uwagi na to, że powodują wibracje przy około 120km/h. Już przy montażu był wyczuwalny luz na otworze centrującym.

Opublikowano

Dystanse to kup od Dystomu. Możesz sovie sam podjechać nawet. Na krakowskiej jak stara Agroma była.

Opublikowano

Gdzie robiłeś wydech ?

Opublikowano
  • Autor

@K4rol81 Piotr Bel na FB

Opublikowano
  • Autor

3kkm od zmiany panewek zrobione. Wlany świeży olej i filtr. Nareszcie mogę kręcić do końca. 

Z ciekawości pojechałem na hamownię zobaczyć ile koni uciekło przez te 16 lat i 374kkm przebiegu.

IMG_20221128_111742.thumb.jpg.eda6921413d4cc901d89a5c9fdc999a0.jpg

Opublikowano

Bartek, wynik dobry:good:

Opublikowano

Zdrowa seria! 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zima zima :rolleyes:

 

IMG_20221217_082908_171.thumb.jpg.ad1881edecc022c42bd19f64820f54cd.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Furka odebrana od lakiernika. Niestety mojej klapy nie było sensu ratować. 
Przy okazji musiałem założyć letni setup na ten rok. Wiem że oklepane ale docelowo będą służyć jako zimówki.

 

1674848601758.thumb.jpg.52c3d0a3b8aa3202fe6b5d038e76fa08.jpg

Opublikowano

Rotory pasują do B7. ;)

Opublikowano

To są 19 ? Ori rotor ? 

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, MgrRazer napisał(a):

To są 19 ? Ori rotor ? 

Tak dokładnie

19x9J ET33
Opona 225/40/19

Opublikowano

Dobrze to wyglada. Coraz bardziej podoba mi się podoba seryjny wygląd w B7 (jeżeli chodzi o Sline), bez zbędnych dokładek i plastrów miodu. :thumbup1:

Opublikowano

B7 i Rotory to jedno z najlepszych połączeń 

Opublikowano
Godzinę temu, KoXowniczek napisał(a):

B7 i Rotory to jedno z najlepszych połączeń 

W B6 jakoś nie pasują, B7 tak. 

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Dawno mnie tu nie było. Mało czasu ale coś tam powoli się dzieje. W między czasie wpadł Stage 1 na 275KM i 389Nm, ale wciąż mało i idziemy w kierunku Stage 3.
Dlatego wpadł FMIC 550x230x65 na sztywnych rurach 60,3mm by Piotr Bel (gdyby ktoś był zainteresowany to sprzedaje on gotowe zestawy p&p do 1.8T i 2.0T)


1716365104527.thumb.jpg.f54affa05c06c886152cab51a9e69e49.jpg

1716365104628.thumb.jpg.a8575a4d6719bed97cfa9315da3ce5d5.jpg

1716365104580.thumb.jpg.b785799880df7bf2362060abdb49dc17.jpg

1716365104503.thumb.jpg.82a49a72a2c12fb89d51b62dd0b78705.jpg

1716365104508.thumb.jpg.3d6f4fa150b7f2b95bde11ee17b1ec97.jpg

 

Nowa pompa paliwa HPFP Hitachi 10.1 (najnowsza wersja która ma troszkę większą powierzchnię tłoczka niż montowana w fabryce)

 

1716365104447.thumb.png.911b730f9156d003200c2191355b37c9.png

1716365104429.thumb.jpg.29552929cfaf317b14ca5ca8870361cc.jpg

 

Rotorki sprzedane, więc wleciały felgi OEM Speedline ST5 19x9J et52 + dystanse przód/tył 10/15mm + opony Laufenn Z Fit 225/35

 

1716365104164.thumb.jpg.a713e83bd528684ea89bde3cf479e8f4.jpg

1716365104146.thumb.jpg.ca15ba686e7c2a178cdb7ebb91af91eb.jpg

1716365103992.thumb.jpg.c01c241d49d51b78827babb461da5335.jpg

1716365104026.thumb.jpg.5202616218386e4cf9b1f587cce08116.jpg

 

Na półce leżą już nowe wtryski S3 i turbo IHI z A4 B8 czeka do przerobienie na hybrydę (w podobnym setupie kolega z grupy uzyskał  350KM i 480Nm)
W najbliższym czasie wpada gwint DTS line i dokładka OEM Cupra.

1716365103951.thumb.jpg.c2ec505cb3ca81569fe3d0b51d8cbcc6.jpg

Edytowane przez DubixPL

Opublikowano

Ja to bym jeszcze jeden zabieg z HPFP polecał. Przeróbka tłoczka na nowszą wersję jak jest w b8. Sam się zastanawiam nad tym modem ,bo wtedy nic tam się już nie dzieje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.