Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Słabe chłodzenie klimatyzacji


dzygit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy moze którys mi podpowie co może być ze klima niedaje wpelni hłodnej temperatury , swiezo nabita w ubieglym sezonie zmieniony filtr ma pelne obroty ale nie jest to zbyt chłodne powietrze , a nastawione mam na pelne hlodzenie . Jak moze ktorys podpowiedziec z góry dzieki czy to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na klimatroniku temperaturę na LOW, wtedy czujniki nie mają nic do rzeczy. Sprawdzałeś błędy w sterowniku klimatronika? Na moje jeżeli słabo chłodzi, nie ma błędów klimatronika, a gazu jest dość to może być przytkany dławik, albo walnięta sprężarka, ale niech wypowiedzą się fachowcy. Napisałeś świeżo nabita w poprzednim sezonie, jeżeli była nieszczelność to teraz gaz mógł ulecieć. Załącza się w ogóle ta sprężarka? Tak na marginesie to opisałeś problem wyjątkowo kulawo, właściwie nic nie można ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dławik to dyszka rozprężna przed parownikiem. Znajduje się w okolicy prawego kielicha przed grodzią, masz tam 2 przewody klimy, po spuszczeniu czynnika z układu jeden z nich należy rozkręcić, zdaje się ten grubszy, jest nakrętka i tam siedzi ta dyszka. Jeżeli jest czysta to pudło i trzeba przyjrzeć się sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...