Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oring rurki bagnetu A4 B7 1.8T


Lekoman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam gdzieś wyciek oleju, na pewno muszę wyeliminować rurkę od bagnetu. Jak sami wiecie składa się ona z plastikowej części ( tak wiem jest o tym na forum- zamówiłem) i ten plastik wchodzi w tą metalową rurkę, która idzie już do bloku silnika. Moje pytanie brzmi: czy ktoś wie jaki tam jest oring lub uszczelka która dodatkowo uszczelnia to połączenie? Jak ktoś ma dostęp do Etki to prosiłbym o numer.
Pozdrawiam

Audi A4 B7 1.8T BFB 2007 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring jest

IFINTERFACE.COM

Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online, VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, ETKA, ETKA7, ETKA7.4, ETKA7.5, ETKA7.0...

 

Nie podaje nr. ani wymiarów, występuje z rurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @tass ma rację. Dzisiaj tego dziada wydłubałem z tej rurki. Jutro kupię nowy oring, ma mi też przyjść nowa ORI rurka. Czy ta obecna jest dobrze zamocowana? Nie śmiać się ze szmatkowego sprawdzianu czy będzie ciekło :polew: Jeżeli jest ok to wychodzi na to że po przejechaniu 3 tyś km wylało mi się ponad pół litra oleju?  Niestety na razie nie mam dostępu do kanału żeby wyczyścić wszystko od dołu. Filtr oleju jest suchy i dokręcony.

 

11.jpg

22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla potomnych: jest to oring 15x2,5 mm silikonowy  ( czerwony ) .

 

Aktualizacja tematu: po zamontowaniu nowej rurki i oringu stwierdziłem, że jest szczelny. Zrobiłem dużą trasę ( 350 km) i ubyło mi jakieś 150 ml oleju. Olej zbierał się tam gdzie zawsze. Postanowiłem to jakoś nagrać i to będzie chyba uszczelka podstawy filtra oleju? Mógłbym prosić o jakiś numer dla 1.8 T BFB?
Znalazłem dla AMB że to numer 06A 115 441 J , czy dla BFB to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 15:35, Lekoman napisał(a):

Informacja dla potomnych: jest to oring 15x2,5 mm silikonowy  ( czerwony ) .

w którym miejscu on się znajduje? 
na samym dole pomarańczowego lejka który wchodzi w metalową rurkę z bloku silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już znalazłeś odpowiedź na to pytanie ale dopiero dzisiaj wszedłem na forum i prawdopodobnie ( bo to było w listopadzie 22 a teraz mamy luty 24 ) ten oring jest na tej metalowej rurce, ale na pewno nie jest na końcu tej pomarańczowej ( żółtej ? ) rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...