Interfejs do diagnostyki

przemoo895

Cześć,

Zakupiłem niedawno A4 B6 1.9TDI 2004r. w pakiecie s-line wewnętrznym i zawieszeniowym.

Na początek chciałbym dołożyć sobie pełnego FIS-a oraz tempomat. Z czasem pewnie przyjdą mi jeszcze inne pomysły.

Moje pytanie dotyczy zakupu odpowiedniego interfejsu diagnostycznego, abym mógł przeprowadzić te modyfikacje oraz w przyszlości pewnie kilka innych. Jaki intrfejs zakupić , gdzie i ile musze na niego wydać żebym mógł bez problemu zrobić na nim te programowania? Na allegro i olx są straszne rozbieżności cenowe, czytając opisy kupujacych troche pogubiłem się w wyborze odpowiedniego. Wiadomo że najchętniej kupiłbym jak najtańszy, ale domyslam się ze te po 40 zł na allegro nie są zbyt cudowne. Fajnie byłoby gdyby program był po polsku, ale nie jest to konieczność.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez przemoo895

@Langista podeślesz link do aktualnego ? widze kilka tematów ale w każdym są jakieś odnosniki do nie istniejących postów na forum albo aukcji itd. ( np https://a4-klub.pl/topic/402004-vag-com-3112-pl-en-vcds-lite-12-instalki/)

Poczytaj jak to działa. Potrzebujesz loadera + zablokuj internet w trakcie działania programu.

Przykładowa oferta (wybierz Polish English).

Edytowane przez Jack0
  • Super 1

W jego przypadku to i zwykły kkl za 30 zł da radę, o czym też nie raz tu mowa była, patrz temat wyżej, no chyba że chce podejść bardziej przyszłościowo.

Edytowane przez Pieterb

30 minut temu, Pieterb napisał:

co masz na mysli pisząc ""patrz temat wyżej" ? nie widze żadnego postu wyżej, chyba że mówiszo  tym w któym jest link do jeszcze innego temau dotyczącego B6, który nie działa?

Nie moge zrozumieć do końca jak działa to forum, moglibyście podesłać mi działającego linka do tematu który mówice ze już istneieje, nie moge nic konretnego znaleźć , a piszecie ze juz są takie tematy ;/

Z waszych odpowiedzi wynika że moge kupić chińczyka z ali za 140zł, a ten z allegro w przypadku b6 do tego co potrzebuje aktualnie też będzie działał ? Chciałem zrozumieć właśnie bardziej  roznice pomiędzy tymi intrfejsami przy tej rożnicy cen, czy warto dopłacić to 100 zł więcej?

9 godzin temu, przemoo895 napisał:

co masz na mysli pisząc ""patrz temat wyżej" ?

Napisałem temat a nie post :wink: A to duża różnica

Tu masz chyba wsio wyjaśnione. A kolega dodał chyba nawiasy i dlatego link wywala do głównej strony klubu.

13 godzin temu, przemoo895 napisał:

Ten z ali to kopia drogiego "kabla". Ja taki kupiłem, bo chciałem mieć pewność że będzie działać. Ma on taki procesor jak w oryginale. Użyłem 2 razy i sobie leży :)

Jak chcesz to kupuj tańsze zamienniki z alegro. Poczytaj komentarze i sam zdecyduj.

Myślę że szybciej później sprzedasz ten z ali, jak już przestanie być ci potrzebny.

24 minuty temu, Jack0 napisał:

Wiesz co nie wiem jak te nowe ale sam kupiłem taki za 25 zł z tym że z 15 lat temu. I zdziwił byś się ile aut już mi obsłużył i nadal działa, a to taki sam chinol jak ten co podajesz z ten tym że obsłuży dużo nowsze auta i tyle. A to że ludzie nie umieją z tego korzystać to inna sprawa. Także często te komentarze są g... warte.

Dzięki za podpowiedzi , chyba spróbuję na początek jakiś tani z allegro, jak nie będą działały to nie ma problemu ze zwrotami zazwyczaj.

Jeśli chodzi o te linki do postów , to na pewno nie kwestia nawiasów. Coś tam potrafię klikać w te komputery, ale tutaj widentnie nie da się wejść w niektóre posty.

W każdym bądź razie dzięki za podpowiedzi i poświęcony czas ??

10 godzin temu, przemoo895 napisał:

to na pewno nie kwestia nawiasów.

No to fakt, bo tego tematu już nie ma. Przynajmniej ja go nie widzę.

Ten temat którego już nie ma musiał być usunięty bo zawierał materiały z nielegalnym oprogramowaniem. Gdyby go zostawili to były by podstawy do zamknięcia forum.

• Pomoc techniczna 1

Godzinę temu, Langista napisał:

Dokładnie. Może nie do zamknięcia, ale było ostrzeżenie o konsekwencjach prawnych :wink: Dlatego też jakiś czas temu, trzeba było zrobić porządek.

W dniu 23.10.2022 o 11:10, Jack0 napisał(a):

Widać że nie miałeś nigdy do czynienia z ori vcds

19 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Widać że nie miałeś nigdy do czynienia z ori vcds

Wkradł się błąd. Chodziło o to, że ten z linku ma odpowiedni procesor jakiego należy szukać wśród "chińczyków".

34 minuty temu, Jack0 napisał(a):

To prawda, ale klony są mocno obkrojone i w nowych rocznikach już nie dają radę.

Nawet w starych średnio idzie :grin: Zależy jak się uda albo dwa uda.

Edytowane przez Pieterb