Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co oznaczają i jakie możliwości dają wersje oprogramowania w A4 B9?


macherstudio

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę zrobić pełnego skanu gdyż jednostka była aktualizowana na stole poprzez zasilanie jednostki razem z wyświetlaczem i konsolą środkową do sterowania jednostką i podpięcie zasilania zgodnie ze schematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie popełniłeś gdzieś błąd podczas wykonywania konwersji regionu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muskel , mam coś takiego jak poniżej . Możliwość aktualizacji była do 20/21. Soft 1177
czy po zmianie softu mogę mieć jakieś zmiany na plus/minus ?
 

Gdzieś czytałem że aktualizacja softu może zablokować możliwość kodowania sterowników  , możliwe ? Wydaje się mi się to mało prawdopodobne ale wolę zapytać .

 

MIB-HELPER.COM

Check VAG Infotainment System details

 

 

Edytowane przez fafiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz aktualnie wersję softu? (wrzuć zdjęcie z czerwonego menu).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jaką masz aktualnie wersję softu? (wrzuć zdjęcie z czerwonego menu).

 

IMG_7238.jpeg

IMG_7236.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj patch do aktualnego Firmware i będziesz mógł zaktualizować mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Wgraj patch do aktualnego Firmware i będziesz mógł zaktualizować mapy.

Dziękuję.

 

Czy po update firmware zyskuje się nowe funkcje lub poprawia praca samego interface?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku przejście na wersję MU1329 miało by tylko sens, gdybyś chciał korzystać z widoku satelitarnego (po wykupieniu funkcji na żądanie Navigation & Infotainment ), gdyż Twoja aktualna wersja tego nie obsłuży.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W tym przypadku przejście na wersję MU1329 miało by tylko sens, gdybyś chciał korzystać z widoku satelitarnego (po wykupieniu funkcji na żądanie Navigation & Infotainment ), gdyż Twoja aktualna wersja tego nie obsłuży.


ok,

 

1.więc czy można aktualizować mapy bez update firmware?

2. Masz na myśli widok satelitarny ? Mam właśnie opcje w mapach ale po wybraniu nic się nie zmienia .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli chcesz to wykonać poza ASO to można pod warunkiem, że masz wgrany patch do jednostki MMI.

2. Widok satelitarny to funkcja na żądanie należąca do płatnego pakietu Audi Connect Nawigacja & Rozrywka. 

Po wykupieniu jej pokazuje na VC widok satelitarny (kiedyś Google Earth). Warunkiem jest dla tej jednostki wersja Firmware MU1329.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam obecnie Firmware w wersji: MHI2Q_ER_AUG22_P3638

mib helper pokazuje ze najnowszą dla mnie wersją jest MHI2Q_ER_AUG22_P5152

 

1. na mibsolution.one po zalogowaniu jako guest nie moge znaleźć folderu Firmware, gdzie można dostać te paczki teraz?

2. Jak obczaić przez jakie wersje musze przejsc z P3638 do P5152? czy instalować wszystkie dostępne jak juz znajde odpowiedzna pierwsze pytanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dostępna wersja do aktualizacji do Twojej jednostki to P5092.

Wersja P5152 istnieje tylko na fabrycznie nowych jednostkach. Nie ma jej jako Upgrade. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, a skąd wziąć paczki aktualizacji? na mibsolution.one nie mogę już znaleźć żadnych firmware'ów.

Edytowane przez qura11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tę wersję co masz. Dlaczego chcesz aktualizować? P5092 jest na MIB Solution do ściągnięcia ale nie wnosi ona jakiś wielnich zmian. Tylko jeżeli chcesz mieć możliwoś korzystania z nowego widoku satelitarnego, który zastąpił Google Earth,  musiałbyś wgrać ten soft. Widok satelitarny należy do pakietu Audi Connect Navigation & Infotainment i jest płatną opcją (15 € miesięcznie).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chce zaktualizować Mapy + aktywować dual navigation i VIM. A jak juz sie w to bawie, i tyle poczytałem to chciałem i FW zaktualizować tak jak to MIB zaleca.

 

Dzięki Muskiel,

 

Mam obecnie juz Smartphone interface odblokowany, i wszystko działa. Było to przerobione przez wcześniejszego właściciela auta z portu charge only.

Teraz sprawdzając czy zrobione to było przez MIB, wgrałem MIB na SD i sprawdziłem ze w Zielonym menu MIB się nie pojawia, Licencja na mapy jest do 2020, więc zpachowany nie jest. Czy Smartphone interface mogłbyć aktytowany w jakiś inny sposób? Zastanawiam się czy teraz bezpieczne jest wgrywać MIB, nastepnie patch_ifs_root_aio głownie pod FEC(s), czy może mi on popsuć coś z Smartphone interface?

 

Czy SVM fix w MIB wymaga później sprawdzenia wartości w module 5F? czy sam MIB sobie z tym radzi? Nie mam vcds'a czy OBDeleven. 

Edytowane przez qura11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, qura11 napisał(a):

Głownie chce zaktualizować Mapy + aktywować dual navigation i VIM.

Do tego nie musisz aktualizować FW bo nic ta aktualizacja nie wniesie.

26 minut temu, qura11 napisał(a):

Czy  Smartphone interface mogłbyć aktytowany w jakiś inny sposób?

Mógł być w legalny sposób w ASO aktywowany.

27 minut temu, qura11 napisał(a):

Zastanawiam się czy teraz bezpieczne jest wgrywać MIB, nastepnie patch_ifs_root_aio głownie pod FEC(s), czy może mi on popsuć coś z Smartphone interface?

Pewne ryzyko zawsze istnieje ale to w skrajnych przypadkach można coś popsuć.

28 minut temu, qura11 napisał(a):

Czy SVM fix w MIB wymaga później sprawdzenia wartości w module 5F? czy sam MIB sobie z tym radzi?

SVM fix kasuje błąd i nie ma potrzeby kasowania błędu w adaptacjach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie aktualizuj bo nic nie wnosi a stracisz mozliwosc ewentualnej aktywacji dozywotniej googe earth na tym sofcie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, Tak więc zacząłem na obecnej wersji bez aktualizowania, Wrzuciłem MIB na SD, dodałem odpowiednią paczke, Zaintalowałem MIB, zmieniłem sobie VIM na te 199km/h, Aktywowałem dual navigation - jak narazie wygląda że jest ok, i przystąpiłem do patchowania, które się jednak nie udało:

 

Error z logów:

OK: Patch folder /net/mmx/fs/sda0/patches/MHI2Q_ER_AUG22_P3638_MU0917_PATCH found on SD card

File MU0917-ifs-root-part2-0x00ba0000-78FCF000.ifs found in patch folder
File MU0917-ifs-root-part2-0x00ba0000-74FCF000.ifs nedded to patch this unit
Header seize on unit - 74FCF000 - does not match patch files seize - 84FCF000 - or stock - -78FCF00 - image

 

Czy to znaczy że mam nie stockowy FW i cos tam było zmieniane? Czy jest coś co moglym jeszcze sprobować ?

GEM wyglądał u mnie dokładnie tak jak w tym wątku 

GITHUB.COM

Hi. In first place, I have to thank you all for your work! Now I can tell you my problem: My radio workes fine after VW service do something to my FECs file (maybe some update). I have all things u...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...